Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2012, 06:52   #1
ladziak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2011
Model: tranzit
Silnik: 2.2 85kw
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie czy mozna zaslepić EGR

Witam czy mozna zaslepić EGR i czy to coś zmieni i czy beda błedy wyskakiwać po zaslepieniu.

ladziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2012, 07:43   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

W modelach po 2007 (nie wiem czy we wszystkich) EGR sterowny jest serwomotorem, więc wchodzi w rachubę tylko zaślepienie fizycznie blaszką kanału EGR-a, ponieważ sterownik dostaje zwrotny sygnał o położeniu zaworu (i musi on pracować).

Natomiast w tdci do 2006 roku sprawa jest dziecinnie prosta - zdejmuje się sterujący podciśnieniowo gumowy wężyk z króćca gruchy EGR-a i zaślepia się go czymkolwiek (np kulką z łożyska) i... to wszystko. Zawór pozostaje zawsze zamknięty (w tdci do 2006 roku EGR nie ma czujnika położenia).

Jedyny efekt - krótkotrwały - to leciutkie stukanie wtrysków, ale szybko mijające w ramach samoadaptacji. W przypadku modeli po 2006 roku - moim zdaniem - powinno być podobnie.

Efektem jest brak osadów w dolocie, zwłaszcza w kolektorze ssącym, które są mieszaniną mgły olejowej z odmy i sadzy ze spalin.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-03-2012 o 07:52
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 17:18   #3
tomileejones
ford::average
 
Avatar tomileejones
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: KENT/UK
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2 TDCI/powerbox by dieselexpress.co.uk
Rocznik: 2006
Postów: 157
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Odświeżę temat bo przymierzam się do zaślepienia mojego z uwagi że drugi egr po 65 tysiącach zaczyna umierać... tzn tak mi się wydaje bo w chwili wyłączenia silnika wydaje skrzypiące dzwięki jakby się coś zacierało...
Na ebayu znalazłem dwa rodzaje blaszek zaślepiających, jadna cała pełna, druga z dziurą lub dziurkami które pełnią rolę zapobiegania włączania się konrolki awarii... Przy opcji bez dziurki należy czasami odpiąć wtyczkę egr-a... aby uzyskać odpowiedni rezultat a najlepiej przeprogramować kompa. Tak przynajmniej się doczytałem. Ciekawe jaka będzie różnica z blaszką z dziurkami a jaka bez.. ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
tomileejones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 20:45   #4
Smalcmen
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,4DTDi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Witam, może ja po raz pierwszy się do czegoś przydam. W moim Transit'cie jakieś trzy lata temu zaślepiłem EGR'a, sam wyciąłem z kawałka ocynkowanej blachy coś podobnego do foto nr2. Auto po tym zbiegu stało się zdecydowanie żwawsze, przed tą operacją miałem wrażenie, że przy ruszaniu coś go dusi i za chwilę zdechnie. Odłączanie rurek bądź przewodów skutkuje mrugającą sprężynką, przy najmniej u mnie tak było.
Smalcmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 09:53   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Cytat:
Napisał tomileejones Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak przynajmniej się doczytałem. Ciekawe jaka będzie różnica z blaszką z dziurkami a jaka bez.. ?
Wpierw spróbuj z blaszką pełną - ona ma największy sens - odcina całkowicie kolektor ssący od wydechu. Dopiero gdyby silnik wchodził w tryb awaryjny - można dać blaszkę z otworami (lub je nawiercić).
Cytat:
Napisał Smalcmen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odłączanie rurek bądź przewodów skutkuje mrugającą sprężynką, przy najmniej u mnie tak było.
Mówisz o modelu tddi, gdzie EGR ma czujnik położenia, a ja pisałem o modelu tdci 2000-2006, gdzie EGR nie ma czujnika położenia - to jest zupełnie inna sytuacja...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 09:57   #6
tomileejones
ford::average
 
Avatar tomileejones
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: KENT/UK
Model: Transit mk7
Silnik: 2.2 TDCI/powerbox by dieselexpress.co.uk
Rocznik: 2006
Postów: 157
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Kupiłem ten z dziurką bo nie mam czasu jezdzic na przeprogramowanie kompa itd...
A o tym pełnym większość wyraża się jasno że kontrolka się zapala..
Zobaczymy co się będzie działo ?
__________________
tomileejones jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 10:04   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Cytat:
Napisał tomileejones Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o tym pełnym większość wyraża się jasno że kontrolka się zapala..
Tak, ale w modelu tddi. W tdci po 2006 roku bywa... różnie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-10-2012 o 10:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 16:07   #8
micho121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: ford transit
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

bo w chwili wyłączenia silnika wydaje skrzypiące dzwięki jakby się coś zacierało...
To znaczy że zawór egr pracuje poprawnie. To skrzypienie to funkcja samo czyszczenia zaworu. Im głośniej tym lepiej. Jak u mnie głośno skrzypiał to wszysto było ok. Właśnie przerabiam uszkodzony zawór. U mnie skrzypi tylko czasami albo wcale lub bardzo cycho. Objawy są takie że na wolnych obrotach silnik pracuje normalnie a podczas dodania gazu dławi się i gaśnie . Trzeba pary razy zapalić i zgasić mator aż za skrzypi i wyczyści się. Wtedy zawór ustawi się prawidłowo czyli zamknie się podczas dodawania gazu. i oczywiście pali się kontrolka silnika-check. Zastanawiam się co daje zamontowanie zaślepki z dziurami do niesprawnego zaworu. Chyba nic bo i tak spaliny będą dochodzić do zaworu który i tak będzie pracować. Na pewno tych spalin będzie mniej. Zaślepienie blaszką bez otworu to najlepsze wyjście ale wyskoczy błąd i kontrolka check nie zgaśnie. Może ktoś z kolegów przerabiał to w silniku 2,4 TDCI. Co robić??? Zaslepić czy wymienić zawór na nowy. Koszt nowego to około 800zł czyli nie mało. Używka taniej ale czy po 20 tys km problem nie pojawi się na nowo. Proszę o radę
micho121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 16:30   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Cytat:
Napisał micho121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co robić??? Zaslepić czy wymienić zawór na nowy.
Wyjąć, wyczyścić i włożyć z powrotem, ewentualnie z blaszką z otworami...
Cytat:
Napisał micho121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy są takie że na wolnych obrotach silnik pracuje normalnie a podczas dodania gazu dławi się i gaśnie .
Bo EGR otwiera się praktycznie TYLKO na wolnych obrotach. U ciebie ma problemy z zamknięciem się... Zakitowany jest, trzeba oczyścić.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-10-2012 o 16:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 16:45   #10
micho121
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2012
Model: ford transit
Silnik: 2,4 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: czy mozna zaslepić EGR

Dziękuję za radęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak też zrobie.
micho121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.