Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2012, 20:45   #21
angelot
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2005
Skąd: Krasnystaw
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 125 PS
Rocznik: 2005
Postów: 253
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo to jest miasto z jedną ulicą trzypasmową bez świateł i na dodatek prostą na odcinku 20km.
Tak jakbyś Slawko zgadł, miasto rzeczywiście bez świateł, wiem, że dla niektórych użytkowników jest to strasznie dziwne, bo jak to możliwe ale wyobraź sobie, że takie miasta jeszcze istnieją. A trasa, którędy mondek jeździ tak jak napisałeś jest prostą może nie 20km, trzeba przejechać przez jedno rondo. Jeździłem tym monkiem dosyć długo i też trudno mi było uwierzyć, że spali 10 czy 11l, były zimy gdzie może i spalił max 12l ale to przy dużym mrozie i śniegu. Ogólnie średnia wychodziła w okolicach 10-11l.

__________________
Pozdro. Janusz
angelot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2012, 20:55   #22
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

Cytat:
Napisał angelot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie średnia wychodziła w okolicach 10-11l.
to tak jak umnie jak nie miałem gazu, a dokładniej 10l/100km(średnia z 365 dni łacznie z jazda po trasach i miescie, zima, lato i pozostałe pory roku) po załozeniu gazu, pali 12.8-13.2l/100km łącznie LPg i Pb w zalezności od roku(tak, całego roku, bo wiadomo, ze srednia pogoda w róznych latach jest inna co roku, dlatego raz to jest 12.8, a raz 13.2).
w 2011 roku srednia z roku wyszła mi 12.548l/100km.

Pamietaj, ze gazu bedzie palił ok 30% wiecej niż Pb(o tych 20% co niby podaja, to trzeba włożyc w bajki-to zapenw wyliczenia teoretyczne, ale jak wiadomo, w tym zakresie teoria nie idzie z praktyka w parze)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 13:19   #23
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

dzis zrobilem trase 100 km droga ekspresowa i 40 km wolno w miescie i po zatankowaniu do pelna wyszlo ze 140 km zjadlo 27 litrow...
Czy takie spalanie to tylko wina zlego wyregulowania instalacji czy sa jakies inne powody ze pali 20 litrow w miescie a 17 w trasie..
Prosze o jakies rady co robic /..dziekuje
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 15:10   #24
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

Cytat:
Napisał monkey22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy takie spalanie to tylko wina zlego wyregulowania instalacji czy sa jakies inne powody ze pali 20 litrow w miescie a 17 w trasie..
trudno okreslić. Może sonda?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 21:48   #25
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

tez mi o tym mowil gazownik ze moze sonda swiruje i chyba dlatego zamiast komputerka na glownym grubym wezu zamontowal takie pokretlo ze sprezynka do regulowania ... jak sprawdzic czy ta sonda dziala czy nie i czy ona ma wplyw na taki pobor gazu..gazownik dobry to sprawdzi czy nie??

Ostatnio edytowane przez monkey22 ; 15-01-2012 o 09:30
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 19:00   #26
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

Sonda jest sprawna , robilem duzo testow i mam raczej napewno dokladne pomiary ,., na miescie na bardzo krotkich odcinkach auto pali 20 litrow
na trasie ( autostrada ) srednia predkosc 100km spalanie wyszlo 15-16 litrow

mondeo 1.8 1994 r ..Juz nie wiem co robic, auto bylo regulowane u gazownika 2-3 miesiace temu ( ma reczna regulacje mieszanki na tym grubym wezu )
swiece ma nowe ( oryginalne fordowskie) filtr powietrza nowy, grzeje sie normalnie , ze na ssasniu nie powinien za dlugo jechac..
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 17:17   #27
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

monkey22: wielkość spalania wyliczałeś dzieląc ilość wlaną bez przecinka przez przejechane km z dziennego licznika, czy jaką metodą?
Znajomemu mesiu 1,8 dużo palił i okazało się po użyciu GPSu, że zaniża mu licznik ilość przejechanych km...może masz podobnie?
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 18:59   #28
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l

przez okres okolo 3-4 miesiace tankowalem butle zawsze do pelna i oproznialem do zera ( zazwyczaj zawsze rowno wchodzilo 35litrow) pozniej testowalem inna metode. Tankowalem do pelna jechal w trase lub na miasto robiac 100 km i odrazu na najblizsza stacje i znow do pelna i po kilkunastu tankowaniach wyniki byly zawsze podobne , wiec mysle ze dobrze oceniam spalanie..Raczej mi nie zaniza nic bo robie trasy ktore znam na pamiec i wiem dokladnie ile maja kilometrow od punktu a do b ( mierzone innymi autami )
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.