Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2012, 07:55   #11
Roni
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25 75 KM
Rocznik: 1996
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...

Witajcie , wziąłem się i sprawdziłem wszystkie kostki pod maskom i zauważyłem że kostka od sondy lambda była lekko wysunięta jak ją rozpiąłem całkiem to jedna nóżka była lekko o kopcona , przeczyściłem ją i spiąłem ją dokładnie . O dziwo silnik zaczął pracować dobrze obroty można powiedzieć się unormowały aczkolwiek pozostał jeden problem nadal....jak silnik jest całkiem zimny i go odpalę i zostawię to nie równo silnik pracuje , obroty przysiadają że nawet potrafi zgasnąć ...ale jak ruszę lub chwilę podtrzymam obroty i silnik lekko złapie temperaturę to jest wszystko w porządku i auto już śmiga aż miło ...dosłownie po minucie grzania silnika jest ok . Poradźcie co to jest , bo czujnik temp. wymieniłem ....mam podejżenia o właśnie sondę lambdę ..ewentualnie jej obwód podgrzewania sondy ..ale nie chcę nic sugerować . Poza tym auto śmiga aż miło (po spięciu tej luźnej kostki sondy - jak nówka ha ha ha)

Roni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 08:02   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...

Jak śmiga to nie szukaj dziury w całym, to nie nówka, zawsze coś wyłazi, i do przodu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 08:07   #13
Roni
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25 75 KM
Rocznik: 1996
Postów: 20
Domyślnie Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...

W zasadzie masz rację ale .....nie może być tak że jak uruchamiasz auto to obroty spadają ,wahają i auto gaśnie . Ewidentnie coś jest nie tak ...na zimnym silniku. I tak być nie powinno....
Roni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 12:20   #14
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...

Dziś sprawdziłem ciśnienie paliwa i przed uruchomieniem silnika jest 2,6 bar, po uruchomieniu spada do 2 bar. Wg książki ciśnienie wtrysku powinno być 2,8 bara. Podejrzewam regulator ciśnienia paliwa. Wszystko by się zgadzało.
__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.