Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2007, 15:45   #1
tec
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2007
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Witam!

Mam problem ze skrzynią automatyczną w Mondeo 2.0 z 97r. Objawy są takie, że w pozycji D, po jedynce wskakuje trzeci bieg i na tym biegu pozostaje. Aby skrzynia zmieniła bieg z 1 na 3 konieczne jest odpuszczenie gazu. Wsteczny bieg wchodzi normalnie. Z pozycji P na D i R skrzynia zmienia biegi płynnie (może czasem lekko szarpnie przy zmianie na R). Sytuacja dotyczy jazdy ekonomicznej - po przełączeniu na "sport" pozostaje tylko jedynka bez względu na obroty i odpuszczanie gazu. Czy przy takim opisie jest możliwość ustalenia usterki i przybliżonych kosztów naprawy? Jako początkujący forumowicz mam też problem ze znalezieniem polecanych na forum warsztatów w Warszawie i okolicach. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Robert

tec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2007, 17:56   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie

poszukaj w postach uzytkownika frompoland on to opisywal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 19:29   #3
lanselot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Skąd: Pomorskie
Model: MKII
Silnik: 2,0 benz+gaz
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Witam
mam takie same objawy, czyli brak 2 i 4 biegu w mojej asb, i ona także nie zmienia biegów, dopiero po odpuszczeniu gazu, od razu na trzeci bieg. Szukalem też co napisał frompoland i niczego o takich objawach nie znalazłem.
Proszę o info, co może byc nie tak.
lanselot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 21:07   #4
viena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: MK2
Silnik: 2,0 ASB
Rocznik: 98
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Nie chce kolegów straszyć ale to może być koniec skrzynii, koszt naprawy jest spory rok temu ok 4 tyś z gwarancją na 150 000 km. Nie miałem tego "szczęścia" ale tak mi powiedzieli w warsztacie który zajmuje się tylko asb.
viena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 03:39   #5
lanselot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Skąd: Pomorskie
Model: MKII
Silnik: 2,0 benz+gaz
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Jednak zapewne to nie wina skrzyni biegów. Skrzynkę mam już wymienioną na inną, przewody doprowadzające sygnały z PCM sprawdzone, sam PCM (komputer) podmieniony, a objawy bez zmian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer pokazuje błędy:
P0171 - Mieszanka w układzie zbyt uboga,
P0732 - Nieprawidlowe przełożenie biegu 2,
P0734 - Nieprawidłowe przełożenie biegu 4, co to znaczy?
Nie wspomne już o wymianie oleum, jak też sprawdzeniu jego stanu.
Pozdrawiam i czekam na konkrety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdarza się że ktoś to czyta a nie może się zalogować i udzielić odpowiedzi z różnych przyczyn, dlatego aby ułatwić kontakt
podam mój nr GG: 277492
pisać śmiało nawet gdy jestem niedostępny.

Ostatnio edytowane przez lanselot ; 21-02-2010 o 23:36
lanselot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 00:19   #6
lanselot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Skąd: Pomorskie
Model: MKII
Silnik: 2,0 benz+gaz
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Odświeżam temat bo dalej nic, nawet po drugiej wizycie w ASO w Słupsku. Umieją chyba tylko podłączyć do komputera, odczytać błędy, i skasować kasę. Dodatkowo brak jakichkolwiek chęci do skontaktowania się z centralą w celu znalezienia przyczyny awarii, a takie zdarzały się wcześniej w tego typu autach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym kody usterki przecież zawsze coś mówią, potrzeba tylko chęciGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis proponuje naprawę w cenie 162zł/h (lub 167, nie pamiętam), nie dając jednocześnie gwarancjii że usterkę usuną. ha! Auto warte 6000zł, na naprawę wydałem już conajmniej 2000zł, a ASO proponuje mi próbę naprawy w cenie zaporowej. Do tego mówią iż w przypadku gdy nie da się znaleźć usterki i tak będę musiał ponieść koszty. Nigdy więcej forda!!! Co chwilę coś go boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ktoś może coś pomóc to zapraszamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lanselot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 09:14   #7
lanselot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Skąd: Pomorskie
Model: MKII
Silnik: 2,0 benz+gaz
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Witam ponownie
Tym razem dobre wiadomości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem został usunięty, skrzynia naprawiona, zmienia biegi tak jak w latach swojej świetności. Przyczyną usterki była pęknięta "Taśma biegów pośrednich i nadbiegu kpl." Usterka banalna, do usunięcia nawet samodzielnie. Nie wymaga wyjmowania skrzyni z auta. Ponowne złożenie całości nie jest już tak prostą sprawą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lanselot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 10:51   #8
margo0349
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Swiebodzin
Model: ford mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

witam , mam podobny problem ,tylko w tym że nie wiem jak ta taśma wygląda ,ani gdzie się znajduje ,jeśli by ktoś mógł mi pomuc to bede bardzo wdzięczny pozdrawiam i czekam na odpowiedz
margo0349 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2012, 15:31   #9
lanselot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-02-2010
Skąd: Pomorskie
Model: MKII
Silnik: 2,0 benz+gaz
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Dość szczegółowa budowa skrzyni biegów, opis działania, instrukcja obslugi, instrukcja montażu itp. PolecamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Program zawierający Informacje serwisowe podręczników warsztatowych dla pojazdów:
2002.25 Fiesta
2001.75 Fiesta
2002.50 Focus
2002.50 Mondeo
2002.50 Transit

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lanselot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2013, 21:44   #10
adamuno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2005
Model: Ford Focus MkII
Silnik: 1,6 benz. 100KM
Rocznik: 2005
Postów: 43
Domyślnie Odp: Mondeo 97r 2.0 automat - brak 2 i 4 biegu

Witam. Mam dokladnie taki sam przypadek w aucie. Mondeo 2,0. Czy moglibyscie rozwinac temat? Chodzi mi o zdiagnozowanie samodzielnie, czy to kwestia tasmy od nadbiegu. Zamierzam odkrecic pokrywe w skrzyni.
adamuno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.