Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2014, 18:08   #1
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Witajcie,

Zauważyłem, na biegu jałowym, gdy przechylę lewarek zmiany biegu w bok nie wbijajac biegu zmienia się odgłos silnika(głośniejszy taki bzyczący)to samo występuje jeszcze na biegu R, 1, 2 i 5 ewentualnie trochę jeszcze słychać na 6.

Gdy jest możliwość manewru na danym biegu a jest na 1 i 2 najbardziej, gdy jest wbity i słyszę ten odgłos bzyczący-głośny, to gdy wezmę lewarek zmiany biegu i trochę wręcz minimalnie docisnę w bok ucicha.

Na biegu 3,4 jest ok
-Mechanik twierdzi, że niby jest ok, że różne auta różnie mają z tym, co opisuje.

Ale np u mojego taty takiego czegoś nie ma w BORA.

Dziękuję.


Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 10-04-2014 o 15:43
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 21:28   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Witam

Skrzynia 5-tka.

Pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 04:06   #3
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Nie, 6 hmm
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 18:58   #4
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Kolego, co miałeś na myśli?, może wypowiedzią się również posiadacze mk3

Bardzo proszę o pomoc.

Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 10-04-2014 o 15:41
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 19:54   #5
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Proszę Was możecie mi pomóc i wypowiedzieć się?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 20:32   #6
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę Was możecie mi pomóc i wypowiedzieć się?
Witam

Skrzynia MMT6.Zajmuję się skrzyniami.Dzisiaj trochę mało czasu mam, ale spróbuję wkrótce podzielić się wiedzą i usterkami jakie napotykałem w tych skrzyniach.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 08:39   #7
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Dzięki, mechanik mówił, że spotkał się z takimi objawami w autach cos wspominał o dwumasie, ale że to normalne, mnie się wydaje, że może to ciemna powodują?. Z pozycji środkowej na luzie przechylajac lewarek zmiany biegów w bok dochodzi dziwny odgłos to samo występuje na 2 biegu czy 6 na biegu jałowym czy podczas jazdy, ale gdy na tym wbitym biegu lewarek chwyce i odegne to dzięk ustaje jakby cos o powodowało ten dźwięk obijajac się o coś.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 15:01   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Witam

Typowymi usterkami tych skrzyń to.Wyciek oleju na łączeniu dwóch obudów.Przyczyna,to zastosowanie zbyt dużego naprężenia wstępnego na wałkach wyjściowych.Z własnego doświadczenia wiem że nowe skrzynie te mają za duże naprężenie.Brak przeniesienia napędu na 5 biegu.Przyczyna,zerwane koło biegu piątego na wałku wejściowym.Głośna praca skrzyni na biegu jałowym i w czasie jazdy na wszystkich biegach.Przyczyna,uszkodzone łożysko kulkowe na wałku wejściowym.Głośna praca na którymkolwiek biegu.Przeważnie na 5 i 6.Przyczyna,zużyte koła zębate biegu.Co się tyczy usterki w Twojej skrzyni to z tą usterką się nie spotkałem.Z opisu wynika że po przesunięciu dzwigni lewo-prawo występuje hałas.Spróbuj obejrzeć okolice wewnętrznego mechanizmu zm.biegów i linki przy skrz.biegów.Pod f.powietrza.Wymontuj go.Osłona linki wybierającej w kolorze szarym to ta, kiedy lewarek przesuwasz lewo-prawo.Osłona linki na czarno, to linka którą zmieniasz biegi.Na tym mechanizmie,dzwignia włączająca biegi posiada taki duży ciężarek.Jest to amortyzator.Ma za zadanie polepszyć zmianę biegów przez zamortyzowanie przełączania i zmniejszając opór jaki stawia synchronizator.Może to on hałasuje.Zobacz też czy na tym mechanizmie coś nie leży co by mogło przeszkadzać,blokować,stukać.Spotykałem tam często różne rzeczy takie jak zatyczki plastikowe,kamyki śruby,nakrętki,kawałki zeschniętego chleba,bułki itp.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 19:36   #9
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Na wstępie chce Ci bardzo podziękować za obiecaną odpowiedź z Twojej strony.

Jest prawdą o wycieku w tych skrzyniach, moja sama się poci. - jeżdze tak już ponad rok a właściciel poprzedni pewnie kilka lat - sam jestem ciekaw ile jeszcze tak można jeżdzić - czy jest to dopuszczalne.

Ogólnie problemy z biegami zacząłem mieć gdy oddałem samochód do mechanika powodem był wypadający lewarek z zaczepu, Mechanik zamiast wyeliminować usterke spodował, że wbijajac bieg 1 wbijało mi 2 nie wspomne, że nie mogłem w ogóle wsadzić blokady skrzyni biewgów.

Byłem u niego 5 razy z reklamacja aż wkońcu zrobił ok, ale z biegiem czasu zacząłem mieć problemy szczególnie z 2 biegiem w połowie wbijania biegu czuje opór, który przeszkadza w trakcie zmiany biegu, ale bywa, ze czasem bieg wejdzie idalnie.
-Pozostałe biegi wchodzą teoretycznie ok chociaż nie jak nóż w masło...

Do tego doszedł ten dzwięk, który zmienia balans brzmienia gdy ruszam lewarkiem zmiany biegów lub na 2 biegu czy 6. - ale myślę, że to CIĘGNA.

Mechanik, któremu oddałem auto coś kombinował, bo twierdził, że miał 3 rodzaje cięgien i jedne były za krótkie, drugie za długie i wkoncu zostawił te co niby miałem o ile to prawda a lewarek, który wypadał z zaczepu jakoś złączył innym sposobem.

i takie mam wspaniałe przygody po mechaniku ze skrzynią biegów.

Można mi jeszcze coś doradzić w wyżej wymienionych przeze mnie objawów?,

dziękuję.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 21:22   #10
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos po wbiciu danego biegu

Witam

Tym lekkim wyciekiem na połówkach się nie przejmuj.Staraj się pilnować poziom oleju, co najwyżej.Może faktycznie usterka leży po stronie linek.Trudno powiedzieć czy linki mają prawidłową długość.Skrzynia ta ma b.dobrą jakość zmiany biegów i wytrzymuje duże obciążenia.Dobrze byłoby zacząć od wyregulowania linek.Potrzebne było narzędzie specjalne,o ile pamiętam.Skrzynia ta na przestrzeni czasu ,wiele razy była modyfikowana i ulegała zmianom.Ma ona dobrą synchronizację, bo przenosi duży moment obrotowy.Co się tyczy Twojej dwójki.To myślę że opór stawiają już dość zużyte pierścienie synchronizatora,które nie potrafią szybko wyhamować wałka.W Twojej skrzyni masz synchronizatory podwójne na 2 biegu.Obecnie te skrzynie mają na dwójce potrójny synchronizator.Aby wydłużyć ich żywotność, musisz obchodzić się z nim ostrożnie,zwłaszcza gdy redukujesz z 3 na 2-kę.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.