Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 14:19   #1
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Cześć Wszystkim. na wstępie pozdrawiam,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak szukałem tematu ale nie znalazłem odp.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na przestrzenie roku zmieniłem 9 kół pasowych , teraz kolejne , jest uszkodzone, sprzęgiełko na alternatorze zmienione, rolki, zmienione, koła pasowe były z górnej półki i np. Trw -HIS-CORTECO jak i pierwszego montażu za 580zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.oczywiście koła wracały do gwaranci, ale już niestety nie chcą ich przyjmować , argumentując uszkodzonym sprzęgiełkiem lub braku jego, sprzęgiełko alternatora(rolka) ma już 2 dostałem za free od hurtowni, ale to też nie poprawiło sytuacji, może ma ktoś pomysł co może być przyczyną uszkodzenie w takim stopniu, zaznaczam ze robię około 1200km na miesiąc.

Edit: Napinacze też pracuje bez problemu.


Ostatnio edytowane przez Murani ; 26-10-2016 o 13:59
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 17:22   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Pasek klinowy ma odpowiednią długość?O tym co ty masz jeszcze nie słyszałem.Tdci nie ma seryjnie sprzęgiełka dlatego to nie jest argument
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 17:41   #3
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasek klinowy ma odpowiednią długość?O tym co ty masz jeszcze nie słyszałem.Tdci nie ma seryjnie sprzęgiełka dlatego to nie jest argument
Były montowane od 2005. pasek jest oryginał ma z 50tys.
co do sprzęgiełka to jest to taki sam patent jak dolewanie oleju do ropy w tdci.Na rolce poszło 5 szt. tych kół dlatego producent zaproponował montaż sprzęgiełka.

EDIT
Słuchajcie a ktoś mi teraz podrzucił, ze kolo nie jest przykręcane bezpośrednio w wału, tylko w taką przystawkę która jest miedzy wałem, a kołem, jeśli to prawda to, może ten element powoduje bicia i zużywanie się koła ?

Ostatnio edytowane przez Murani ; 25-10-2016 o 17:47
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 17:57   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Sprzęgielka w Tdci nie było bo sam wymieniałem w moim z roku 2007.To koło jest dwudzielne ,w środku jest guma i ona pada.U mnie nie padło nigdy żadne koło pasowe miałem tylko na biegu jałowym buczenie i po wymianie kółka na alternatorze na sprzęgiełko jak ręką ujął.Zresztą to znany problem z Mondeo mkIII.Sprzęgiełko było seryjnie ale w benzynie

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 25-10-2016 o 18:06
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:13   #5
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgielka w Tdci nie było bo sam wymieniałem w moim z roku 2007.To koło jest dwudzielne ,w środku jest guma i ona pada
oryginalne alternatory już widziałem z sprzęgiełkiem i wiem bo kiedyś rozmawiałem o tym w servisie , o tym że ford montował ten element, i do tego się nie przyznawał że powinno być montowane od początku produkcji , takie info z servisu. ale mniejsza o to.
tak dla sprecyzowania tego że guma pada, to ona się rozkleja traci w tedy koło wyważanie, to sprawa oczywiście i się zgadzam z Tobą ze pada, ale nie 10szt w rok , i nie oryginał po 1700km raz był przypadek że Koło trw miało bicia na stracie montażu, na jednym pojeździłem dwa tygodnie i takie same objawy bicie i szarpanie podczas przyspieszania, zmiana kola na nowe ok, jakaś ilość km i ponownie koło do wymiany.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:14   #6
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

To były alternatory do benzyny,niektórzy je podmieniali.Dlatego pytanie o długość paska,może napięcie jest za mocne i te koła padają,albo napinacz nie sprężynuje,innego powodu nie mogę sobie wyobrazić.Miałem 31 Mondeo III TDCI i ani razu nie padło u mnie to koło tylko w 5 wymieniłem sztywne kółko alternatora na to sprzęgiełko
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 25-10-2016 o 18:17
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:17   #7
sebollo69
ford::average
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 03-02-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115km
Rocznik: 2005
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał Murani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuchajcie a ktoś mi teraz podrzucił, ze kolo nie jest przykręcane bezpośrednio w wału, tylko w taką przystawkę która jest miedzy wałem, a kołem, jeśli to prawda to, może ten element powoduje bicia i zużywanie się koła ?
gdyby tak było to pasek klinowy pewnie byłby postrzępiony,..może jest za krótki?oryginał czy nie nie zaszkodzi wymienić,najlepiej Contitech 1642mmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...swoją drogą dziwne to trochę że koło rozlatuje się po przejechaniu około 1000kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebollo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:19   #8
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Szczerze to też tego nie rozumiem i nie jest to normalne
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:26   #9
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał sebollo69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdyby tak było to pasek klinowy pewnie byłby postrzępiony,..może jest za krótki?oryginał czy nie nie zaszkodzi wymienić,najlepiej Contitech 1642mmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...swoją drogą dziwne to trochę że koło rozlatuje się po przejechaniu około 1000kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na jednym chyba zrobiłem 720km pasek jutro zmienię ale powiem wam że walkę prowadzę z hurtowniami bo dwa kola mi wiszą , pasek jutro zmienie, ale jak mam kupić kolejne koło ..... tak na marginesie krótki pasek co może zniszczyć? raczej może jedynie się szybciej zużyć , i prędzej zniszczył by napinacz i rolki które też wymieniłem 3x, kompletem ale nie dało to nic. natomiast za długi pasek mógł by przeskakiwać. od tego jest to sprzęgiełko kierunkowe na alternatorze które zapobiega cofaniu. pasek był zamówiony z sklepu forda po vin.

Bump:
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze to też tego nie rozumiem i nie jest to normalne
Jedna hurtownia odpisała że wał krzywy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

też mam dość jutro cd,. walki .
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:36   #10
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Po zamontowaniu tego koła pasowego odpal silnik bez paska i obserwuj czy kręci równo
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.