Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2010, 13:48   #1
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

Witam kolegów,

Dzisiaj zauważyłem, że w czasie jazdy od 80km/h w góre prawa strona maski (czyli ta od pasażera) drży w czasie jazdy. Być może nie ma co panikować, tym autem jeżdżę ponad 2 lata i może wcześniej zwyczajnie tego nie zauważyłem. Ale to drżenie jest dosyć mocne (na oko jakieś 2-4 mm w pionie) i niesie się od prawego reflektora aż do krańca maski pod szybą (nawet prawy spryskiwacz szyby mocno wibruje). Pewnie powiecie, że auto bite - no to akurat wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zastanawiam się tylko na ile to drżenie może być niebezpieczne - nie zależy ono bowiem od obrotów silnika, ale od prędkości - czyli maska wibruje bo wciska się pod nią pęd powietrza. Pytanie na ile zamek i uchwyt maski są mocne oraz czy i jak długo wytrzymają takie wibracje (chociażby z tytułu zmęczenia materiału). Nie byłoby miło gdyby np przy 120 km/h (a codziennie jeżdżę z takimi prędkościami do i z pracy) nagle maskę mi wyrwało. No i czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Nie myślę o blacharzu, bo raczej zapłacę kupę kasy, a efekt będzie niewielki. Myślałem raczej o jakimś "uszczelnieniu" między maską, a górną krawędzią reflektora, żeby przynajmniej zmniejszyć ilość powietrza, która wciska się pod maskę. Macie jakieś pomysły na to, ewentualnie inne rozwiązania?

phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 15:18   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

Wykręcić trochę gumowy odbojnik bo zdaje się jest za mocno wkręcony...
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 18:43   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

U mnie odbojnik jest akurat plastikowy, ale też zalecam wykręcenie :-) Ćwierć obrotu na początek - skok gwintu jest dość duży.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 07:44   #4
danq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

witam,
zauważyłem coś podobnego u siebie, z tą różnicą że maska drży gdy jadę po wyboistej drodze albo dziurach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to normalne? gdzie te odbojniki się reguluje? to te gumowe wkręcane "kołki" nad chłodnicą?
danq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 08:24   #5
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

Dołączam się do prośby - gdzie dokładnie znajdują się te odboje, które należy nieco wykręcić?
phoba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 21:02   #6
secret
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy

odboje są tu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ja wykręciłem - nic nie dało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba że jeszcze więcej trzeba wykręcić...
secret jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.