Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2007, 11:39   #1
garf78
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2005
Skąd: Mazury
Model: S-Max
Silnik: ON
Rocznik: 2007
Postów: 467
Domyślnie Czy padla mi pompa wodna ??

Sluchajcie od 2 dni zauwazylem ze auto mi sie grzeje, czasami n ie wlacza mmi sie ogrzewanie. Zimny nawiew jest, ale ciply pojawia sie i znika. Jak jade chlodzxenie ok, ale jak dluzej postoje w korku to wslkazowka idzie do gory. Prawdopodobnie padla mi pompa wodna. Chcialbym uslyszec tylko potwierdzenie od WAs bo chcialbym to do soboty zalawic. Dzieki :fcp1

__________________
Essi Mk 7 CLX `97 Kombi Raven - Red Pepper
Essi Mk4 1.3 CL `87 był, ale juz nie ma
garf78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 13:12   #2
MANIEK70
 
Postów: n/a
Domyślnie

Stawiam na termostat.Jakby pompa to cały czas by się gotował ze względu na brak obiegu.A co wentylator na to chodzi czy nie?
Pozdrawiam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2007, 15:56   #3
garf78
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2005
Skąd: Mazury
Model: S-Max
Silnik: ON
Rocznik: 2007
Postów: 467
Domyślnie

Wentylator chodzi bardzo ladnie, zeby nie on to bym byl juz ugotowany :fcp3 . Jka jade wszystko jest ok, ale jak postoje tak z 5 min w korku to jest jazda wskazowka idzie do gory na czerwone pole. i Jak jad e to jest cieply nawiew, ale jak stoje to juz nie (oczywiscie teraz tylko klima) Ha ale jakby byl walniety termostat to by chyba nie dogrzewalo silnika - no ale moze sie myle :fcp1

[ Dodano: 2007-07-21, 09:35 ]
Podejrzewam, ze to jednak moze byc po prostu cos nie dokrecone po wytmianie plynu i spierdziela mi plyn w dosc szybkim tempie. Nie skojarzylem tych problemow z wymina plynu chlodniczego, bo juz nastepnego dnia bylo go mnie, ale mech. powiedzial ze tak czasami zaraz po wymianie jest, dlatego dzis wejde na kanal i obejrze all przewody i korek w chlodnicy moze stamtad leci :fcp1
__________________
Essi Mk 7 CLX `97 Kombi Raven - Red Pepper
Essi Mk4 1.3 CL `87 był, ale juz nie ma
garf78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2007, 10:36   #4
serjeseph
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2006
Skąd: Płock
Postów: 88
Domyślnie

termostat odpada jezeli byla by to jego wina wskazowka nie wyszla by Ci za białe pole i mial byś niedogrzany silnik, jezeli by to byla pompa to tak by sie zgrzal ze nawet wentylator by nie pomogl :fcp1 wiec problem tkwi w czym innym
serjeseph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 22:46   #5
stootch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Ożarów Maz.
Postów: 20
Domyślnie

Płyn niekoniecznie musi uciekać. Przy opróżnianiu układ zapowietrza się i w rezultacie nowego płynu wlewasz mniej niż fabryka sobie zażyczyła. W czasie eksploatacji układ stopniowo odpowietrza się, a w zbiorniku wyrównawczym spada poziom płynu i trzeba dolewać (w fieście po tygodniu od wymiany musiałem dolać 2 litry!). Efekty byłyby zbliżone do opisywanych przez ciebie.
stootch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 10:25   #6
garf78
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2005
Skąd: Mazury
Model: S-Max
Silnik: ON
Rocznik: 2007
Postów: 467
Domyślnie

A jednak to byla wina pomy wodnej walnal w niej uszczelniacz juz ok tylko jestem biedniejszy o 400 zl :fcp8
__________________
Essi Mk 7 CLX `97 Kombi Raven - Red Pepper
Essi Mk4 1.3 CL `87 był, ale juz nie ma
garf78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.