Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 12:33   #11
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

no wiem, że auto 10 letnie wymaga wkładu, ale nie wiedziałem że aż tyle.
Ciekaw w takim razie jestem ile trzeba ładować w takie samochody jak Renault Espace, czy fiat ulysse, Citroen C8, czy peugeot 807 ?????

Ogólnie te samochody mają gorsze opinie niż ford galaxy czy sharan. Ale może to tylko
ja uległem mitom a rzeczywistość jest inna.

Czekam na kolejne opinie. Na razie nie jestem przekonany do galaxy a szkoda bo
wizualnie autko mi odpowiada.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 13:45   #12
Krzyzak-2005
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Wawa
Model: Galaxy MK II
Silnik: Był 1.9tdi AUY Jest 2.3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 87
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Cytat:
Napisał grab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód ma pełnić rolę drugiego w rodzinie, raczej do wyjazdów poza miasto.
Czasami jak mały się zepsuje to do rozwożenia dzieci do szkół.

Rocznie nie będziemy robić tym samochodem więcej niż 10tyś km.
Dlatego nie kupuj diesla, ja jeździłem ropniakiem przez dwa lata i sprzedałem.
Rocznie robię 15 tyś. i benzyna+gaz sprawdza się znakomicie.
Wady (jak dla mnie) diesla:dużo większy hałas w kabinie, na krótkich odcinkach nie dogrzany mimo sprawnego pieca (benzyna bez pieca nagrzewa się szybciej), większa usterkowość spowodowana mnogością osprzętu (turbina, piec).
Szczerze polecam 2.3+ lpg spalanie do 16 l gazu miasto + raz w miesiącu za 50 pln benzyna, krótkie odcinki po 8 km
Jeśli chodzi o usterkowość to wszystko zależy od egzemplarza, ja swojego szukałem 3 miesiące dzień w dzień i mam krajowy z nie za dużym przebiegiem. Napraw tez nie było dużo i to raczej eksploatacyjne a jeśli się coś trafi to jest dużo opisów na forum.

Ostatnio edytowane przez Krzyzak-2005 ; 30-10-2013 o 13:54
Krzyzak-2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 16:53   #13
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Nie będzie łatwo, zwłaszcza że skoro trzeba tyle kasy wykładać na utrzymanie galaxy to może kupić wersję do 10tyś, i mieć drugie 10 na naprawy?
Różnica w wieku nie będzie duża
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 20:54   #14
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Nie wiem czemu tak kolegę straszycie,koszty eksploatacji galaxy w benie nie są wyższe niż zwykłych osobówek,części nie są drogie,co tu się bać.Kupować i śmigać.A jeźdźi się lepiej niż osobówką,jest wysoko,światła tak nie rażą,miejsca pełno.
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 21:17   #15
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Witam grab i gratuluję powiększenia rodzinki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie przejmuj się moimi rachunkami - zauważ, że kupiłem auto od handlarza więc spodziewałem się drobnych wydatków, które jednak zmieniły się w niezłe "kuku" - zakładam, że właśnie z powodu zamaskowania ich przed sprzedażą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za parę miesięcy stuknie mi czwarty rok z Galaktyką i co tu dużo pisać - pierwszy, w którym nic się nie posypało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tfu, tfu - to jeszcze trzy miesiące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a w poprzednim to już raczej sprawy eksploatacyjne więc każdego to czeka jak jeździ autkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o wydatki to na pewno zaboli kupno opon - duże i wzmocnione, a LPG polecam - tylko lepiej założyć u kogoś sprawdzonego niż kupować ze źle wykonaną lub zaniedbaną instalacją.

Ogólnie duże i wygodne autko z wypośrodkowaną mocą (silnik 2.3) masa vs osiągi - polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu autka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. szczegółów nie piszę bo już prześledziłeś mój wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 15:23   #16
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Dzięki M.A.G i jerzuu123 za odpowiedź.

M.A.G przeczytałem Twój wątek z uwagą i cieszę się że obecnie nie masz już kłopotów z samochodem, trzymam kciuki aby tak zostało.


Szukam raczej od osoby prywatniej samochodu sprzedawanego w okolicach Piaseczna, Warszawy, tak żeby można podjechać z nim do mechanika.

Oglądam oferty i wpadł mi w oko taki

http://moto.gratka.pl/tresc/ford-gal...-16016944.html


Co o nim sądzicie szanowni forumowicze?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 15:29   #17
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

nigerian scam- kradzione zdjęcia, widać choćby po oponach, otoczeniu, specyficznym języku prosto z translatora.
w takiej wersji Galaxy będzie sporo droższe.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 16:29   #18
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Dzięki
O masz, ale wpadka, i ja się zabieram za kupno samochodu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 16:55   #19
jerzuu123
ford::average
 
Avatar jerzuu123
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 26-05-2009
Skąd: Wieluń/ Biała/Uden Holandia
Model: Galaxy Mk2 wersja camper
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2004
Postów: 165
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

Wg mnie za te pieniądze nie ma szans kupić czegoś przyzwoitego,kolega sprzedał 2002 diesla za 17000 a nie był jakiś cudowny i miał już ponad 300tys km.Za tą cenę to mk1 albo mk2 sprowadzone może trafisz.Mnie całość wyszła ponad 20tys-auto opłaty gaz i wymiana kilku części-2004rok.Pamiętaj o tym że diesel może być skarbonką bez dna..
jerzuu123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 17:18   #20
grab
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupno forda galaxy do 20 tyś - prośba o opinie

na disla namawia mnie mój mechanik. Ponoć dają radę. Nigdy nie miałem disla.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.