Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2011, 11:01   #41
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Pozostaje chyba nagłośnić coś takiego w prasie. Pismaki lubią takie tematy, za to producenci samochodów boją się takich artykułów.

jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 12:11   #42
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Najlepiej zgłosić problem do tv -TVN-Turbo Kamera -zawsze na koniec programu podawany jest numer telefonu dla nurtujących spraw!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 13:29   #43
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Cytat:
Napisał Fobos 44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przepraszam - jestem pierwszy raz na forum - nie wiedziałem o tych grubych literach
Regulamin Forum

§7
> Pisz czytelnie. Używaj przecinków i kropek.
> Korzystaj ze słownika ortograficznego (np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), unikniesz pisania z błędami!
> DUŻE LITERY oznaczają krzyk - nie nadużywaj ich!
> Aby coś wyróżnić możesz użyć pogrubienia, podkreślenia lub kursywy - nie "wyróżniaj" tak całych postów!

Jako nowy użytkownik powinieneś się zapoznać z Regulaminem.
Agnesqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 19:54   #44
Wind
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: cc
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Cytat:
Napisał Fobos 44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowiedziałem się drogą nieformalną że serwisy i FORD jako taki nie widzi problemu w oprogramowaniu - wersja oficjalna .
Genaralnie FORD we wszystkich swoich produktach nie widzi nieprawidłowości. Ford Polska nie za bardzo przejmuje się informacjami prasowymi o wadach (taniej i bardziej medialnie jest wydawać artykuły sponsorowane).
Oczywiście odpiszą Ci że "ą" "ę" jestes przewrażliwiony i technicznie jest wszysto ok. Ja tez srogo zawiodłem się na tej marce jej inżynierach i autoryzowanych stacjach. Potwierdziło się iż nie kupuje się aut na "F".
Wind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:23   #45
Fobos 44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: OLSZTYN
Model: FORD MONDEO 4DR
Silnik: 2.0 BENZ. 145 KM
Rocznik: 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Hmmm , no nie jest wesoło w temacie . Federacja konsumentów rozpoczyna sprawę , mam opinię rzeczoznawców biegłych sądowych .Czeka mnie ciężka przeprawa , będą próbowali wszystko jak znam zycie podważyć i udowodnić że auto prowadzi się świetnie . Tak czy siak nie mogę teraz nim jeździć bo się boję - ale Ford twierdzi że jest ok - zaczynam wierzyć w koniec świata jak patrze przez co trzeba przejść po zakupie nowego auta w salonie .

-pozdrawiam
Fobos 44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 19:07   #46
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

