Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2009, 11:00   #1
Tomekadam
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Skąd: Włocławek/Olsztyn/Szczecin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,0 DOHC+ LPG
Rocznik: 1996
Postów: 80
Domyślnie Problem: silnik, obroty, co to może być

Witam serdecznie wszystkich kolegów.
Mam od pewnego czasu pewien problem z moim galaxy i nie wiem co może być nie tak a nie chcę wchodzić w jakieś duże koszty gdzie może to być drobnostka.
Pierwszym zauważalnym objawem jest nierówna praca silnika na jałowych obrotach. Obserwując obrotomierz widoczne są skoki obrotów i pracy silnika w przedziale ok. 500 do 1500 ob/min. Zauważalne jest to na lpg jak i na benzynie. Kilka miesięcy temu sprawdzałem samochód na vag i nic nie wyszło, a jednak jak się jedzie to można to zaobserwować.
Druga sprawa myślę że mocno powiązana z wcześniejszą to dziwne zachowanie obrotów silnika, które łatwo zaobserwować jak dojeżdżam do skrzyżowania. Wciskam wówczas sprzęgło redukuje bieg lub wrzucam luz i wówczas ku mojemu zdziwieniu obroty nie spadają do zakresu pracy silnika na postoju tylko dochodzą do 1500ob/min i tam się zatrzymują. Wówczas czuć że silnik pracuje na wyższych obrotach. Zdarza się że po chwili obroty same gwałtownie spadają na ok 500 by zaraz wrócić do ok 1000 ob/min czyli tak jak powinno być. Jednak czasami zdarza się że muszę lekko wcisnąć gaz by podnieść obroty i dopiero one spadają na stan biegu jałowego. Tak jak by się coś blokowało?? Dodatkowo też zaobserwowałem że czasem jak dojeżdżam do np skrzyżowania na biegu jałowym to obroty są wyższe ponad 1000ob/min i spadają dopiero do stanu poniżej 1000ob/min jak samochód stanie. Jak się toczy to i wyższe są obrotu.
Dlatego też chciałem spytać czy może ktoś spotkał się z czymś podobnym lub może rada na co zwrócić uwagę aby nie pchać się w zbyt duże koszty.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Tomekadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 11:46   #2
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Odp: Problem: silnik, obroty, co to może być

Kiedyś podobne objawy miałem w escorcie. Winowajcą był czujnik położenia przepustnicy. Taki mały nastawny rezystor. Uszkodzenie czujnika powodowało wariowanie silniczka krokowego, który steruje obrotami biegu jałowego. Czasami pada sam silniczek objawy wtedy są podobne.
pzdr. DanielP.

Ostatnio edytowane przez danielp ; 20-08-2009 o 11:49
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 14:09   #3
Artursa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Garwolin/Warszawa
Model: MK2,MK3
Silnik: TDI 1,9 115 + TDCi 2,0 140
Rocznik: 2003 + 2008
Postów: 108
Domyślnie Odp: Problem: silnik, obroty, co to może być

Witaj.
Na początek wyczyść silniczek krokowy. Instrukcja jest gdzieś na forum.
Miałem podobnie i czyszczenie pomogło.
__________________
Artur
Był Galaxy 2.0 DOHC 1997 był Galaxy 1,9 TDI 2003 jest 2,0 TDCI 2008
Artursa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.