Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2012, 15:17   #31
Dado69
ford::beginner
 
Imię: Dado69
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: Tarnów
Model: Focus mk2
Silnik: TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

U mnie odpowietrzyła się sama trzeba było zostawic otwarty zbiornik i pokręcic kierownicą.Pochodził jakąś chwile i po sprawie

Dado69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 16:41   #32
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Układ odpowietrza się sam. Tak jak pisze kolego przede mną . Na włączonym silniku pokręć troszkę kierownicą, troszkę poszumi, a potem nastąpi błoga cisza.

Do wymiany pompy potrzebujesz "grzechotkę" , przedłużkę, nasadkę nr 8 oraz 10.
Odkręcasz akumulator, wyciągasz plastikową podstawę akumulatora, wyciągasz gumową rurę dolotową(kolanko) kolektora dolotowego.
Odkręcasz rolkę napinacza paska napędowego i odkręcasz wszystkie śruby trzymające pompę. Śruby to 10 tylko jedna to 8.
Odkręcasz metalową nakrętkę układu ciśnieniowego pompy wspomagania(klucz osiemnastka płaski). Taka z metalowym wężykiem. Jeżeli po ponownym wkręceniu tej nakrętki, będzie pomiędzy metalowym wężykiem a nakrętką ciekł olej wspomagania, trzeba kupić nową nakrętkę, a demontaż starej z wężyka wcale nie jest łatwy i trzeba ją przeciąć żeby zdjąć z wężyka. Koszt nakrętki około 56 zł.
Odpinasz od pompy wąż doprowadzający olej wspomagania ze zbiorniczka wyrównawczego.
Jeżeli chcesz, możesz też przed tymi wszystkimi czynnościami odkręcić kolektor dolotowy, ale nie jest to konieczne.

Skręcenie wszystkiego z nową pompą nie nastręcza trudności, do czasu próby przykręcenia napinacza paska. Musisz albo posiadać specjalny klucz do napięcia paska, albo pokombinować jak zrobić improwizowaną dźwignię, żeby operacja się udała i napinacz wskoczył na właściwe miejsce.
__________________
POZDRAWIAM.

Ostatnio edytowane przez Zawika ; 03-04-2012 o 21:22
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2012, 20:51   #33
lukasambasador
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo Mk III
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2003
Postów: 5
Smile Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Dzięki za pomoc.
Bardzo mi pomogliście.
lukasambasador jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2012, 20:50   #34
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Witam.
Wiem że odkopuję temat, ale nie chcę zakładać nowego.

Dziś podczas powrotu z pracy w pewnym momencie wspomaganie układu kierowniczego poczęło hałasować niczym traktor. Było to nagłe i niespodziewane, w jednej chwili wszystko było dobrze, kilka sekund później kręcenie kierownicą przysparzało mi dreszczy.

Gdy dojechałem do domu otworzyłem pokrywę silnika i dokonałem drobnych oględzin. Oto co spostrzegłem:
1. Podczas pracy wspomagania płyn w zbiorniczku pieni się (niekoniecznie jego poziom się podnosi).
2. Płyn jest czarny niczym smoła.
3. Pompa wspomagania spocona, jednakowoż w trakcie pracy nie widać by coś z niej wyciekało.

Przeczytałem ten temat od deski do deski i wpadłem w większe zakłopotanie. Jako że mechanika mogę odwiedzić dopiero we wtorek, a póki nie dowiem się o co biega nie będę mógł spać to pytam Was, szanowni forumowicze - co to może być? Czy wymiana pompy będzie konieczna?

Liczę na odpowiedzi, za które z całego serca dziękuję.
PS. Ford Mondeo MK3 kombi (BWY) 2.0 TDCi rok produkcji 2002.

Czuje że pożałuje zakupu Forda. Zaznaczam że mam go dopiero tydzień. Trzeba było posłuchać opinii i głosu rozsądku.

