Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2011, 08:32   #1
lisek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: mkIII, Citroen Jumper L3H2
Silnik: 2.0 TDCi, 2,2 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Witam

mam pytanie otoz po odpaleniu auta na wolnych obrotach ciegno ot turbo skacze gora dol tak jak na filmiku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


czy to moze koniec turbo a moze jakas nieszczelnosc? Mocy takjakby ma mniej nie zbiera sie i nie wciska w fotel tak jak bylo wczesniej.

Dodam ze wymienilem egr na nowy

lisek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 16:52   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Koniec turbo to to raczej nie jest.
Kopa nie ma bo sterowanie turbiną nie działa prawidłowo - co widać na filmiku.
Szukaj jakichś nieszczelności przy przewodach podciśnieniowych dochodzących do turba.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 20:23   #3
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Cytat:
Napisał lisek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

mam pytanie otoz po odpaleniu auta na wolnych obrotach ciegno ot turbo skacze gora dol tak jak na filmiku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


czy to moze koniec turbo a moze jakas nieszczelnosc? Mocy takjakby ma mniej nie zbiera sie i nie wciska w fotel tak jak bylo wczesniej.

Dodam ze wymienilem egr na nowy
Drgania sztangi niemal w rytm cyklu pompy prozniowej. na 99% masz nieszczelnosc !!!

Moze cos naruszyles na przewodzie podcisnienia pomiedzy zaworem EGR a elektro-zaworkiem sterujacym i teraz ssie lewe powietrze na tyle powaznie ze w calym ukladzie jest poprostu za malo podcisnienia co unimozlwia pelne wciagniencie sztangi turbosprezarki.

Szukaj nieszczelnosci !!! ciezko znalesc bo powietrze jest zasysane a nie wypychane na zewnatrz. Trzeba troche powalczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Obstawiam kruciec na wejsciu do zaworu EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2011, 09:02   #4
lisek1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: Szczecin
Model: mkIII, Citroen Jumper L3H2
Silnik: 2.0 TDCi, 2,2 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

dziekuje koledzy za pomoc no wlasnie tego kopa to nie ma jest dosc mulowaty. Teraz w dlugi weekend wezme sie za to ale juz wiem ze czeka mnie dosc duzo sprawdzania, chce jeszcze rury od egr turba i intercoolera przejrzec i miec wtedy pewnosc. Jeszce raz dziekuje, dam znac jak wszystko zrobie
lisek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 20:32   #5
tkalita
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3 kombi 2.0 tddi 115 KM
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Witam,
Czy udało się zlokalizować problem?

podłącze się pod temat z podobnym problemem a mianowicie u mnie sytuacja wygląda następująco: po odpaleniu sztanga zostaje podciągnięta jednak przy dodawaniu gazu do 2 tys obrotów sztanga pulsuje tj. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oczywiście towarzyszy temu zjawisku brak mocy w dolnym zakresie. Czy komuś udało się zlokalizować przyczynę?
tkalita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 08:11   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

W zasadzie na biegu luzem nawet przy ostrym przegazowaniu sztanga nie powinna się ruszyć. Dopiero przy obciążeniu podczas jazdy na biegu, energia spalin jest tak duża, że powyżej pewnych obrotów sztanga się przesuwa.
Przy podciśnieniowym sterowaniu gruchą, na wolnych obrotach jest maksymalne podciśnienie na jej króćcu. Przy maksymalnym obciążeniu silnika powyżej 2.500 - 3.000 obrotów podciśnienie zanika całkowicie.
Więc: jeżeli tak zachowuje się sztanga jak na filmiku - prawdopodobnie masz gdzieś nieszczelność układu podciśnieniowego, który zasysa powietrze bokiem. Jest za małe podciśnienie - jeszcze wystarczające na wciągnięcie sztangi na wolnych obrotach, ale już zakres pracy jest przesunięty. Stąd zbyt wczesne wysunięcie sztangi i brak kopa w dolnym zakresie obrotów silnika.
Szukaj nieszczelności pomiędzy pompą vacu i gruchą w całej instalacji vacu - trzeba wszystko przejrzeć. Gdzieś spadł, pękł na króćcu, trójniku lub kolanku albo przetarł się jakiś wężyk. Nawet sama grucha może być nieszczelna...

Aby upewnić się, że tak jest, sprawdź (jeżeli możesz przytrzymać ją palcami) z jaką siłą wciągana jest sztanga na wolnych obrotach. Jeżeli możesz ją łatwo zatrzymać - jest niedobrze. Jeżeli nie możesz jej (prawie) przytrzymać - bo są siły rzędu kilku kG, czasami nawet do 10 kG - to jednak podciśnienie jest ok i być może elektrozawór sterujący wariuje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-07-2013 o 08:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 22:57   #7
tkalita
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3 kombi 2.0 tddi 115 KM
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Dzięki Wojtek za podpowiedź.
Sprawdziłem tak jak pisałeś. Palcami ciężko jest utrzymać sztangę wysuwa się stopniowo pomimo przytrzymywania. Przewody posprawdzałem. Wyciągnąłem elektrozawory i zmieniłem o-ringi na nowe, jednak w dalszym ciągu cięgno pulsuje na postoju przy delikatnie podwyższonych obrotach a po załączeniu klimy nawet bez dodawania gazu. EGR zaślepiłem całkowicie jednak to nic nie dało w sprawie mocy w dolnym zakresie. Czy MAP sensor jest jakoś powiązany z podciśnieniem czy raczej któryś z elektrozaworów jest uszkodzony? A może to coś innego?
tkalita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 23:20   #8
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Ja miałem coś takiego kiedy ułamał mi się jeden przewód przy zaworze sterowania podciśnieniem egr i turbo umiejscowionym na kolektorze. Sa trzy złącza obok siebie,a szlauchy są razem sklejone więc ułamanie się jednego jest nawet nie widoczne. Zatykałeś egr, to może spróbuj zatkać wężyk idący do niego skoro po wymianie go tak się napsuło (o ile masz sterowany podciśnieniem)
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 07:22   #9
tkalita
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo mk3 kombi 2.0 tddi 115 KM
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

A jak sprawdzaliscie te przewody? Moze niedokladnie to zrobilem. Jeszcze jedno gdy zatkalem palcem jeden z przewodow na uruchomionym silniku
odczuwalne bylo pulsowanie z czestotliwoscia duzo szybsza niz to co sie dzieje na sztandze. Czy tak ma byc?

Ostatnio edytowane przez tkalita ; 20-07-2013 o 07:24
tkalita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 08:42   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Koniec turbo, gruszka a moze jakas nieszczelnosc?

Cytat:
Napisał tkalita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Palcami ciężko jest utrzymać sztangę wysuwa się stopniowo pomimo przytrzymywania.
Sztanga powinna wysuwać się i wracać w ciągu ok. pół sekundy.
Cytat:
Napisał tkalita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odczuwalne bylo pulsowanie z czestotliwoscia duzo szybsza niz to co sie dzieje na sztandze.
Nie, raczej nie powinno pulsować, ale do czego podłączony był ten wężyk? U mnie w Transicie 2,0 tdci jest nawet w układzie podciśnienia komora wyrównawcza o sporej pojemności (pod podszybiem) która ma za zadanie likwidować skoki podciśnienia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-07-2013 o 08:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.