Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2010, 14:18   #21
Arpgor
ford::average
 
Avatar Arpgor
 
Zarejestrowany: 28-08-2008
Skąd: Zambrów
Model: GALAXY
Silnik: AUY 1,9 TDi 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1,9TDI AUY Dziwne problemy z odpalaniem.

pod filtrem paliwa jest pokrętło do spuszczania wody z filtra. Na chodzącym silniku odkręcić, spuścić trochę paliwa i zakręcić na amen. Czasami mechanik specjalnie nie dokręci i jest dodatkowa kaska. ;-)

Arpgor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 13:00   #22
chrisgno
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2010
Skąd: Mullagh Irlandia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,9TDI AUY Dziwne problemy z odpalaniem.

Czy wie ktoś gdzie można znaleźć przekaźnik Sterownika ECU Numer 109?
chrisgno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 18:23   #23
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1,9TDI AUY Dziwne problemy z odpalaniem.

Witam! Na wstepie chcialbym sie przywitac ze wszystkimi na forum.Nie chcac zakladac nowego tematu i zasmiecac forum chce spytac danielp czy rozwiazal swoj problem z odpalaniem AUY.Mam auto sharana ale z tym samym silnikiem i te same objawy co danielp.Odgrzewam nieco kotleta ale moj problem denerwuje mnie coraz bardziej i plucze moja kieszen.Czy zna ktos moze odpowiedz na ten problem nieodpalania w auy...?
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 23:55   #24
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie AUY Kłopoty z odpalaniem na cieplym i zimnym silniku

Witam wszystkich forumowiczöw.Postanowilem zalozyc nowy temat gdyz w wiekszosci przypadköw ktos kto mial podobny problem po jakims czasie urywal sie z forum i odpowiedzi juz nie bylo.Mam auto z silnikiem AUY.Möj problem polega na tym ze auto z dnia na dzien przestalo mi odpalac jak powinno.Postawilem auto pod sklepem wracam wkladam kluczyk przekrecam czekam az pogasnä kontrolki odpalam a auto kreci z 8 razy i nic....mysle moze immo swiruje.(silnik zagrzany) Wylanczam,znowu przekrecam kluczyk zapinam pasy gasnä kontrolki odpalam auto... kreci 8 i juz pyrka fajnie.Troche sie zdziwilem.Paliwa bylo 3/4 baku.Jade do domu wkurzylem sie mysle nie cos tu nie gra zatrzymuje sie wylanczam silnik odpalam pali na strzala...mysle no to masz szczescie.Jade do domu wypakowywuje auto auto stoi 5 min z wyläczonym silnikiem.Chce wjechac do garazu odpalam i kreci zas z 8 razy i wkoncu zapal...nie kopci nie szarpie obroty nie falujä wszystko ok.no i zong.Wiec wziälem sprawdzilem czujnik temp. cieczy (mam nowy Vw) odpiälem go dalej auto nie odpala,przekaznik 109 podmienilem dalej to samo.Mysle chyba sie zapowietrza.Hmmm kupilem wezyk przezroczysty zalozylem na zasilaniu do filtra paliwa (filter org. Vw 4 mies. stary ok 3000km ma przejechane) potem przed pompä vakkum potem powröt z pompy vakkum i znowu na powrocie do filtra...poprostu wszedzie zeby tylko namierzyc czy nie ma gdzies powietrza.Wymienilem uszczelki na zaworku z podgrzewacza.Spuscilem troche paliwa z filtra na dole przez zawör (paliwo czyste) odpalam auto zlapal na strzala.Zgasilem odpalam pali na strzala i tak 4 dni.Powietrza nigdzie nie bylo pomyslalem ze to oringi na podgrzewaczu.Powyciägalem wezyki zlozylem jak byc powinno i tak jezdzilem az jeden dzien.I nagle przestal odpalac na strzala...sprawdzilem na vagu zero bledöw synch. rozrzädu 0.0-0.6 i wraca na 0.0 pompki ok parametry ok.I co teraz mam zrobic.Konczä mi sie pomysly.Swiece nowe,akku nowy banner 95Ah ale wydaje mi sie ze jak na takiego kloca cos nie bardzo kreci.Czy jest taka opcja ze moze rozrusznik sie kantuje (tulejki) i poprostu z powodu obrotöw odpala auto pözniej?Pompe vakkum zdjälem otwarlem nic nadzwyczajnego tam nie znalazlem i zlozylem spowrotem.Zdjälem pokrywe silnika pozaginalem konektorki na kablach od pompek zero poprawy.Objaw jest taki jak by przy cofajäcym sie paliwie ale w 2 sekundy zeby sie cofnelo, zapowietrzylo...?Mialem kiedys taki problem ale auto do 4 godzin palilo na strzala a po 5-6 byl problem bo musial pokrecic i zaciägnac paliwo-to rozumiem.Ale ja tu czy auto zimne czy zagrzane nie odpala nawet po tym jak go wyläcze i zaraz chce na nowo odpalic to zas kreci i kreci i zapala.Pompa w baku sie wlancza.Jak przekrece kluczyk to krötko slychac i juz jest cisza,zawsze tak bylo.Na liczniku swieci sie krötko spiralka ze swiec i gasnie wiec tez ok.Kolega namawia mnie na wymiane uszczelek na pompowtryskach ale czegos tu nie rozumie moze mnie ktos oswieci.Jak montowalem wezyk przezroczysty to w sumie dodalem go prawie 2m...i byl pusty zero paliwa w dodatku z filtra spuscilem troche paliwa.Przekrecilem kluczyk pompka podala paliwo nie zalala calych wezyköw a auto odpalilo na strzal.Wiec nie mial paliwa byl zapowietrzony a odpali tak to jak jade autem i go zgasze i zaraz chce odpalic i nie odpala to gdzie to paliwo sie cofnelo?To mi wlasnie nie pasuje.Czyzby zle paliwo?Ale dopiero od 3/4 baku zaczäl zle palic.Prosze o jakies porady bo wiem ze napewno ktos mial taki przypadek a mi sie pomysly koncza a siwe wlosy zaczynajä rosnäc.Do wymiany rozrzadu mam jeszcze 20tys. a wsumie stalo sie to po tym jak nabilem klime...ale co ma jedno z drugim...Na drugim kluczyku tez nie pali.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 26-03-2013 o 12:34
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 07:08   #25
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: AUY problem z odpalaniem,cieply i zimny

