Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2010, 19:16   #1041
sharonek
ford::beginner
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: swidnica
Model: sharan
Silnik: 1.9TDI auy
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witajcie

przetarłem auto całą lewą stroną i od tego momentu przestała działać tylna dmuchawa no i chyba też dogrzewacz, czy te przetarcie tylnego błotnika mogło spowodować awarie dogrzewacza?

sharonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 19:25   #1042
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sharonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witajcie

przetarłem auto całą lewą stroną i od tego momentu przestała działać tylna dmuchawa no i chyba też dogrzewacz, czy te przetarcie tylnego błotnika mogło spowodować awarie dogrzewacza?

Jeśli to tylny błotnik to nie powinno to mieć wpływu chyba że zahaczyłeś też progiem
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 19:33   #1043
sharonek
ford::beginner
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: swidnica
Model: sharan
Silnik: 1.9TDI auy
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

progiem nie zachaczyłem, może bezpiecznik jakiś inny strzelił, czy może jest jeszcze gdzieś inny bezpiecznik oprócz skrzynki pod kierownicą?
sharonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 06:57   #1044
januszkk2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Chełm
Model: alhambra
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sharonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
progiem nie zachaczyłem, może bezpiecznik jakiś inny strzelił, czy może jest jeszcze gdzieś inny bezpiecznik oprócz skrzynki pod kierownicą?
Pod prawym siedzeniem (pasażera) w mojej alhambrze są dwa bezpieczniki, jeden z nich jest do pompki paliwa dogrzewacza.
januszkk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 07:11   #1045
januszkk2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Chełm
Model: alhambra
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich. Problem z dogrzewaczem rozwiązany. Opiszę swoje doświadczenia, może komuś będą pomocne.
1. kable przy pompce paliwa zardzewiały i poprostu odpadły
2. wiszące kable zrobiły zwarcie i przepalił się bezpiecznik pod fotelem pasażera
3. kupiłem na allegro nową pompkę i ją zamontowałem, ręcznie za pomocą prostownika odpowietrzyłem układ
4. za poradą innych forumpowiczów zresetowałem sterownik podgrzewacza (uwaga! nie trzeba odpinać sterownika, wystarczy na jakiś czas odłączyć akumulator - ja na godzinę odpiąłem klemę plusową) pomogło!
5. odpaliłem silnik, po kilku minutach dogrzewaczwy wystartował, najpierw chyba zrobił test 3-5 sekund działał, potem na chwilę się wyłączył, po 2-3 minutach zaczęła pykać pompka paliwowa, potem uruchomił się wiatrak w dogrzewaczu i nastąpił start.
Efekt: temperatura silnika (przy -23 na zewnątrz) rosła błyskawicznie, a w samochodzie robiło się coraz cieplej. Teraz dogrzewacz startuje za każdym razem.
Dzięki Waszym opiniom wszystko narazie jest ok! Nie trzeba było odwiedzać "super" mechaników.
januszkk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 10:14   #1046
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał januszkk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś miał podoby przypadek. Czy ten rodzaj podgrzewacza do się zdiagnozować VAD-iem (podłączałem dwukrotnie ale nie ma połączenia). Pomocy. Może ktoś wie gdzie w Lublinie lub okolicach można to naprawić
Niestety dopadło mnie to samo jadę jutro do mechaniora na Wrońską jeszcze tylko sprawdzę czy nie padł bezpiecznik pod fotelem pasażera ale nie widziałem go jak wkładałem zmieniarkę, niestety nie można twojego pieca Vagiem potraktować. W lublinie są 3 firmy a kilku mechaników robi piece jak chcesz to pisz na priva podam ci telefon i potem namiary no te firmy testowałem w sumie już wszystkie.

Pytanie Dodane po 1 godzince
Kolego o jakich bezpiecznikach pod fotelem piszesz u mnie nie ma nic takiego właśnie na mrozie -20 wygrzebałem zmieniarkę i nic tam niestety nie ma.Może w mk 1 jest inaczej wg rozpiski bezpieczników tylko 12 i chyba 3 odpowiadają za piecyk.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 24-01-2010 o 11:42
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 12:07   #1047
zbyszek1969
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: k/CZĘSTOCHOWY
Model: gallaxy GHIA MK2
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał januszkk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Problem z dogrzewaczem rozwiązany. Opiszę swoje doświadczenia, może komuś będą pomocne.
1. kable przy pompce paliwa zardzewiały i poprostu odpadły
2. wiszące kable zrobiły zwarcie i przepalił się bezpiecznik pod fotelem pasażera
3. kupiłem na allegro nową pompkę i ją zamontowałem, ręcznie za pomocą prostownika odpowietrzyłem układ
4. za poradą innych forumpowiczów zresetowałem sterownik podgrzewacza (uwaga! nie trzeba odpinać sterownika, wystarczy na jakiś czas odłączyć akumulator - ja na godzinę odpiąłem klemę plusową) pomogło!
5. odpaliłem silnik, po kilku minutach dogrzewaczwy wystartował, najpierw chyba zrobił test 3-5 sekund działał, potem na chwilę się wyłączył, po 2-3 minutach zaczęła pykać pompka paliwowa, potem uruchomił się wiatrak w dogrzewaczu i nastąpił start.
Efekt: temperatura silnika (przy -23 na zewnątrz) rosła błyskawicznie, a w samochodzie robiło się coraz cieplej. Teraz dogrzewacz startuje za każdym razem.
Dzięki Waszym opiniom wszystko narazie jest ok! Nie trzeba było odwiedzać "super" mechaników.
witaj kolego a odpiołeś klemę na tym akumulatorze pod siedzeniem od webasto ?czy ten pod maską ????
zbyszek1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 13:37   #1048
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał januszkk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. za poradą innych forumpowiczów zresetowałem sterownik podgrzewacza (uwaga! nie trzeba odpinać sterownika, wystarczy na jakiś czas odłączyć akumulator - ja na godzinę odpiąłem klemę plusową) pomogło!
Z tego co napisałeś wnioskuję że bezpiecznik spalił się zanim sterownik zdążył się zablokować a co za tym idzie odpięcie tego akumulatora wcale nie musiało skutkować restartem sterownika. Ja swój piecyk miałem wyciągnięty z auta bez rozkręcania ponad dobę i sterownik się nie zrestartował. ( jeśli się spytacie czego nie zrestartowałem go vagiem--> nie miałem połączenia bo poprzedni właściciel Austryjak zażyczył sobie ogrzewania postojowego i zapewne w serwisie założyli mu HYDRONIC'a Eberspächera który ma w sobie pompkę paliwa jak i dodatkową pompkę płynu chłodzącego a wszystko sterowane jest pilotem ale niestety nie łączy się z vagiem). Dopiero po długich bojach wraz z Januszem ( czyt Stefano) i odpięciu właśnie kostki od sterownika udało się uruchomić piecyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gumiskrosno ; 24-01-2010 o 13:39
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 13:56   #1049
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam wszystkich gdzie najlepiej zamontować dodatkową pompkę płyny i na kturych wężach dzięki
urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2010, 14:57   #1050
biker20
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-01-2010
Skąd: Bierutów
Model: ford galaxy
Silnik: 19TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam jestem nowy niedawno się zarejestrowałem na forum mam problem z dogrzewaczem posiadam galaxy MK 2 wentylator chodzi ale ciepłego powietrza nie daje co trzeba było by zrobić aby zaczęło dmuchać ciepłe powietrze .
biker20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.