Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2012, 22:03   #1
dzierzba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Model: mondeo III
Silnik: 130km TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie przy redukcji biegu dziwny odglos

przy redukcji biegu mam przez 1-2 sekundy odgłos z pod maski tak jakby ktoś trąbkę naciskał. Przy zmianie biegów do góry nic się nie dzieje. ZAstanawiam się czy aby wysprzęglik nie ma dość tylko jak mieć pewność ze to to ?. Samochód zachowuje się normalnie żadnych drgań na półsprzęgle wszystko chodzi gładko, bieg jałowy ok. Szybka redukcja i dochodzi odgłos trąbki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czekam na jakąś propozycje. Przebieg to prawie 200 tys sześcio biegowa skrzynia.

dzierzba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 20:48   #2
fryzstyle
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

witam zaobserwowałem to samo w swoim samochodzie i też zasanawiam się co to takiego. często też ten odgłos słyszę przy szybkim puszczeniu sprzęgła przy biegu wstecznym.
fryzstyle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 10:48   #3
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Cytat:
Napisał dzierzba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy redukcji biegu mam przez 1-2 sekundy odgłos z pod maski tak jakby ktoś trąbkę naciskał. Przy zmianie biegów do góry nic się nie dzieje. ZAstanawiam się czy aby wysprzęglik nie ma dość tylko jak mieć pewność ze to to ?. Samochód zachowuje się normalnie żadnych drgań na półsprzęgle wszystko chodzi gładko, bieg jałowy ok. Szybka redukcja i dochodzi odgłos trąbki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czekam na jakąś propozycje. Przebieg to prawie 200 tys sześcio biegowa skrzynia.
Hmm, coś podobnego mam, co to może być? U mnie wysprzęglik wymieniany nie cały rok temu, wiec raczej to nie on.
Teraz w zimie to wystąpiło, słyszę to nie zawsze ale przy zmianie z 3 na 2 bieg z wyższych obrotów, i tak jakby tylko na śniegu lub lodzie, i z prawej strony silnika siedząc w środku auta. Macie jakieś pomysły, nie jest to odgłos jednostajny tak jak przy wysprzęgliku, trwa 1-2 sekundy i na początku głośniejszy cichnie i ustępuje całkiem.No nie mam pojęcia co to może być.

Ostatnio edytowane przez lukas810 ; 01-02-2014 o 11:06
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 16:48   #4
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Spostrzegłem że ten odgłos występuje tylko w trakcie wrzucenia II biegu, Nawet gdy nie wrzucę biegu a lekko docisnę lewarek to pojawia się ten odgłos, oto filmik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 17:26   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Witam

Odsłuchałem odgłosy przy próbie włączania 2 biegu.Pierścienie synchronizatora biegu drugiego do wymiany.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 17:39   #6
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Odsłuchałem odgłosy przy próbie włączania 2 biegu.Pierścienie synchronizatora biegu drugiego do wymiany.

pozdrawiam
Czyli trzeba zrzucać skrzynie tak? Czy to dość groźny objaw że tak zapytam? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 18:29   #7
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Nie dość że zrzucać to jeszcze ją rozbierać bo odgłosy ewidentnie wskazują na synchronizator 2-giego biegu. Czy pozostałe biegi w porządku?
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 22:44   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Witam

Opisz mi taką rzecz.A mianowicie.Czy jak wciśniesz pedał sprzęgła i próbujesz wbić 2 bieg,jaki czas minie gdy wbijasz bieg.Akurat zajmuję się skrz.biegów.Opiszę Tobie jak ja bym lokalizował usterkę.Opiszę Tobie jak to dzieła.Jeżeli napęd nie jest rozłączony,to wałek wejściowy w skrzyni biegów ma takie same obroty co silnik.Kiedy wciskasz pedał sprzęgła,to rozłączasz połączenie silnik-skrz.biegów.Aby nastąpiło zazębienie, koło biegu musi się zatrzymać.W przeciwnym razie nastąpi zgrzytnięcie lub niemożność wbicia biegu.Aby przyśpieszyć zatrzymanie koła biegu i zatrzymać je,służy do tego pierścień synchronizatora, tzw.synchronizator.Jeżeli odpaliłeś silnik,wciskasz pedał sprzęgła aby rozłączyć skrz.biegów z silnikiem.Jeżeli synchronizator jest sprawny to szybko zatrzyma zębatkę i wbijesz bieg.Natomiast jeżeli synchronizator jest zużyty to musisz odczekać dłuższą chwilę aż koła zębate zatrzymają się.Wtedy nastąpi włączenie biegu.Oczywiście przy sprawnym sprzęgle.Teraz opiszę Tobie jak to jest, jeżeli sprzęgło nie rozłącza.Przyczyny to,usterka pompy sprzęgła, wysprzęgnika,zapowietrzony układ,nadmierne bicie drugiej masy koła zamachowego lub zużycie sprzęgła.Odpalamy silnik,ham.ręczny spuszczony,wciskamy sprzęgło,próba wbicia 1 biegu lub wstecznego.I teraz najważniejsze.jeżeli zaobserwujemy lub mamy wrażenie że auto przy wbijaniu 1 biegu porusza się do przodu lub do tyłu przy wbijaniu biegu wstecznego a lewarek zm.biegów porusza sie z oporem to będzie świadczyło o usterce sprzęgła.Jest to dobrze widoczne na zimnym silniku.To byłoby na tyle.Starałem się opisać to na tzw.chłopski rozum.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 01:35   #9
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Auto nie porusza sie przy wbijaniu 1 biegu do przodu lub do tyłu przy wbijaniu biegu wstecznego.Zazwyczaj jak uruchamiam pojazd to chwilkę czekam zanim ruszę i nie mam większych problemów przy wbijaniu biegu, może po nocy i pierwszy raz trochę muszę użyć większej siły.Ten dźwięk występuje tylko przy redukcji z 3 na 2 bieg. z 1 na 2 nie słychać nic. z innych na inne też cisza.
Nie cały rok temu wymieniany było komplet sprzęgła i DKZ. Dodam też że jak było tak -15 to po nocy przez chwilę pedał sprzęgła był twardszy niż zazwyczaj. 2-3 razy to zauważyłem ale nie wiem czy to coś ma wspólnego z tym.Myślę że płyn hamulcowy zmienił swoją gestość pod wpływem zbyt ujemnej temp.Ale zaraz wszystko wracało do normy.

Ostatnio edytowane przez lukas810 ; 02-02-2014 o 01:38
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 13:32   #10
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: przy redukcji biegu dziwny odglos

Witam

Jeżeli utrudnione masz tylko wbicie 2 biegu, to oznaka zużytych pierścieni synchronizatora 2 biegu.W Twoim wypadku mogą być 2 usterki.Sprzęgło albo skrz.biegów.Mam na myśli zespoły.Spróbuj zrobić taki test.Odpal silnik,wciśnij pedał sprzęgła i przytrzymaj go dłużej, aby dać wałkom czas na zatrzymanie się w skrz.biegów.Jeżeli dalej występują problemy z włączeniem 2 biegu,to będzie świadczyć o usterce sprzęgła.Chodzi mi o to,że jeżeli sprzęgło rozłącza to po chwili wałki w skrzyni zatrzymają się i wbijesz 2 bieg bez problemu.To jest to samo, jak byś próbował wbić bieg na zgaszonym silniku.Szkoda że nie siedzę na fotelu kierowcy.Zlokalizowałbym tą usterkę dosłownie w 15 sek.
Czy ten odgłos to szelest,szum i tyr tyr tyr lub tyk tyk tyk.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.