Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2010, 08:17   #101
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Szturmik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po diagnozie komputera wykazało że na listwie jest za duże ciśnienie. Pokazuje im 1800 Atmosfer. a powinno chyba być około 1600 At tak mi się wydaje. teraz szukają gdzie może leżeć przyczyna
przyczyną może być regulator na pompie wysokiego ciśnienia (400 zł) albo zły odczyt na czujniku na listwie CR (w sklepach niedostępny a w serwisie jest łącznie z listwą - 1200 zł). na wolnych obrotach ciśnienie powinno być ok. 23000 kPa czyli 230 Atm, 1600 to powinno być przy pełnym obciążeniu w czasie jazdy. na postoju można wyciągnąć chyba ok. 1000 (100 000 kPa) przy max. obrotach.

przypomnij mi bo nie pamiętam czy o tym pisałeś. czy wymieniałeś może czujnik położenia wału i czujnik wałka rozrządu?


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 09-04-2010 o 08:21
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 20:33   #102
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Następne wiadomości...

Ten elektryk z Oleśnicy zdiagnozował że to pompa jest tego przyczyną. Lecz mi się nie chce w to wierzyć bo pompę to już 2 razy wysyłaliśmy do sprawdzenia w sobótce, po rozmowie telefonicznej z nim to nie wzbudził we mnie zaufania i co do wiedzy na temat (ogólnie TDCI ) autko zabiorę na lawecie od niego z powrotem do tego mechanika co był i się dalej nim zajmuje. Musze koniecznie poszukać kogoś kto bazuje na sprzęcie serwisowym do diagnozy ( chyba DTS to się nazywa)
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 21:03   #103
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Na podstawie czego postawił taką diagnozę? odczytał jakieś błędy?
WDS lub IDS żeby można było pogrzebać w ustawieniach. pozostałe interfejsy (np. KTS) mogą źle tłumaczyć odczytane błędy (ale same kody błędów raczej poprawnie).
jeśli ciśnienie jest za wysokie (jak podawałeś 1800) to najprawdopodobniej źle działa regulator na pompie bo przy 1600 powinien "odcinać" albo czujnik źle odczytuje ciśnienie i wywala błąd "odczyt poza zakresem"
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2010, 13:19   #104
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Pytałem czym się wpinał ale nic nie zapamiętałem z tego co mi mówił. A na pewno to nie był WDS czy IDS, lecz jakiś program na laptopie chyba, tak myślę. Musze kogoś z najść z tym WDS-em i mam nadzieje że on poprawnie zdiagnozuje co w tym autku jest nie tak. ( nie dopuszczam myśli że to pompa)




Następne wiadomości to takie że autko jest już znowu przetransportowane z Oleśnicy do Twardogóry i stoi u tego mechanika, a ja mam kogoś załatwić z tym sprzętem do diagnozy komputerowej.
Ten z Oleśnicy stwierdził że pompa podaje za duże ciśnienie na rozruchu i dlatego go komputer odłącza.

Ostatnio edytowane przez Szturmik ; 15-04-2010 o 14:20
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 11:55   #105
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam w tą sobotę jadę z tym panem z sprzętem do diagnozy komputerowej i zobaczymy co mu tam wykaże.
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 12:19   #106
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

gdzieś ostatnio na forum wyczytałem, że jak pompa daje za duże ciśnienie to znaczy, że jest problem z wtryskiwaczami, które nie mogą dobrze podać paliwa do cylindrów i komputer podwyższa ciśnienie na pompie żeby paliwo w końcu dotarło (końcówki wtryskiwaczy). przy wolnych obrotach ciśnienie na pompie powinno być ok. 23000 kPa
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 14:49   #107
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam was powiem wam w skrócie tylko bo mało czasu mam. Trzeba u mnie z ciągać głowicę i szukać mechanicznych usterek a nie elektronicznych typu ( czujniki, ciśnienia, kodowanie,itp... ). Silnik bierze płynGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i trzeba sprawdzić gdzie. czy tylko uszczelka,lub głowica pęknięta albo blok (nie wiem) zaczekamy to się dowiemy
pozdrawiam
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 15:48   #108
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam Szturmik!
Dzisiaj przeczytałem twoja historię i muszę Ci powiedzięć dawno tak dobrej lektury nie czytałem, która tak dobrze trzyma w napięciu - ffuuu..
To się nadaje na program telewizyjny, ale kto po jego emisji kupiłby później diesla.

Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości.

PS. należy do tych nielicznych, którzy jeżdżą pszczółkami benzynami i po kłopocie
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 08:47   #109
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam; telefoniczne info od mechanika.

Głowica jest u kogoś kto się tym zajmuje i na szczęście jest szczelna tylko że jest krzywa i trzeba planować no i wspominał też o jakiś szklankach do szlifowania czy coś takiego ( nie zrozumiałem za bardzo) Ponoć te głowice składają się z 2 części. No i jeszcze w którymś z cylindrów był zgromadzony płyn.
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 11:16   #110
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał tomas1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. należy do tych nielicznych, którzy jeżdżą pszczółkami benzynami i po kłopocie
nie przesadzaj, wiele osób pojawia się na forum dopiero jak zacznie się coś dziać z autem. często jest tak, że piszą np. "rok temu kupiłem auto..." a dopiero rejestrują się jak mają problem. poza tym użytkowników tdci na tym forum w porównaniu ze sprzedanymi mondkami tdci nie jest aż tak dużo. ja jeżdżę tdci i codziennie dziękuję, że po mieście pali 7-8 litrów a nie 10-11 jak benzyna. gdybym przy moim przebiegu nawet raz na rok wymieniał wtryskiwacze to i tak eksploatacja wyjdzie mi taniej niż gdybym jeździł benzyną.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.