Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 14:22   #241
Bierni.
ford::average
 
Avatar Bierni.
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Malbork
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

!!!!!!!!!!!! "Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mój nie zapalał :-) I Teraz mam benzyniaka, koniec z problemami i zaglądaniem na termometr przed wyjściem z domu (jak było -10 lub mniej to nawet nie brałem kluczyków, od razu na autobus)
Pozdro!!

Bierni. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 15:36   #242
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

A ja myślałem że tylko ja mam takie problemy. Więc i ja wyleję trochę żółci. Przedwczoraj rano odpaliłem, poszarpało nim trochę po kliku dniach bezruchu, ale poszedł, szkoda że nawet km nie przejechałem, bo zaczął się temat znany jak rzeka - przy wyższych obrotach sprężynka, zdechł i d**a,
No co, depresator dolany, zatankowany na BP więc pomyślałem że filtr mógłbym już wymienić, bo na nim miałem już ponad 15 tyś km, tak też zrobiłem, po wymianie jak ta lala, przez jedeń dzień - dzisiaj powtórka z rozrywki i kur***ica mnie bierze bo co znowu mu nie pasuje. Żebym jeszcze kawałek garażu miał,a teraz co, znowu filtr, dolać jeszcze depresatora bo ręce opadają ??
Może zamiast filtrona kupić orginalny ?
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 16:14   #243
sandokan4
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Lublin
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM>163KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Paliwo spełniające PN - czy ktoś nad tym panuje w tym chorym kraju?
Moje auto po zatankowaniu na shellu stoi trzeci dzień,.
I żeby nie było: akumulator, filtr paliwa i świece nowe.
Wtryski i pompa po gruntownej regeneracji jesienią...
Za tą cenę paliwa to auto powinno "fruwać"!

Ostatnio edytowane przez sandokan4 ; 03-02-2012 o 16:19
sandokan4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 17:48   #244
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

To ja się pochwalę - przebieg 172 000 km - filtr paliwa wymieniony 20 000 km temu - paliwo zawsze "te lepsze" - ostatnio od dłuższego czasu Verva - akumulator Bosch S5 74 Ah 750A wymieniony w listopadzie 2009 - i na razie zero problemów... odpukać w niemalowane... Przy -26 stopniach może nie jest to na dotyk, bo 3-4 sekundy trzeba zakręcić i dodać delikatnie "gazu" - ale oby tak dalej.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:02   #245
Pajal
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-10-2011
Skąd: Bytom
Model: Mondeo mk2 kombi
Silnik: 1.8 DT
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Witam, ja też mam problemy z odpaleniem auta, nawet jak grzeję świece 3,4 razy to silnik przy odpalaniu kręci, kręci i kręci dobrze że mam nowy akumulator bo stary by tego nie ogarną. Przy okazji mam do Was koledzy pytanie, bo dziś po nocce w pracy kiedy już odpaliłem swojego mondeo ghia jest to mk2 i ruszyłem to po paru km silnik zaczął nie dostawać gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem jak to bardziej opisać żebyście wiedzieli o co kaman. To tak jak by się ropa kończyła, tylko że ropa jest, jak nim stanąłem i gaz do dechy to było miło ruszanie z jedynki praktycznie też, zabawa się zaczyna od 2,3,4 biegu po prostu silnik dostaje powera kiedy naciskam gaz i za chwilę tego gazu nie dostaje. To tak jak by nie wiem punktowo dostawał ropę czy coś. Jak myślicie co to jest?.
Pytam ponieważ ja jestem z dizli laikiem zawsze miałem benzynowca i tam nie było problemów, a tu koszmar. A za 2h znów do roboty już widzę jak mi gdzieś w połowie drogi zdechnie i z buta do domu dziwna to sprawa.
Pajal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:14   #246
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

U mnie dziś znów powtórka z rozrywki. Auto stało od 9 do 18 na parkingu. Wyszedłem, odpaliłem za drugim razem i po przejechaniu ok 600m zgasł. Musi to wina zagranicznego paliwa... A czy filtr paliwa też coś do tego ma, czy to wina wyłącznie paliwa?
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:21   #247
dariusz1000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2012
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: mk3
Silnik: 2.0 tddi 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

a mój mondeiro stał 2 tyg. pod chmurką.dziś włożyłem nowy acu.raz nagrzałem świeczki 3 obroty i chodzi!!!troche pofalował obrotami...myślałem że zdechnie! ale działa!!!u mnie temp. spadały nocą do -25.grunt to dobre paliwo!!tankuje na tzw kolumnie tam gdzie karetki po 5.74 za litr.jak na razie się nie zawiodłem
dariusz1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:22   #248
huck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: ostrowiec świętokrzyski
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.5 benzyna 170KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Nic mnie już nie zdziwi .W ubiegłym roku miałem MKII (najlepszy diesel jakiego miałem) pewnej niedzieli przy -28*C gdy obudziło mnie kilka telefonmów bo nie mogą zaskoczyć _myślę nie ma po co wyłazić z chaty, ale była potrzeba więc idę pod blokiem jedna jedyna A6 benzin pali. Myślę jest dobrze bedzie sie gdzie podpiąć z kablami i co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i bez potrzeby 2X swiece zagrzane i odpalił po kilku min. ustabilizowała się jego praca i z bani .DZIŚ MkIII stoi i odmarza w cieple i żeby było ciekawiej to róznej maści "konie" cierpią dziś w OSTROWCU na tę samą chorobę .Nie chcę snuć teorii spiskowych ale tak jak temat był poruszony w lokalnym RMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przed falą mrozów mało która stacja zapodawała zimową "wachę" wiadomo droższa , a i zima leciała łagodnie i teraz protesty ludziska mniej tankują i sie napęd pomieszał i to jest przyczyna tej gu*** nej sytuacji BRAWO NASI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
huck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 18:43   #249
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

paliwa, przynajmniej te z Orlenu (na składzie paliw) spełniaja normy. Byłem w labolatorium kilka dni temu - temperatura blokowania zimnego filtra w warunkach labolatoryjnych -31'C (zwykły ON, juz z domieszka 5% bio).

W Lublinie do jednego składu paliwa (ul. Zemborzycka) stoją w jednej kolejce cysterny Orlenu, Shell, BP, Statoil :-) i wiele innych autocystern nieoznakowanych.

jak stacja ma malutki ruch, a zbiorniki wielkie (np po 50 tysięcy a sa tez takie po 100 tysięcy) to costam moglo jeszcze pozostać. Na nowych stacjach, w miastach, gdzie zbiorniki sa 20 tysięczne - paliwo jest dowożone często - nawet codziennie :-).

Myślę, że w tej chwili na składach paliw (np Orlenu) nie ma możliwości zakupu ON letniego ani przejściowego.

Mój ojciec tez tankuje na stacji paliw gdzie tankują karetki pogotowia i tez bardzo sobie chwali te paliwa a i cena dobra :-).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 19:10   #250
robbo40
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

SPrawa wyjasniona ostatecznie. 3 swieczki były sfajczone. Teraz tyknięcie i silnik gra az milo.
robbo40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.