Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2010, 19:39   #31
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

[Focus MK1] Wolne nagrzewanie się silnika ( 1 2)
Rystar22

tutaj masz opisane odnośnie słabego grzania.Wszystko na podstawie poradnika.

sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 20:00   #32
Anakins
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Kielce
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Panowie a ja mam takie pytanie,żeby nie zakładać nowego tematu a nawiązać po części do obecnego,ile musicie czekać aby TDDI 1.8 nagrzał się do maks temperatury ? U mnie co prawda dzisiaj przedmuchałem przewody idącego od zbiornika płynu do chłodnicy,okazało się że jeden był zatkany,oraz została przedmuchana nagrzewnica,efekt znacznie cieplejsze powietrze ale pytanie ile wam się nagrzewają Focusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Kumpel ma 1.4 benzynę i u niego jest istna sauna ale wiem że diesel nigdy taką sauną nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Anakins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 20:36   #33
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

U mnie po uruchomieniu silnika nie wiem dokładnie ale po 2 minutach napewno już czujeę ciepłe powietrze. Latem zamierzam rozebrać cały nadmuch i wszystko oczyścić i posprawdzać wszystkie kanały rozprowadzające, bo zawsze lewa strona podszybia najwolniej się osusza. Najlepiej to będzie jak się wypowiedzą ci co mają bryki o rocznikach młodszych. Nie wierzę, że przy dzisiejszym postępie nie może być aż tak dużej różnicy w ogrzewaniu między autami bez względu na rodzaj zasilania.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2010, 23:42   #34
Anakins
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Kielce
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Hmmm no to u mnie leci po odpaleniu po 2 min ledwo letnie i ogólnie widzę poprawę bo wcześniej to była istna lodówka ale nadal nie jest to cudeńko,chociaż sąsiad ostatnio co ma fokę 2005 r TDDI bodajże 2.0 narzekał że również u niego słabo grzeje a to prawie nowy samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Jakieś propozycje co ewentualnie można sprawdzić rury idące od płynu jedna jest gorąca druga mniej,termostat się otwiera bo sprawdzałem,nagrzewnica przedmuchana,może jakieś dodatki do płynu na przeczyszczenie tych rur ?
Anakins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2011, 19:37   #35
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Dołączę się do tematu, nie mam ogrzewania, chciałbym najpierw sprawdzić termostat ale nie wiem gdzie go szukać, w tym gąszczu przewodów nic nie mogę dojrzeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ktoś mógłby mnie naprowadzić jakąś instrukcją gdzie znajde termostat i jak go wymienić ewentualnie jak sie dobrać do nagrzewnicy i gdzie ona jest??!! PLS o pomoc bo mrozy znowu a ja mam w aucie zimno :/
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 08:10   #36
danq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

ja miałem podobny przypadek i problemem okazała się zbyt niska zawartość płynu chłodniczego. Nie wiem dlaczego tak było, w każdym razie po uzupełnieniu płynu pojawiło się ciepłe powietrze.
danq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 09:03   #37
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

Cytat:
Napisał danq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem podobny przypadek i problemem okazała się zbyt niska zawartość płynu chłodniczego. Nie wiem dlaczego tak było, w każdym razie po uzupełnieniu płynu pojawiło się ciepłe powietrze.
A do tego potrzeba mechanika czy mozna samemu sprawdzic? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 09:33   #38
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

płynu jest odpowiednia ilość, dolewałem nawet żeby było więcej ale nic to nie dało, nie mogę dojrzeć termostatu w tym silniku i nie wiem gdzie jest nagrzewnica, wolałbym sam wymienić bo nie ufam mechanikom w tej kwestii, na dzień dzisiejszy to ciężko naazwać kogoś mechanikiem, to są raczej wymienicze, jak im sie powie co mają wymienić to to zrobią mimo że potrafią odstawić fuszerke, a mechanik z prawdziwego zdarzenia trafia się bardzo rzadko, taki kteremu zaprowadzi się auto i powie że nie działa ogrzewanie i wymieni to co się zepsuło a nie pół auta i weźmie za to górę pieniędzy. już się tak naciąłem parę razy i nie ma mowy żebym zauufał wymieniaczom!
może jakaś podpowiedź od której strony szukać tego termostatu i nagrzewnicy?
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 09:45   #39
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

A temperatura silnika na jakim jest poziomie podczas dluzszej jazdy? Jezeli jest na srodku wskaznika to nagrzewnica zabita lub pokretlo regulacji uszkodzone.
Jest roznica w pracy nawiewu przy szybkim przekreceniu zimno-cieplo. Powinna byc.
Termostat jest z przodu silnika. U Ciebie bedzie to czarny plastikowy element. Idz po wezach wychodzacych ze zbiornika plynu - jeden idzie do chlodnicy, drugi do termostatu.
Z termostatu wychodzi tez grubszy waz idacy do chlodnicy. Jezeli temperatura silnika idzie do gory a waz jest cieply to termostat choc nawet z otwartym powinno wiac choc letnie powietrze.
Jezeli to nie termostat ani regulacja to kup preparat do odkamieniania ukladow i wlej.
Mozesz tez sprawdzic droznosc nagrzewnicy sam - spuszczasz plyn (jest porada na stronie glownej FCP) i odlaczasz oba przewodu gumowe idace do sciany grodziowe - jeden podlaczony do chlodnicy oleju drugi do glowicy. Nalewasz wody i patrzysz czy wyleci drugim wezem. Jezeli nie to nagrzewnica do wymiany lub powolnego odkamieniania (zalewanie do obu wezy goracego odkamieniacza lub octu na noc)
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 10:54   #40
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania. Może to być wina chłodnicy ?

temperatura silnika jest w normie, wskazówka pokazuje połowę skali. ulala... no to mam zajęcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za konkretną pomoc!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dam znać co wymodziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.