Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2011, 11:20   #1
djjurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2011
Skąd: Kutno
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3 enduro
Rocznik: 1999
Postów: 4
Cool Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Witam,
tak jak napisałem w tytule auto skręca w lewo niezależnie od prędkości, cały czas trzeba trzymać kierownicę, problem pojawił się jakiś miesiąc temu, na początku roku wymieniłem amortyzatory, dwa dni temu wymieniłem łączniki stabilizatorów, prócz tego przy wizycie u mechanika tydzień temu nie znalazł nic co wymagało by wymiany, przekładałem koła z przodu na tył i to samo, zamierzam zmienić jeszcze opony ale jak to nie poskutkuje to będę w kropce.

djjurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 12:05   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

trzeba sprawdzić zbierzność
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 10:20   #3
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Złe zbieżność nie powoduje ściągania auta w żadną stronę,,, co najwyżej geometria zawieszenia,,, lub jedno koło się kręci ciężej niż drugie,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 11:09   #4
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

kolego,
JoeMix jwsteś w dużym błedzie,przestaw jedeną koncówke drążka i zobacz co się będzie działo,w Fiestach nie ma ustawianej geometrii,a koło to musiałoby się bardzo ciężko kręcić
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 13:16   #5
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba sprawdzić zbierzność
Popieram. Dodam tylko, że nie musiało być nic robione przy aucie, wystarczy wjechać w dziurę albo na krawężnik i potrafi się rozregulować. Ja kiedyś na dziurze ugiąłem wahacz i też ściągało niemiłosiernie.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 20:32   #6
djjurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2011
Skąd: Kutno
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3 enduro
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

dodaje, że koła kręcą się leciutko, jutro lub pojutrze jadę na diagnostykę to będę wiedział i oby to nie wahacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
djjurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 20:50   #7
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego,
JoeMix jwsteś w dużym błedzie,przestaw jedeną koncówke drążka i zobacz co się będzie działo,w Fiestach nie ma ustawianej geometrii,a koło to musiałoby się bardzo ciężko kręcić
kolego "expert":
1. odejdź od komputera
2.wejdź pod Fiestę poluzuj ramę cząstkową od zawieszenia przestaw w dowolne położenie, skręć, wsiądź w samochód przejedź się i zobaczysz jak samochód tańczy.
3. pojedź na ustawienie "geometrii zawieszenia" , sam tego najwidoczniej nie potrafisz zrobić bo głupoty tu wypisujesz nie mając o geometrii pojęcia.
4. nie pisz więcej bzdur, młodzi ludzie szukają tu porady.

Sprawdzić ciśnienie w oponach, podnieść koła i sprawdzić czy obracają się z takim samym oporem, Do ustawienia "geometria zawieszenia" (rama cząstkowa, zbieżność) lub samochód po dzwonie lub luzy w zawieszeniu.
__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 23:20   #8
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JoeMix jwsteś w dużym błedzie,przestaw jedeną koncówke drążka i zobacz co się będzie działo
Tak już raz pisałem, kręcąc jedną stroną ustawimy koła tak |--/ (patrząc od góry) ale podczas jazdy siły działające na koła ustawią je i tak tak \--/ czyli po równo z każdej strony, co spowoduje przesunięciem się kierownicy że nie będzie "na wprost" - auto może myszkować, trochę w lewo, trochę w prawo, ale nie będzie miało tendencji do ciągnięcia w jedną stronę, chyba ze będziemy trzymać sztywno kierownicę - wiem co pisze bo mam uwalona aktualnie zbieżność w aucie i przez to zniszczone opony, ale auto jeździ prosto i nie ściąga w żadną stronę,,,

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Fiestach nie ma ustawianej geometrii
Wymieniałem ostatnio końcówkę wahacza (sworzeń) bo się rozleciał, jak się okazało nowy można przykręcić w kilku położeniach, bo po wsunięciu w wahacz i przyblokowaniu śrubami można go wsunąć lub wysunąć a między skrajnymi pozycjami jest dobre pól centymetra różnicy (dlatego sworznie były fabrycznie nitowane i nie przewidziano wymiany sworznia bez wymiany wahacza z nowym przynitowanym sworzniem), poza tym pomimo iż Fiesta nie posiada nigdzie większej regulacji, wystarczy "lekka dziurka" by uwalić sobie geometrie zawieszenia.

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koło to musiałoby się bardzo ciężko kręcić
Podnosisz auto, kręcisz lewym kołem - robi delikatnie 2 obroty, kręcisz z podobną siłą z prawej strony, koło robi niecałe pół obrotu bo zacisk przyblokowany - koło nie kręci się ciężko ręką dajesz radę, a efekt że po puszczeniu kierownicy po chwili auto ucieka w prawą,,,

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram. Dodam tylko, że nie musiało być nic robione przy aucie, wystarczy wjechać w dziurę albo na krawężnik i potrafi się rozregulować. Ja kiedyś na dziurze ugiąłem wahacz i też ściągało niemiłosiernie.
Więc krzywiąc wahacz uwaliłeś geometrie, co jest nieco szerszym pojęciem niż zbieżność,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 07:29   #9
djjurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2011
Skąd: Kutno
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3 enduro
Rocznik: 1999
Postów: 4
Angry

po wizycie u diagnosty: amortyzatory super (w styczniu zmieniałem więc tak myślałem, że będzie) zbieżność kół 0,7 diagnosta powiedział że jest idealnie, wymieniłem opony przy wymianie opon okazało się że jedna felga jest krzywa (kochane torowiska w łodzi...) czego nie było widać gołym okiem więc jeszcze czeka mnie prostowanie ale i tak ściąga w lewo może nie tak bardzo jak wcześniej na tych oponach ale problem nie zginął czy możliwe, że to może być wina tej felgi czy np ten wahacz ? hamulce też sprawdziłem i oba koła kręcą się idealnie

a tak w nawiązaniu do tej kierownicy to czy jadąc prosto kierownica też jest idealnie prosto czy tak jak jest u mnie lekko skręcona w lewo na wyprostowanych kołach |--|, bo przed wymianą amortyzatorów w tym warsztacie w styczniu wydawało mi się, że była prosto

Ostatnio edytowane przez Marek ; 28-06-2011 o 09:31 Powód: Regulamin pkt.21
djjurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 07:44   #10
djjurek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2011
Skąd: Kutno
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3 enduro
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ściąganie auta w lewo podczas jazdy

byłem w sumie na trzech stacjach diagnostycznych: 1 - rozbieżność kół 4,6; 2 - 0,7 gdzie diagnosta wziął 20zł za sprawdzenie i powiedział, że jest idealnie; 3 - rozbieżność 0,4 gdzie diagnosta sprawdził że powinno być od +0,2 do -0,2 ustawił minimalnie na + i jest idealnie i skasował 35zł gdzie na innych stacjach wołają nie mniej niż 70zł, dobra rada z mojej strony to jeśli chce ktoś zrobić cokolwiek na stacji diagnostycznej to trzeba zaplanować sobie trzy wizyty żeby ktoś się przyłożył do tego, później się dziwić że auta są nie sprawne jak na co trzeciej stacji pracuje prawdziwy diagnosta bo reszta nie potrafi nawet ustalić przyczyny, dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.
djjurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.