Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2023, 18:38   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Zawieszenie w kombi przy użytkowaniu bagaznika na rowery typu platforma

Witajcie,mam pytanie do użytkowników którzy jeżdżą Mk5 kombi z bagażnikiem na rowery na haku- platforma na 3-4 szt rowerow: czy strasznie mocno "siada" Mk5 z takim obciążeniem plus zapakowany bagaznik?
Mk5 wydaje się być nizszy niż Mk ktorego aktualnie użytkuje z taką platforma Velo 924 thule,a po tym jak przypadkowo na grupie na FB trafiłem post kogoś komu kola się schowały, trochę się przestraszyłem perspektywa, bo chciałem.mk4na Mk5 wymienić i dalej platformy używać.
Nie mówię tu o przypadkach zawieszenia i sprezyn z przebiegiem 200-300tys i nie zmienianych od nowości tylko po prostu "z urody" mk5

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 20:11   #2
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 171
Domyślnie Odp: Zawieszenie w kombi przy użytkowaniu bagaznika na rowery typu platforma

Co roku długie wyjazdy za granice, najpierw MK4, teraz MK5, platforma Westfalia na 3 rowery jedna z cięższych na rynku 2 rowery enduro, 1 zwykły. Siada jak każde inne kombi, koła może 5mm od rantu błotnika. Dojechałem i przyjechałem. Jak się boisz możesz kupić wkładki do sprężyn i je zakładać przed wyjazdem dopakowanym autem.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2023, 20:49   #3
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: Zawieszenie w kombi przy użytkowaniu bagaznika na rowery typu platforma

Nie woziłem nigdy rowerów na haku, ale 4 osoby w aucie (jakies 300 kg) i mniej wiecej 100 kg w bagażniku spowodowało, ze auto faktycznie "siadło" z tyłu. Nie myslałem, że będzie to aż tak widoczne przy tak grubych spężynach. Żeby zjechać do garażu podziemnego we Włoszech musiałem wysadzić pasażerów, żeby nie powiesić auta na granicy terenu płaskiego i początku zjazdu w dół !
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 12:26   #4
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Zawieszenie w kombi przy użytkowaniu bagaznika na rowery typu platforma

Zależy chyba od amorków, jak sa nivomaty to nie powinien się obniżyć pod naciskiem.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.