Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2013, 19:39   #1
genios
ford::amateur
 
Imię: ed
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: GD
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Słaby nawiew na przednią szybe

Witam. Jaka może być przyczyna bardzo słabego nawiewu, wieje bardzo słabo nawet na najwyższym biegu dmuchawy . W innych ustawieniach jest poprawnie.
podejrzewam że coś nie tak ze sterowaniem, może ktoś zna ten problem.

genios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 09:37   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Czy masz klimę, a jeśli tak to czy działa prawidłowo?

Generalnie sterowanie klapami kierunkowymi jest podciśnieniowe, klapami od temperatury elektryczne. Osobie która nie zna systemu, bez demontażu deski nie da się chyba tego zrobić...
W tym modelu tego nie dotykałem, ale w poprzednim - gdzie jest bardzo podobny zespól nagrzewnicy - wyszarpałem całą deskę (masakra) i dopiero działałem...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 20:58   #3
genios
ford::amateur
 
Imię: ed
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: GD
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Klima jest i działa bardzo dobrze ,zawór ogrzewania trochę przepuszcza ale to nie ma związku. Obieg wewnętrzny też działa bo słychać jak sie przestawia. Zaglądałem do pokręteł pod deską i są tam dwa przewody podciśnienia wychodzące z przełącznika i jeden zwisa luzem czy tak ma być.
Kręcąc pokrętłem od ustawienia nawiewu to działa nawiew na nogi i na kratki, a na szyby nic, trochę na ostatnim biegu jakby nie było przepływu. W starym osiołku to prawie głowę urywało a w tym nowym wynalazku to nawet szyb nie można odparować bez klimy. Normalnie masakra.
genios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 07:24   #4
tomcioo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Witam. Mam podobny problem w Transicie 2003r. Nawiew na szybę nie działa wcale, dmuchawa "huczy" ale nic nie wieje, Podobnie ze środkowej dolnej kratki a z pozostałymi słabo, jedynie z prawej jest wszystko w normie. Od czego tak może być? Przez to klima słabo chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Gdzie szukać problemu?
tomcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 09:52   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Sprawdź jeszcze, czy plastikowe rury rozprowadzające nawiewy są prawidłowo pozakładane.
Ale generalnie myślę, że podciśnieniowe sterowanie klapami padło. Wpierw sprawdź wężyki przy pokrętle.
Sprawdzenie samego zespołu nagrzewnicy i klap sterujących - to dla mnie równoznaczne jest z wyszarpaniem całej deski, aby tam się dostać. Ale podobno są magicy, którzy już to robili wiele razy i są w stanie po omacku sprawdzić, co padło w nagrzewnicy.
Jest tam siłownik podciśnieniowy który mógł paść, na rysunku nr 21. I dalsze mechaniczne sterowanie 19, 20... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:06   #6
tomcioo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 25
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

hmm dzięki wielkie za podpowiedź. dla mnie to niemal jak hieroglify ;( mam nadzieje, że mechanik okaże się dobrym magikiem., a jesli ktoś zna na dolnym sląsku takowego to każdy namiar pomocny!
tomcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 08:50   #7
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Ja mam 2012 rok, osobiście go odbierałem z salonu - i nawiew na przednią szybę to jakaś komedia jest. Ciekawostką jest to, że mam porównanie, bo mamy w firmie 6 takich transitów, i w każdym jest to samo - słaby nawiew na przednią szybę. To musi być jakiś błąd konstrukcyjny.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 20:47   #8
genios
ford::amateur
 
Imię: ed
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: GD
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Słaby nawiew na przednią szybe

Darmo by nie robili razem nawiewu na szybę i klimy. Mam pytanie czy przy włączeniu nawiewu na szybę na pierwszym biegu nic nie dmucha .Mam takie wrażenie że u mnie jakaś klapka sie nie przestawia.
genios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.