Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2016, 18:43   #11
sebollo69
ford::average
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 03-02-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115km
Rocznik: 2005
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Ja bym zaczął od paska,później sprężyna napinacza(najlepiej oryginał) na koniec wymiana sprzęgła altka,tutaj bez kombinowania firmy INA 535 074 010,jak to nie pomoże to zostaje Ci już tylko ,,Maciej Wróżbita,,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...sorryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sebollo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:51   #12
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zamontowaniu tego koła pasowego odpal silnik bez paska i obserwuj czy kręci równo
Teraz jest uszkodzone koło to na nowym sprawdzę
jeśli będzie nie równo pracować ?

Ostatnio edytowane przez Murani ; 25-10-2016 o 18:57
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:55   #13
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Ja nie wierzę w to że wał jest krzywy,to koło powinno mieć taki karb żeby je dokładnie (pośrodku)umocować.Może te inne nie były faktycznie dobrze przykręcone?na odległość ciężko prorokować.załóż najpierw koło i odpal ,jak prosto chodzi(lekkie bicie ma każde)to potem pasek itd.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 18:56   #14
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał sebollo69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym zaczął od paska,później sprężyna napinacza(najlepiej oryginał) na koniec wymiana sprzęgła altka,tutaj bez kombinowania firmy INA 535 074 010,jak to nie pomoże to zostaje Ci już tylko ,,Maciej Wróżbita,,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...sorryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie no sorry ale nie będę zmieniał polowy sprzętu może to może to, sorry .

sprężyna napinacza ? yyy chyba nie mam nic lepszego jak CORTECO kola pasowego.
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:23   #15
sebollo69
ford::average
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 03-02-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115km
Rocznik: 2005
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał Murani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie no sorry ale nie będę zmieniał polowy sprzętu może to może to, sorry .
jakiej połowy?? wymieniłem zaledwie 3 elementy z 10-ciu możliwych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Murani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie mam nic lepszego jak CORTECO kola pasowego.
tutaj chyba loteria tak się składa że mam corteco i daico(nowe) na tym pierwszym pasek ma wibracje..
sebollo69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 19:53   #16
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał sebollo69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiej połowy?? wymieniłem zaledwie 3 elementy z 10-ciu możliwych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tutaj chyba loteria tak się składa że mam corteco i daico(nowe) na tym pierwszym pasek ma wibracje..
Pozostałe 7 to ?
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 14:34   #17
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

@Murani teraz jest oki dziękuję. Posty zbędne wyczyściłem ci z tematu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 17:03   #18
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Re: Odp: Kolo Pasowe

Cytat:
Napisał Murani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie mam nic lepszego jak CORTECO kola pasowego.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie moge dalej tego czytać corteco nigdy nie było montowane na pierwszy montaż. zawsze to było koło dayco

włożyłem raz uszczelniacz na wał Corteco właśnie pod koło pasowe po 2 godzinach reklamowałem produkt bo olej leciał bo zrobiły się frędzle na uszczelniaczu także jak masz resztę sprawna to wkładaj dayco i będzie ok, a jak chcesz to poszukaj w moich postach na tym forum co ja zrobiłem i będzie spokój dożywotnio z kołem.pozd
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 17:15   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

jakoś nie chce mi się wierzyć, że tyle kół pasowych było wadliwych. takiego "przypadku" to jeszcze tutaj nie opisywano. normalnie 100/100% więc raczej to nie koła pasowe są problemem i wcale nie dziwię się tym ludziom z hurtowni

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukaj w moich postach na tym forum co ja zrobiłem i będzie spokój dożywotnio z kołem
pewnie to co i ja

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 26-10-2016 o 17:18
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2016, 17:31   #20
Murani
ford::advanced
 
Avatar Murani
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130km -GHIA Peugeot 308 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 229
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło pasowe 10szt w rok.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakoś nie chce mi się wierzyć, że tyle kół pasowych było wadliwych. takiego "przypadku" to jeszcze tutaj nie opisywano. normalnie 100/100% więc raczej to nie koła pasowe są problemem i wcale nie dziwię się tym ludziom z hurtowni

pewnie to co i ja
To oczywiście że to nie jest wina koló ,może dwa przypadki były kiedy kolo było po zamontowaniu rozklejone. Nie mogę znaleźć przyczyny uszkodzenia czym to jest spowodowane.

Bump:
Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie moge dalej tego czytać corteco nigdy nie było montowane na pierwszy montaż. zawsze to było koło dayco

włożyłem raz uszczelniacz na wał Corteco właśnie pod koło pasowe po 2 godzinach reklamowałem produkt bo olej leciał bo zrobiły się frędzle na uszczelniaczu także jak masz resztę sprawna to wkładaj dayco i będzie ok, a jak chcesz to poszukaj w moich postach na tym forum co ja zrobiłem i będzie spokój dożywotnio z kołem.pozd
Przyjęło się ze Corteco to górna półka, ale widać ze wszystko Azja robi. AMBARAS taki ze sprzedają i te chinole i nie mają zwrotów. A Co do pierwszego montażu to jest montowany w VW.

Może hurtownia ma cześć po jakościowe.....

Czy koła pasowe były ze sprzęgiełkiem w tym aucie ?
Kolo nowe odrazu złom. jutro jadę do innej hurtowni.

Ostatnio edytowane przez Murani ; 27-10-2016 o 15:44
Murani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.