ciężko się czyta, nie pisz tak więcej.
jakięs podstawowe akapity.

nie wiem czy dobrze rozumiem, ze łączysz obwód paliwa i pompę podciśnienia wspólnymi wężykami ? o co chodzi ci z pompą wakkum ?
Albo ja czegoś nie rozumiem albo Ty.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 08:01   #26
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: AUY problem z odpalaniem,cieply i zimny

Też nie zrozumiałem końcówki, ale czy tam nie ma jakiegoś czujnika położenia wału? On mógłby szwankować i wtedy nie odpali. Silnik łapie jakieś błędy?
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 09:03   #27
mocarz1
ford::beginner
 
Imię: SŁAWEK
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: CZECHOWICE-DZ
Model: ALHAMBRA GALAXY
Silnik: AUY
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: 1,9TDI AUY Dziwnie odpala na chybil-trafił

Witam ja borykam się z tym samym problemem...
jest tydzień co odpala od strzału a potem 10 razy co trzeba kręcić 5 sekund
Kupiłem pompe paliwa będe wymieniał jak tylko zrobi się cieplej...
Pozdrawiam wszystkich którzy borykają się z tym problemem jak byście znali przyczynę to dajcie znać byłbym bardzo wdzięczny...
Pozdrawiam...
mocarz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 12:25   #28
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: AUY problem z odpalaniem na cieplym i zimnym silniku

Tak orginalnie poläczona jest pompa vakum z filtrem paliwa wezykami zasilania oraz powrotu.Ja dolozylem tylko wezyki przezroczyste zeby sprawdzic czy sie nic nie zapowietrza.Silnik nie lapie zadnych bledöw.Przepraszam ze tak sie rozpisalem ale chcialem opisac usterke jak najbardziej realnie.Dodam tylko ze dzien wczesniej jechalem 80km autostradä i lutowalem 180km/h zeby troche wywialo pajeczyny z tlumika...Poprawilem czy tak jest dobrze z tytulem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazlem dziwnä zaleznosc w odpalaniu auta.Jak klimatronic ustawiony jest na 1,2,3 bieg auto ciezko odpala jak klimatronic ustawiony jest na 4 bieg pali na dotyk...juz mi rece opadajä.Pöl auta mam juz rozebrane...Pomocy...

Ostatnio edytowane przez dario3103 ; 27-03-2013 o 11:19
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 10:50   #29
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1,9TDI AUY Dziwnie odpala na chybil-trafił

Witam cie kolege.Widze ze nie jestem sam z tym problemem.Ja dzis znalazlem takä oto zaleznosc w moim aucie jak klimatronic chodzi na 1 ,2 ,3 biegu auto kreci kreci i za ok 5 sekund odpala a jak dam klimatronic na 4 bieg (nawiew na przöd) to pali na strzala...i co kto mi teraz pomoze?Myslalem ze klimatronic swiruje i go wyjälem i odpiälem wszystkie wtyczki z tylu i auto zas sie meczy z odpalaniem.Podpiälem dalem na 4 bieg pali na dotyk....prosze o pomoc!

Ostatnio edytowane przez dario3103 ; 27-03-2013 o 11:15
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 12:13   #30
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: AUY Kłopoty z odpalaniem na cieplym i zimnym silniku

A wiec panowie mam pewien trop.Ale potrzebuje porady jakiegos elektryka badz kogos kto ma pojecie na temat elektryki w aucie.
Chodzi o to ze klimatronic nie ma z tym slabym odpalaniem nic wspölnego.Dzis wyläczylem klime na OFF odpalam auto i ciezko ale odpala.Daje klimatronica nawiew na 1 potem 2 potem na 3 bieg i tez ciezko odala.Od 4 w zwyz pali na dotyk.Wiec wyläczylem klime znowu na OFF i wläczylem ogrzewanie tylniej szyby...final auto pali na dotyk.Po wielu kombinacjach doszedlem do wniosku ze jak akumulator ma duzy pobör prädu to auto pali bez problemu.Gdy tylko wyläczone sä wszystkie odbiorniki prädu to automatycznie pokazuje sie problem z odpalaniem.
W czym tkiw problem czy to moze alternator,regulator napiecia bädz padlo cos w alternatorze diody itd. czy moze to cos z rozrusznikem albo moze ECU (lepiej nie).Co moge sam jeszcze sprawdzic?Dodam ze juz myslalem ze to wina akumulatora.Mam nowego Bannera 95 Ah.Ale wlozylem stary akku i o dziwo odpalil na dotyk a tylko dlatego ze byl poprostu slaby bo stal 6 miesiecy nieuzywany.Jak alternator go podladowal to na tym akumulatorze tez przestal odpalac na dotyk....Wiec Panowie czekam na sugestie moze jestem juz blisko rozwiäzania problemu.
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.