Ostatnio edytowane przez longer1231 ; 03-08-2012 o 23:38
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2012, 23:38   #35
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Re: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Płyn sie pieni bo jest powietrze w układzie, jeżeli wcześniej było ok to znaczy że masz gdzieś dziure i łapie powietrze. wyciekać nie bedzie bo sie wytwarza ssanie wiec układ łapie powietrze a nie wylatuje płyn. Co do koloru że jest czarny to znaczy ze jest bardzo spracowany i konieczna wymiana, a biorąc pod uwage że jest czarny czarny to pewnie dobre czyszczenie (kilkukrotna wymiana). Zacznij od wymiany płynu na nowy, groszowa sprawa, mozna samemu zrobić bez problemu a pozniej patrz czy sie znów pieni. oczywiście po wymianie trzeba układ dobrze odpowietrzyc.
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2012, 19:53   #36
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Dziękuję.
Pójdę za Twoją radą. Na poniedziałek umówiłem się już na wymianę oleju w układzie wspomagania. Sam się tego nie tykam bo boję się, że coś spieprzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompa po przejechaniu około 20km ma chwile, gdy pracuje normalnie. Bez przeszkód i żadnych hałasów mogę kręcić kierownicą. Niestety stan ten trwa tylko kilka minut.

Gumowa rura o średnicy 18mm prowadząca ze zbiorniczka do pompy jest stara, twarda i prawdopodobnie sparciała. Podejrzewam, że przy zacisku łączącym ją z pompą doszło do nieszczelności, stąd "spocona pompa". Mechanik z ASO Ford postawił 90% szans na właśnie taką przyczynę. Stąd moje pytanie:

Jakie ciśnienie robocze jest w układzie wspomagania kierownicy?

Oryginalna rura kosztuje około 300 zł. Nie chcę wyrzucać na nią pieniędzy, skoro nie mam pewności że ona jest przyczyną moich problemów. Dlatego załatwiłem rurę gumową, wewnętrznie wzmocnioną, olejową, przystosowaną do ciśnienia 20 bar. Chciałbym ją zamonotować, przejechać kilkadziesiąt kilometrów i sprawdzić czy wszystko wróciło do normy. Później ewentualnie zakupię nową, oryginalną rurę.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
longer1231
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 11:46   #37
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Słyszałem, że wysokie ciśnienie jest dopiero w przewodzie od pompy do układu wspomagania.

Wie ktoś, czy rura na 20 bar może posłużyć jako przewód od zbiorniczka do pompy?

Pozdrawiam
longer1231
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 15:43   #38
longer1231
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2012
Model: Mondeo Kombi '02
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Jasna cholera Panowie...
Szlag mnie trafi. Dziś spostrzegłem, że pod samochodem znajdują się ciemne plamki płynu kierowniczego. Zaciekawiony i zrozpaczony wsadziłem głowę pod samochód i zrobiłem kilka zdjęć. To co zobaczyłem przerosło moje największe obawy. Wszystko jest w płynie! Nie mam pojęcia skąd się wydostaje. Nie wiem też co to za część i co to za otwór. Nadal mam nadzieję, że płyn wycieka z rury i rozchodzi się po wszystkich częściach, ale proszę Was o identyfikację tej części i tego otworu. Czy to z niego płyn może wyciekać? Czy ten otwór jest fabryczny jako jakiś odpowietrznik czy to uszkodzenie mechaniczne?

http://zapodaj.net/b406355175b54.jpg.html
http://zapodaj.net/bda469d353fee.jpg.html
http://zapodaj.net/7ad2354e467c4.jpg.html

Przepraszam administratorów/moderatorów za 3 posty pod rząd, ale jestem zielony i nie wiem jak edytować. Jeżeli to problem to proszę scalić/połączyć.
longer1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2013, 19:31   #39
tony5z
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: małopolska
Model: Mondeo kombi 2,0 TDCI
Silnik: 130 KW
Rocznik: XII 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tony5z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2013, 17:29   #40
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - głośna praca

Cytat:
Napisał longer1231 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak edytować
Obok przycisku 'Cytat' w prawym dolnym rogu postu jest przycisk 'Edycja' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.