Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2016, 15:46   #211
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Bardzo duże spalanie

Pierwszą rzeczą którą sprawdzam przy większym spalaniu są hamulce. w 90 % to trafiony strzał. Podnieś każde koło na lewarku i zobacz jak się kręci.

KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2016, 16:26   #212
Lukman
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI 2.0 115
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: Bardzo duże spalanie

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszą rzeczą którą sprawdzam przy większym spalaniu są hamulce. w 90 % to trafiony strzał. Podnieś każde koło na lewarku i zobacz jak się kręci.
Także zostały sprawdzone zapomniałem o tym napisać, jeszcze dzisiaj znajomy wpadł z komputerem żadnych błędów z silnikiem nie było tylko coś o czujniku kontroli trakcji oraz czujniku temp zewn. bo faktycznie go brak.

Ale podsuną mi wskazówkę, lecz nie wiem czy w tym silniku można taką regulację zrobić. Chodzi mi o zapłon jest on ustawiany ręcznie, czy przez komputer. Oraz jak mówił że pompa wtryskowa była zmieniana(poprzedni właściciel powiedział przy zakupie że pompa była zmieniana klika miesięcy przed sprzedażą) to powiedział że może być zmieniona z transita do mondeo i jak nie zmienione są jej parametry także może być większe spalanie, ale tego nie mogę nigdzie doczytać.

Ostatnio edytowane przez Lukman ; 19-11-2016 o 18:37
Lukman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 20:59   #213
PIKARZYK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2016
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

Witam,

Wygląda na to, że mam spory problem, od 2 tygodni jestem szczęsliwym posiadaczem mondeo mk3 2003 rocznik, 96 kw czyli 130 koni z tego co czytalem w tym temacie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

jest to silnik DTCI, skrzynia 5 biegowa automatyczna, auto ma przejechane 280 tysiecy

otoz robilem probe ile pali i wyszlo 14 litrow na 100 km, niestety nie jest to zart, oczywiscie zalalem do pelna przejachalem stówe i pojechalem na CPN i znow zalalem do pelna, co robic ?

po 1 zapalila sie migajaca kontrolka swiec
po 2 mam nieszczelna turbine, albo jakis przewod badz intercooler, czy jak to sie tam nazywa, oczywiscie nic bym nie wiedzial gdyby kumpel nie powiedzial, ze slychać "swist"

Zaczne sprawdzanie powodu takiego spalania od punktu drugiego, do tego mysle, że doleje do paliwa valvdine, na forum wyczytalem ze to moze pomoc oczyscic jakies tam zawory egr lub wtryskiwacze.
Dowiem sie jutro kiedy byly wymiane filtry paliwa i powietrza, czy cos jeszcze by pasowalo wymienic ?

Tak w ogole to zastanawiam sie nad wyslaniem go na przeglad do ASO, taki kompletny, a najbardziej by mi zalezalo na sprawdzeniu oleju do skrzyni automatycznej.
Mam tylko jeden problem, aktualnie jestem niezdolny do pracy gdyz lecze plecy, a na koncie mam równe 0, wiec zastanawianie sie co z tym przegladem w ASO trzeba odlozyc na później...
PIKARZYK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 09:38   #214
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Zbyt duże spalanie

Witam,na pewno są na forum użytkownicy którzy posiadali Mondeo Tci 140KM przed liftingiem i takiego samego po liftingu.Chodzi mi o porównanie spalania,gdyż ten mój ,,nowy"z 2013r.z tym samym silnikiem i przy tych samych warunkach jazdy na autostradzie pali o 1L więcej.Jeżdżę tak pomiędzy 130-140km/h i ten stary palił tak pomiędzy 5,8-6L,obojętnie czy zaladowany czy nie.Przy tej samej jeździe ten nowy pali około7L,wszystko sprawdzone przy tankowaniu i oba komputery pokazują prawidlowo.Ma ten typ tak?Abo silnik DW był oszczędniejszy od tego DW10C gdzie zastosowano znów wtryski Delphi?Pozdr.

