Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2015, 10:36   #81
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Cytat:
Napisał pilot14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie w 1.6 tdci masz suchy DPF ?

Co do Mobil 1 ESP Formula 5W30 trochę namieszam, i powiem że znajomy mechanik narzeka na ten olej. W ciągu 3 lat robił trzy silniki które jeździły na tym oleju (peugeot-y i cytrynę). Tak tylko luźno przytaczam jego subiektywną opinię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdyż nie znam stanu tych silników, a info uzyskałem gdy kazałem mu zalać mojego tdci właśnie Mobil 1 ESP Formula 5W30
W fokach po bodajże 2009 roku były montowane filtry suche z oznaczeniem cDPF spełniające normę EURO 5. Nie mam nawet zbiorniczka na eolys.

Zaś z tym olejem to teraz mi grubo namieszałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już byłem na niego zdecydowany. Żeby ten olej miał aż tak destrukcyjny wpływ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 11:13   #82
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

A to zwracam honor co do DPF-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do oleju - nie ma się co doktoryzować, prawda jest taka że jeśli kupuje się samochód z którejś tam już ręki, to nigdy nie wiadomo jak i na czym to jeździło. Podstawa to regularne wymiany i po sprawie. Osobiście uważam że wydanie tych 130 zł na Mobila + 30 na filtr i wymiana co 10 - 12 tys. to nie są aż tak wielkie kwoty.
Ja długo śmigałem w renówce na zwykłym lotosie i do końca silnik pracował elegancko, choć na lotosie zrobione było 80 tys.
Czy Mobil 1 ESP Formula 5W30 niszczy silnik? Wątpię.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 11:18   #83
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

wymieniaj co 10 tys i nie ma problemu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 11:21   #84
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Cytat:
Napisał pilot14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Mobil 1 ESP Formula 5W30 niszczy silnik? Wątpię.
Mówiłeś, że mechanik narzekał na ten olej - podawał jakieś argumenty dlaczego?

W necie ludzie piszą, że jeżdzą kilka lat na tym oleju i jest wszystko ok, ale jak wiadomo - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 11:27   #85
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Wiem tylko że w dwóch silnikach były panewki do roboty. Rozmowa była luźna i nie wnikałem w szczegóły bo i tak nic innego bym nie zalał jak bańkę miałem w ręce. O totalu też słyszałem różne opinie, a inny znajomy w swojej 407 1,6 hdi śmiga na totalu i wymienia go co 20 tys.
Tak jak pisałeś - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opinie.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 12:10   #86
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Cytat:
Napisał Plurdon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest akurat DPF suchy, więc jedyną rzeczą jaką chroni ów filtr jest olej silnikowy i jazda w trasie. Dlatego przy kolejnej wymianie zdecyduje się chyba na Mobil 1 ESP Formula 5W30 - może nie spełnia norm Forda, ale ma klasę C2/C3 i HTHS=3,5, także bliżej mu do ideału aniżeli Castrolowi Edge 5W30 który zalałem teraz (klasa tylko C3).
Ten ktory masz teraz to jest po srodku chroni silnik i DPF HTHS 3,6 a Mid SAPS 0,8 tu jest link([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) mowa jest motule jako przyklad wziety([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) tylko ile w tym prawdy to niewiadomo czlowiek czyta i czyta i potem glupije bo niewiadomo jaki byl by idealnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 23-06-2015 o 12:16
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 12:20   #87
Fordownia
ford::average
 
Avatar Fordownia
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-09-2014
Skąd: Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Słyszałem o dwóch osobach które po używaniu totala miały powycierane wałki rozrządu.
__________________
GHIA
Fordownia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 12:28   #88
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten ktory masz teraz to jest po srodku chroni silnik i DPF HTHS 3,6 a Mid SAPS 0,8 tu jest link([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) mowa jest motule jako przyklad wziety([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) tylko ile w tym prawdy to niewiadomo czlowiek czyta i czyta i potem glupije bo niewiadomo jaki byl by idealnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki "po środku" jak to ująłeś będzie chyba też ten:
Motul 8100 X-CLEAN FE 5W30

i co ciekawe, nawet jest dość tani jak na Motula (około 100 zł za 4L)

Olej niby ma prawie identyczne parametry co ten Mobil1, a jednak nie wszystkie normy sie pokrywają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 12:37   #89
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Cytat:
Napisał Plurdon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W fokach po bodajże 2009 roku były montowane filtry suche z oznaczeniem cDPF spełniające normę EURO 5. Nie mam nawet zbiorniczka na eolys.

Zaś z tym olejem to teraz mi grubo namieszałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już byłem na niego zdecydowany. Żeby ten olej miał aż tak destrukcyjny wpływ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sugerowalem sie bo napisales ze masz teraz castrol C3 powyzej wartosci 3.5 jest lepsza ochrona na zrywanie filmu w temp 150 stopni czyli ochrona silnika , trzeba zadac sobie pytanie co lepiej sie bedzie oplacalo remont silnika czy wymiana DPF :-)
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 14:40   #90
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Jaka specyfikacja oleju dla 1.6TDCI

Dlatego wlasnie nie chcę oleju klasy C1 bo tam hths jest beznadziejnie niski a filtr jak kleknie to go po prostu wytne. Dlatego uznałem, ze najlepszy bedzie olej ktory spełnia jednocześnie C2 i C3 a taki jest wlasnie ww. Motul i Mobil 1
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.