Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2017, 09:10   #1
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Po nagrzaniu trudno zapala.

Witam kolegów moje Galaxy 2TDCI z 2010roku od 3 miesięcy boryka się z irytującą przypadłością, gdy jest zimny to odpala bez problemu po przejechaniu kilku kilometrów gdy go zgaszę by np. zrobić zakupy to przy próbie odpalenia rozrusznik zakręci ok.2-3sek, silnik jakby chciał zapalić jednak to nie następuje rozrusznik chyba dostaje impuls że silnik zapalił bo już dalej nie kręci i muszę kluczykiem wszystko wyłączyć i spowrotem ponawiać procedurę, po 6-10 razie w końcu zapali. Myślałem że może słaby akumulator więc go załadowałem tak że kręci bardzo dobrze, kupiłem paliwo , zresztą kupuję zawsze Verwa teraz do -32 stopni lecz problem nie ustał.Kontrolka świecy żarowej zapala się na 1-4sek w zależności od temperatury i potem gaśnie tak jak zwykle. Obecnie boję się go gasić by mi nie skakało ciśnienie ale ryzykuję kradzież. Myślę że problem tkwi w połączeniu elektrycznym jakiegoś czujnika tylko gdzie go szukać? Czy któryś z kolegów miał podobny problem lub coś wie, jestem otwarty na wasze sugestie rady. Auto kupiłem w salonie dbam o nie przejechałem 69000 km i jest to jego pierwsza usterka.Pozdrawiam Miro

mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 12:03   #2
Paczu
ford::beginner
 
Avatar Paczu
 
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Ahoj!
A może rozrusznik?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
Przemek
Paczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 06:48   #3
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Rozrusznik kręci dobrze teraz dzieje się tak że nawet na zimnym ciężko mu zapalić. Zauważyłem że kontrolka pracy świecy żarowej mimo niskiej temperatury 4,5 st zapala się i natychmiast gaśnie tak jakby było znacznie cieplej myślę że źle działa czujnik temperatury i nie podgrzewa świec, czy może ktoś wie gdzie go szukać i jak sprawdzić ?
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 08:27   #4
ochrym
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90 KM
Rocznik: 1997
Postów: 28
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Sprawdź akumulator, najlepiej w hurtowni akumulatorów mają przyrząd do sprawdzania pod obciążeniem, albo podłączyć można żarówkę 12v np. 50wat i sprawdzić ile wytrzyma. U mnie na mrozach zapalał od razu ale latem po nagrzaniu akumulator ledwo ciągnął.
ochrym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 19:42   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Sprawdź czujniki temp. czyli paliwa, powietrza w dolocie i płynu chłodniczego.
Mają pi nocy to samo pokazywać.

Dalej ciśnienie paliwa, pompa podająca, filtr, szczelność przewodów.

Potem wtryskiwacze, może uszczelnienia, może gniazda wybite.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 07:39   #6
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Myślę że któryś z czujników poda , najgorsze są takie losowo objawiające się uszkodzenia na razie auto odpala w miarę normalnie , zobaczę jak temperatura zewnętrzna się obniży, najlepiej to jakby wcale nie odpaliło bo wtedy uszkodzenie łatwiej byłoby zlokalizować. Jak dojdę co się dzieje to napiszę.Pozdro Miro
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 13:08   #7
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Kolega miał podobny problem z mondeo okazało się że nawalała centralka dodatkowo zamontowanego systemu alarmowego, ja też mam założony alarm i myślę że jego system błędnie odczytuje odpalenie auta jako próbę kradzieży. Zobaczę czy po jego odpięciu lub zablokowaniu [choć nie wiem jak] auto będzie odpalało bez problemu. Pozdro Miro
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 23:01   #8
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Po nagrzaniu trudno zapala.

Dzisiaj byłem na przeglądzie technicznym Fordzie i dowiedziałem się że mieli podobny przypadek z którym walczyli 1,5 roku , w końcu doszli że przyczyną była przepustnica powietrza sterowana podciśnieniem jakieś zanieczyszczenie powoduje że losowo się nie otwiera-zacina co powoduje trudność odpalenia. Ja na razie popukałem w obudowę plastikową gdzie się znajduje i jak ręką odjął auto pali bez problemu, jak się ociepli to rozbiorę ten element i postaram się wyczyścić-naprawić by ta nieszczęsna przepustnica pracowała bez zacięć. Mam nadzieję że mój przypadek pomoże kolegom borykającym się podobnym problemem.Pozdrawiam Miro.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.