Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2013, 13:55   #1
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Cześć,

Witam po dłuższej przerwie na tym forum. Przerwa wynikała z faktu, że ze względu na powiększenie swojej rodziny musiałem sprzedać mojego super forda fusiona i kupić coś większego.

Teraz rodzina się jeszcze bardziej powiększa, niedługo będzie nas 6-ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc znowu muszę sprzedać obecne rodzinne autko i kupić coś czym da się przewieźć 6 osób.

Od jakiegoś czasu rozglądam się i jednym z kandydatów jest ford galaxy.

Chciałbym kupić coś w granicach do 20 tysięcy, z niezależnymi fotelami, nie z tymi wyjmowanymi z podłogi. Auto będzie używane przez 6 osób wiec fotele nie będą chowane do podłogi.

I zastanawiam się co wybrać.

W podjęciu decyzji na pewno pomocne były Wasze opinie i informacje.

Jakimi rocznikami jeździcie, ile macie przebiegu jak z awaryjności.
Nie mogę takich informacji znaleźć na forum. Chodzi mi raczej o samochody z dużymi przebiegami.

Pozdrawiam
Grab

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 14:47   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Gratulacje z powiększenia rodziny, lecz przenoszę do działu kupujemy autko. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 15:02   #3
Artursa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Garwolin/Warszawa
Model: MK2,MK3
Silnik: TDI 1,9 115 + TDCi 2,0 140
Rocznik: 2003 + 2008
Postów: 108
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Witam i Gratuluję
Ja mam MK2 1,9TDI 115. 2003r przebieg lekko ponad 300000.
Ogólnie OK. Awaryjność - słaba klim lubi się popsuć no i dogrzewacz po za tym śmiga.
Acha miałem trochę przygód z ubywającym płynem chłodniczym, ale to tylko pęknięty króciec wody.
__________________
Artur
Był Galaxy 2.0 DOHC 1997 był Galaxy 1,9 TDI 2003 jest 2,0 TDCI 2008
Artursa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 18:09   #4
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Dziękuje za pierwszą merytoryczna odpowiedź, oraz sorki za założenie nie w tym dziale,


Czekam na kolejne informacje od właścicieli Galaxy

Pozdrawiam
Grab
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 20:19   #5
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

2004rok 2.3 benzyna plus gaz od niedawna.Male spalanie olbrzymia przestrzen,6 foteli w moim akurat.Awarii poki co wiekszych brak,rolke alternatora wymienilem bo piszczala i linki od recznego.Nie jest to raczej mocno awaryjne auto,wg mnie awaryjnosc srednia,jezdzi sie to i trzeba co jakis czas cos zrobic.
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2013, 20:43   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Mało śmigasz brać 2.3 benzyna dużo śmigasz szukać z LPG lub w planach montaż. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym budżecie spokojnie można chwycić naprawdę coś fajnego.
Kupisz zadbanego (no nie będę teraz skromny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) czyli takiego jak ja wyrwałem to od przeglądu do przeglądu i paliwko zero niespodzianek. Mowa o 2.3 oczywiście. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: Wstawiaj każdego na forum ocenimy podpowiemy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 08:13   #7
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Ok będę wstawiał, szukam czegoś w okolicy Warszawy bo chciałbym z nim podjechać do swojego mechanika, szukam na razie, nie śpieszy mi się, najpierw muszę sprzedać swoją Xsarkę, ale w tym czasie chce się zorientować na co mogę ją wymienić.

Nie jestem wyczynowcem, adrenaliny nie potrzebuję, jeżdżę raczej wolno, dlatego szukam czegoś oszczędniejszego. Mechanik, u którego serwisuję samochody polecał mi disel 1.9
Co o tym myślicie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 08:21   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Pytanie ile rocznie śmigasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 08:49   #9
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Samochód ma pełnić rolę drugiego w rodzinie, raczej do wyjazdów poza miasto.
Czasami jak mały się zepsuje to do rozwożenia dzieci do szkół.

Rocznie nie będziemy robić tym samochodem więcej niż 10tyś km.

Dodam jeszcze:
Jak zauważyliście nie dysponuję dużym budżetem, z racji tego interesują mnie samochodu ok 10lat.
Dlatego chciałbym uzyskać opinie użytkowników, którzy mają takie auta. Jakie przebiegi, ile rocznie na naprawy
Mam nadzieję, że pojawią się pozytywne opinie, bo jak przeczytałem wątek kolegi M.A.G. ( swoją drogą szacunek i podziw za wytrwałość w relacjonowaniu historii swojego auta ) to jestem trochę przerażony, Jeżeli mam wydawać ok 6 tyś rocznie na naprawy to trochę za dużo i trzeba będzie kupić dacię lodgy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez grab ; 30-10-2013 o 09:02 Powód: Uzupełnienie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 11:31   #10
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

No raczej nie masz co liczyć na bezawaryjne auto. W tych modelach jest co się zepsuć i nie są to tanie sprawy. Tak po 3 latach użytkowania to jedynym plusem jest ilość miejsca. Poza tym to raczej przeciętne auto. Silniki głośne (mowa o TDI), wiatr hula przy większych prędkościach. Opony też są droższe niż do normalnych samochodów. A 20 tys to tak sobie. Ja swojego 2002 sharana sprzedałem za 17.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.