Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2010, 10:11   #1
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Red face Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Ostatnio kilka razy zdarzyło mi sie że podczas zwalniania prawie do 0 lub podczas zatrzymywania auta silnik prawie gasł. Efekt podobny jak w skrzyni manualnej ktoś zapomni o sprzęgle podczas hamowania. Wczoraj zatrzymywałem się i auto zgasło (na środku ulicy...) może ważne będzie, że było to w trakcie oczyszczania DPF (wentylator pracował i spalanie większe). Po czym normalnie odpalił bez większego problemu, ale na wyświetlaczu pojawił się komunikat dogrzewanie wstępne. Miał może ktoś podobny przypadek?

ps. dodam, że przebieg wynosi 54kkm

polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2010, 20:12   #2
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

i co nikt nic nie wie?

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 17-09-2010 o 20:18
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 19:58   #3
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Taki młody rocznik i takie rzeczy
A serwis co na to?
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 07:25   #4
kkemot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Właśnie dołączyłem do forum i znalazłem ten temat.
Moje mondeo ma wprawdzie manualną skrzynię biegów, ale objawy są podobne. Przy zwalnianiu i wysprzęgleniu samochód gaśnie, jeżeli natomiast jadę na wyższych obrotach i na moment odpuszczę gaz, po czy znowu wcisnę pedał to silnik zachowuje się jakby go przytkało a po sekundzie znowu idzie bez zarzutu.
Problemy również kojarzę z wypalaniem filtra DPF ponieważ występują mniej więcej co 500 - 700 km, a kiedy w lecie dużo jeździłem na trasach nie było żadnych problemów, jednak nie mam chwilowego spalania więc nie mogę tego potwierdzić.
Będę chyba musiał wstąpić do serwisu, co nie jest zbyt przyjemne dla kieszeni.
kkemot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 08:21   #5
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Cytat:
Napisał kkemot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) jeżeli natomiast jadę na wyższych obrotach i na moment odpuszczę gaz, po czy znowu wcisnę pedał to silnik zachowuje się jakby go przytkało a po sekundzie znowu idzie bez zarzutu.
Tak się dzieje na każdej nawierzchni czy tylko na śliskiej? To wygląda na działanie ESP.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 09:51   #6
kkemot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

....na każdej nawierzchni,
ESP raczej ogranicza możliwość szybkiego wejscia na wyższe obroty i zaświeca kontrolkę, a u mnie wygląda to tak jakby zamiast dodania gazu, nagle się odjęło całkowicie gaz po czym wszystko wraca do normy na kilkaset km,
acha i jeżeli w trakcie takiego "przytkania" wcisnę sprzęgło to samochód zgaśnie

Ostatnio edytowane przez kkemot ; 14-12-2010 o 09:54
kkemot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 19:30   #7
truuski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Skąd: WE
Model: Mk5
Silnik: 2,0 Tdci 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Ja też tak mam. Przy szybszej jeździe, gdy zwalniam, potrafi zgasnąć. Też kojarzę to z dopalaniem DPF'a, bo wtedy jest taki basowy dźwięk wydechu. Nie wiem jak to robić w automacie, ja po prostu pilnuję, żeby mi nie zgasł, kiedy wchodzi w tryb dopalania, bo szkoda turbiny.
truuski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2011, 00:17   #8
sollozzo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2011
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI aut.
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Witam,
Choć ostatni wpis na ten temat jest sprzed blisko roku, dopisuję się z tym samym problemem, licząc, że ktoś z Was już wie co jest jego przyczyną.
W moim przypadku objawy są jak wyżej opisane - silnik gaśnie przy małej prędkości podczas hamowania. Charakterystyczne jest to, że dzieje się tak jeśli wcześniej jadę dynamicznie - z większą prędkością na trasie, lub ostra jazda po mieście. Wtedy na niskich obrotach silnik zaczyna charakterystycznie pracować (tubalny, niski dźwięk), być może dopalając filtr DPF. Usterka jest dość nieprzyjemna, bo jak śilnik gaśnie, to wyłącza się wspomaganie kierownicy i hamulców oraz ABS (makabra na krętych, górskich drogach). Po zatrzymaniu auta i ponownym odpaleniu wszystko jest OK.
Jeśli ktoś z Was zdiagnozował ten problem, będzę wdzięczny za info.
Pozdrawiam,
sollozzo
sollozzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 17:14   #9
kkemot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Dwie wizyty w aso i tylko kasa wydana, a problem jak był tak jest. Za drugim razem chcieli sobie samochód zostawić żeby nim trochę pojeździć i zdiagnozować, więc zapytałem czy planują przejechać pareset km bo z taką częstotliwością występuje problem. Wzruszyli ramionami bo tylko tyle potrafią (oprócz wyciągania kasy - zgaszenie kontrolki po innej naprawie 200 plnGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie znam żadnego dobrego mechanika który by mógł coś poradzić więc dalej jeżdżę (i się wkurzamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zachowując wzmożoną czujność w trakcie wypalania dpf-a.
Gdyby ktoś coś znalazł to też chętnie skorzystam z Waszej wiedzy.
Pozdrawiam
kkemot
kkemot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 20:58   #10
stonecutter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: lubuskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0l TDCI automat
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Mondeo 2009 2.0TDCI automat gaśnie

Witam. Mam podobny problem z gaśnięciem auta, choć może trochę się różni od powyższych. A mianowicie mój automat gaśnie tylko przy zimnym silniku i podczas redukcji biegu na niższy, np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, ale sporadycznie , nie za każdym razem. Zauważyłem, że wówczas obroty silnika falują kilka razy od 800 do 200 i silnik gaśnie, a nieraz ładnie obroty spadają do
800 bez falowania.
Czy ktoś będzie wiedział co to może być i co jest przyczyną???
stonecutter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.