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 07-04-2017 o 10:34
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 10:15   #215
tomek evo
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-10-2016
Skąd: Sosnowiec i okolice
Model: opel zafira
Silnik: 1.9 cdti 150 km
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zbyt duże spalanie

Sprawdzone przy dystrybutorze czy z kompa? Może komp przekłamuje (może jeden zawyża a tamten zaniżał). Trochę to dziwne bo teoretycznie nowy powinien palić ciut mniej. Z doświadczenia wiem, że stan techniczny w nowoczesnych dieslach ma duży wpływ na spalanie. Niby wszystko z autem jest ok ale jeśli np. układ wtryskowy jest zbrudzony (nie musi być uszkodzony, nie musi kopcić ani takie tam, nie musi tego czuć) to nie będzie dawkował optymalnie . Do tego turbo, dpf, egr, przepływka, przepustnice, klapy wirowe , katalizator i cała masa sond i czujników z których każdy może mieć wpływ na spalanie.
tomek evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 10:32   #216
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zbyt duże spalanie

Sprawdzone przy dystrybutorze i 2 tys.km trasie.W książce podają że ten ,,nowy"powinien mniej brać a tak nie ma przynajmniej w moim.Już przy kupnie jak uświadomiłem sobie że ma znów Delphi to zrobiło mi się niedobrze,doświadczenia z MK3 zrobiły swoje.Samochód jest super,sztywniejszy,cichszy tylko ten 1L więcej trochę denerwuje.Poza tym przy prędkościach pomiędzy 130-140km/h samochód ma około 2300obr.,ten stary miał 2500,czyli zużycie powinno być niższe,co ciekawe przy jeździe miejskiej jest wszystko ok ,nawet mam wrażenie jakby ten ,,nowy"zużywał troszkę mniej.Pozdr

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 07-04-2017 o 11:24
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 15:56   #217
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zbyt duże spalanie

1 litr więcej i tak Cię denerwuje. To przy 5 litrach więcej, nie wyobrazam sobie, co bys zrobił,a zdarza się, że w niesprzyjających okolicznościach niektóre o tyle przekraczają normę zużycia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 16:41   #218
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Zbyt duże spalanie

Bym sprzedał.Ironiczne jest to że Ford podaje dla tego silnika mniej niż dla przedliftu.Podobna sytuacja jest w polifcie u kolegi .Miał 2,2 175KM a teraz 2,2L-200KM i twierdzi że jest wyraźne pogorszenie spalania.Ok,ten ma 25KM więcej i one muszą z czegoś powstać.W Mondeo Tdci Mk3 miałem niskie spalanie,w Mk4 przedlift też a teraz nie.Nie wszystko co nowe jest lepsze od starszego
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 18:05   #219
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: 2.0 TDDi duzo pali

Skoro jesteśmy w temacie spalanie to ja mam drobny kłopot. Kiedy jadę spokojnie i lekko przyspieszam wszystko jest ok. Ale gdy raptownie dodam gazu świata za sobą nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio trafiła mi sie taka opcja i padła rura do turbo ale teraz jest podobno cała.
Może jakieś sugestie
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 08:26   #220
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie 2.0 TDDI duże spalanie 11-12 l

witam, na wstępie informuje że przejrzałem całe archiwum i jest dużo podobnych tematów lecz nie ma pomysłów na naprawe.
Krótko mówiąc samochód od niedawna zaczął spalać szalone dawki paliwa, ponad 11-12 litrów w mieście przy spokojnej jeździe. Wcześniej palił ok 7 l więc proszę nie gdybać czy to normalne , bo wiem że nie jest.
Nie ma żadnych szarpnięć, braku mocy, dymienia ani nic podejrzanie innego. Po prostu spalanie duże i czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał bądź wie jak sie do tego zabrać ?
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.