Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2018, 14:33   #231
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

Cytat:
Napisał Wade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W logach zapisałem ciśnienie w kolektorze i są miejsca że wynosi ono 450 kPa czyli 3,5 bara doładowania. To 'trochę' dużo o ile w ogóle osiągalne. Średnio wynosi ono u mnie 300 kPa czyli 2 bary. Wydaje mi się że doładowanie w tym silniku to max okolice 1,5.
Czyli turbo przeładowuje. Ruch dźwigienki od zmiennej miałeś sprawdzić ściągając z niej gruszkę, tak nie wyczujesz lekkiego blokowania się dźwigienki
a ona ma się poruszać naprawdę bez najmniejszego oporu. Ja ostatnio zmieniałem u siebie całe turbo i po wyczyszczeniu geometrii musiałem jeszcze dodatkowo kalibrować aktuator (gruszkę). Tu masz film jak to się robi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak masz pompkę podciśnieniową to możesz to sprawdzić. Ruch sztangi gruszki powinien się zacząć przy-0.2bar a oparcie na zderzaku powinno nastąpić przy -0.6bara ja tak ustawiłem u siebie i działa.

__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą

Ostatnio edytowane przez Dombek ; 02-12-2018 o 14:38
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 17:17   #232
Wade
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

OK to jeszcze ściągną gruszkę i sprawdzę ale chyba znalazłem jeszcze coś istotnego. Pęknięty wąż od intercoolera tzw. 'S'. Wymienię go, sprawdzę kierownicę i dam znać.

Aha i dzięki za filmik. Fajna sprawa.
Wade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 19:10   #233
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

Cytat:
Napisał Wade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pęknięty wąż od intercoolera tzw. 'S'.
I tu może być pies pogrzebany.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 20:08   #234
Wade
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

OK, przewód wymieniony, kierownica ładnie działa bez żadnych oporów. No i jest różnica. Jeśli chodzi o dynamikę to wreszcie czuć że zamontowałem VGT. Auto szybciej się wkręca, lepiej reaguje na gaz ogólnie baja, na to liczyłem i jestem zadowolony.

Ale żeby nie było tak pięknie to pojawił się dziwny dźwięk podczas wchodzenia na obroty tak do 2000 w wzwyż. Określił bym jako pisk. I to na pewno nie żadne łożyska w kołach czy coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ciekawe przed wymianą przewodu nie było go. I nie, nie słyszałem go tylko go nie było, jest na tyle głośny żeby przebić jakieś tam syczenie z dolotu. Jakieś sugestie? Myślałem o luzach na wirniku turbo bo nie powiem że nie było ale nie aż takie żeby obcierać o obudowę. Sam nie wiem. Gdyby to była kwestia luzu to chyba by się pojawił od razu a nie dopiero teraz.

Jeśli chodzi o spalanie to jeszcze ciężko powiedzieć. Na pewno jest lepiej ale czy tak jak przed całą zamianą to jeszcze nie wiem. Muszę trochę więcej przejechać bo na razie to za dużo nie przejechałem.

Mam jeszcze jedną obawę odnośnie spalania a mianowicie mój stary temat który ostatnio zaczął wracać wraz ze spadkiem temperatur czyli:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dla zainteresowanych wrzuciłem logi z postoju i jazdy po wymianie pękniętego przewodu.

Aha i przy okazji logów. Nie wie ktoś jak zwiększyć próbkowanie w widoku 3x3 w Focom bo teraz mam co 3,5 sekundy a to trochę dużo i dużo rzeczy nie da się dostrzec.

Bump:
Wade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 07:11   #235
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

A może dalej gdzieś jakaś nieszczelność na przewodach od turbo (opaski itp.)
__________________
Był: Mondeo MK III Kombi 2.0 TDDI 115 KM 2001 r.
Jest:Mondeo MK IV Sedan 2.0 145 KM FL 2011 r.
Fiesta MK VII 1.25 82 KM 2010 r.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2018, 21:49   #236
Wade
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Duże spalanie po wymianie turbo w TDDI

No dobra to po kilku kilometrach mogę powiedzieć że spalanie dalej jest na solidnym poziomie 9,2 l w mieszanym, trasa 7,5 l. Jeśli chodzi o pisk to w zasadzie zniknął, czasami się pojawi ale bardzo rzadko więc nieistotne.

Podejrzewałem problem z temperatura silnika i termostatami ale również wszystko wróciło do normy.

Także dalej nie wiem czemu to dziadostwo tyle pali. Chodzi mi po głowie pomysł żeby wgrać kompletnie od nowa soft do ECU silnika z tej wersji. Podejrzewam że coś może nie do końca się zgrywać bo chyba tylko to zostało a przy zakupie było małe zamieszanie i wyszło tak że w końcu mam dwa kompy, podobno z takich samych wersji. Albo i nie.

Przy okazji chciałem aktywować tempomat bo wcześniej był a po zmianie niestety brak pomimo że komputer miał być z auta wyposażonego w tempomat. Niestety Focom'em tego nie zrobię i nie mam nawet dostępu do softów. Potrzebny IDS czyli albo ASO ( obstawiam z 600 zł, tyle chcieli za adaptację pompy) albo ktoś miły chętny, z wiedzą i sprzętem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest szansa że komp jest z wersji np. 90 km i dla tego coś jest nie halo? Macie jakieś pomysły? Poza spalaniem wszystko śmiga.

Aha no i może znalazłby się ktoś chętny z IDS i by mi wgrał tego softa i aktywował tempomat. Okolice Bydgoszczy i oczywiście nie za darmo jak coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 09:07   #237
krysti1344
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2018
Model: mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Problem wtryskiwacze ?

Witam wszystkich użytkowników forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a więc zaczne , niedawno mój ford mondeo mk3 tddi 2.0 115 km zaczoł dużo palic tego pysznego nektaru lekko ponad 10l a w miedzy czasie zauważyłem te oto pocenie sie. W tym kierunku wolałem sie zwrocic do ekspertów i zapytać czy to jakaś uszczelka może być tam wyrobiona?i czy ma sie to do spalania? Dziekuje za wszystkie komentarze i pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190617_094142.jpg (96.9 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20190617_094135.jpg (93.3 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krysti1344 ; 17-06-2019 o 09:12
krysti1344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 11:32   #238
chmura91
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-10-2019
Skąd: Dobra
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Duże spalanie, prosze o pomoc

Witam serdecznje Forumowiczów i gości.

Otóż jestem posiadaczem Forda Mondeo 2001 2.0 TDDI 115KM, autko posiadam od około1.5 roku i wymieniłem kompletne sprzęgło dwumasowa turbine bo od początku była zdechła jak tylko kupiłem, tak jeździłem rok czasu ostatnio czyli tydzień temu koło pasowe rolki napinacz pasek i alternator niestety auto lawetowane bo staneło w szczecinie. Teraz do rzeczy, nie bede wymieniał rzeczy zawieszenia, otóż po zakupie auta bez działającej Turbiny auto spalało 7.4- 7.6 po zrobieniu turba spalanie wzrosło o prawie litr czyli 8,3-8.4.

Co mogło spowidować wzrost spalania, dodam że jeżdzę trasą mieszaną wioski i autostrada, miasto i na odwrót trasa 90km w jedną strone jeżdżę tą trasą od początku.

Jestem fanem Forda więc proszę o pomoc
chmura91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2019, 21:45   #239
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

Prawie w normie jak na mieszana trasę
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.