i dlatego czasami rozumiem dlaczego sądy w stanach przyznają horrendalne odszkodowania, gdyby po czymś takim gdyby udowodnili Fordowi winę, zasądzili parę milionów odszkodowania drugi raz zastanowili by się ...... powodzenia .. nie daj się o ile się da ....
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 23:40   #47
Olexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam,
mam ten sam problem...Samochód nowy, od nowości auto prowadziło się bez problemów.
Schody zaczęły się po zmianie opon na zimowe - nówki raczej wysokiej klasy.
Przy zmianie opon licznik pokazywał przejechane 20 tyś. km.
Automatycznie zaczęły się dziać cuda- auto myszkuje i ściąga na prawo. Szczególnie jest to odczuwalne przy jeździe powyżej 100 km/h.
Najpierw myślałem, że to wina opon- może jakieś wadliwe, ale zmieniałem, przekładałem przód na tył, lewe na prawe i dalej ściągało na tę samą stronę.
Zrobiłem zbieżność, okazało się, że były lekkie przesunięcia. Z serwisu wyjechałem z nadzieją, że będzie dobrze...No ale wiadomo kogo matką jest nadzieja...W ten weekend przejechałem około 800 km w trasie i przetestowałem to dziwne zjawisko wykluczając wszystkie możliwe wymysły typy krzywe drogi, koleiny, wiatr itp. Jutro z beznadzieją i wściekłością jadę do serwisu i nie dam im spokoju aż mi tego nie wyprostują. O ironio, specjalnie kupiłem auto nowe by odpocząć od serwisów... :-(
Olexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 05:33   #48
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Panowie, a czy to nie jest problem z maglwonicą? Kilka miesięcy temu szukałem na ten temat, gdyż mój ojciec chciał zmienić stare mondeo na nowe mk4 i temat mnie zaniepokoił. Na jednym z forów napisano, że jest to wina wadliwej maglownicy i między innymi problem ten też pojawił się w volvo. Polega to na tym, że przy określonej prędkości następuje lekkie skręcenie kół (wszyscy pisali tylko o ściąganiu w prawo) nawet bez zauważalnego skrętu kierownicy. Może ta informacja Wam pomoże.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 06:15   #49
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Ja niestety również przeżyłem ściąganie w prawo. Nagłe ściąganie w prawo było wynikiem wymiany dwumasy. Fakt jest taki, że do serwisu wszystko było OK. Gdy odbierałem samochód niefortunnie zaufałem panu z serwisu i nie zrobiłem jazdy próbnej (gość pracował do 16, ja byłem 15:55 szkoda mi sie go zrobiło i auto zaczęło jechać do rowu). Nie czekałem długo pojechałem ustawić geometrię we własnym zakresie. Trwało to prawie 3 godziny:
- najpierw zwykła regulacja (trochę było poprzestawiane, najbardziej tylne lewe ponad 5mm)
- powyższe nie przyniosło prawidłowego efektu, dalej po wymianie dwumasy okazało się, że łapy trzymające skrzynie/silnik od dołu były nieznacznie przesunięte w stosunku do oryginalnego ustawienia (było widać odciśnięte gumy)
- powyższe również nie przyniosło oczekiwanego efektu, jedyne co zostało to opony i faktycznie. Opony, które kilka dni temu nie miały wpływu na trakcję nagle zaczęły go mieć.

Po rozmowie z panami z serwisu (w końcu udało im się odebrać mój telefon) przyznali się, że auto zaczęło "trochę" (w mojej ocenie bardzo, no ale to serwis mało brakło aby mi powiedzieli, że ten typ tak ma) ściągać. Nie wiedzieli za co się złapać po lekkim przesunięciu łap/sanek to pozmieniali opony: jak nie mam pojęcia.

W każdym razie wniosek z powyższej akcji jest taki:
- serwis Forda CITY CAR Katowice należy omijać szerokim łukiem (nawet słowa przepraszam nie usłyszałem)
- po zmianie dwumasy mogą się dziać takie rzeczy (jeżeli akcja jest zrobiona niefachowo)
- ważne aby przed wizytą w serwisie poznaczyć sobie koła aby nie pozmieniali i nie pogubili się eksperymentując dlaczego auto nagle zaczęło ściągać

Pozdrawiam
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 11:01   #50
Olexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nowy samochód ściąga na prawo

Witam ponownie,

rano po ostatnim wpisie na forum miałem wizytę w serwisie.
Panowie zaproponowali, że zrobią ponowną geometrię...niech będzie, choć wcześniejsze ustawienie zbieżności nie poprawiło sytuacji, ale ok...

Po 3 h, odbieram auto z zapewnieniem ze było na jeździe próbnej i że jest ok.
Mówię, że jak coś to zaraz wracam, przejechałem się po autostradzie i ...wróciłem do zdziwionego Pana :-) Wziąłem go na przejażdżkę i pokazałem w czym problem...na teksty typu że wieje, że ten typ tak ma i że krzywa jezdnia powiedziałem, żeby się nie ośmieszał...w końcu przyznał mi rację, że dalej jest kicha i tak nie może być.

Kolejna godzina i uwaga...pomogła zamiana kół, nie opon co robiliśmy już wcześniej tylko przełożenie całych kół...samochód jedzie prosto jak po sznurku :-) W tym tygodniu przejechałem trasę Polska-Włochy-Polska - 2500 km i nadal jest dobrze. Myślałem że zacznie ściągać auto na lewo, ale nie, jest naprawdę dobrze. Jak długo? Zobaczymy.

Pan w serwisie rozbawił mnie jeszcze tylko na koniec, że ludzie nie zwracają uwagi na takie rzeczy i że nie ma samochodów które jeżdżą idealnie prosto :-)

Pozdrawiam.
Olexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.