Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2011, 20:50   #61
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

TERAZ to oceniam na jakieś 8 litrów wlanych ....musi w silniku ginąć bo nie ma go w oleju, oprócz ciutki na korku (po 200km) nie ma nigdzie...więc zapewne leci wszystko w wydech....za to jak DPF będzie umyty....nówka francja nie śmigana....
jutro mechanik ściaga głowice...prosiłem żeby mi uszczelke zostawił na pamiątkę i dla zdjęć(jeśli to ona winna)...

JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 19:29   #62
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

witam
głowica ściągnieta zapakowana i jutro jedzie do speców na sprawdzenie i planowanie ew. naprawę...z pobieżnej obserwacji widac że pierwszy cylider "pił" płyn - ma pięęęęęknie umyte zawory oraz całą przestrzeń pomiedzy zaworami... za to w odmie jest majonezik, którego brakowało pod korkiem...mam nadzieje że turbinka przetrzyma...no i że blok cały... a uszczelka cała....widać że niemiec ją wymieniał bo nawet lakierek nie zszedł...
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:43   #63
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

witam
jestem już po sprawdzeniu głowicy...głowica pękła na zaworze ssącym (dlatego cylinder wciągał płyn i go wydalał przez wydech)...da się to naprawić: spawanie+ wymiana uszczelniaczy i prowadnic...
dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie w szczególnosci koledze HORM...
pozdrawiam JAR
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:50   #64
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

No to stoczyłeś niezłą wojnę......dobrze że się w końcu wyjaśniło.....czy to spawanie będzie na tyle trwałe że nic w przyszłości nie będzie się dziać....????
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 21:10   #65
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

ano....się troche nabiegałem...hehehehehe
mój mechanik zapewnił mnie że to spece i jak się podejmują to robią porządnie..to jakaś firma co ma sprzęt do tego...wszyscy chwalą ich także mam nadzieje że do ostatnia moja pzygoda z głowicą i będę mógł w pełni cieszyć się z uroków jazdy mondkiem
czy w pyszłości nie będzie coś się dziać? hmmmmm...sam wiesz jak to jest z autkami... jeden spec co mi diagnozował (dokładnie przewidział to co u mnie było) mówił, że to przypadłość peugotów, ale nie wracają ponowanie....czego nikomu nie życzę
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 08:33   #66
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

JarekPowiedz coś o kosztach ile i za co.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2011, 19:14   #67
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

wtaj
koszty....naprawa głowicy powinienem zmieścić się w 1 tyś zł (nie powinno być wiecej jak powiedział spec od głowic... zależy to od cen części: prowadnic i uszczelnień+ oczywiście sprawdzanie (dwa razy) + planowanie) robocizna zdjęcie i założenie to koszt około300-400 zł + cena części: uszczelka 200 zł reszta uszczelek jest ok i da się z powrotem założyć (te na dolocie oraz wydechowa) czyli max jakieś 1600 do 2 tyś)
drogo....
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 10:03   #68
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

Czy ja wiem że drogo? Jak zaczął byś od razu wymieniać tylko uszczelki bez dokładnej diagnozy, to koszty mogłyby wzrosnąć drugie tyle. Jeździłbyś od fachowca do fachowca . Teraz wsiądziesz i pojedziesz bez czarnych myśli. Swoją drogą to koleś który ci robił auto wydaje się być rzetelny. Umieść namiary na niego. Może ktoś z twojej okolicy będzie potrzebował uczciwego i znającego temat mechanika.
Pozdrawiam.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 19:46   #69
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

fakt...ale najważniejsze że mechanik kombinował a nie od razu rozkładał silnik na części pierwsze...zdjął miske olejową...niby bez sensu, ale jak by pojawił się tu płyn to znaczyło by że blok pękł i lepiej szukać nowego silnika niż babrać się z tym....generalnie wszystko wskazywało na głowice jak teraz analizuje.... płyn znikał a nigdzie nie było śladu czyli uszkodzenie było tam gdzie mógł on dostać się do komory spalania a pojawienie się po czasie go w oleju świadczyło że uszkodzenie nastapiło gdzieś, gdzie płyn ma wieksze cisnienie niż olej...
jedynie martwi mnie majonezik w odmie...mam nadzieje że turbinka się jedynie "umyła" i nic jej nie będzie bo pewnie DPF czyściutki jest jak nówka..
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam JAR
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 16:20   #70
wojta2010
ford::average
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 27-11-2011
Skąd: crawley
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: mocno uciekający płyn chłodniczy

no i ja mam podobny problem.Plynu ubywa , po odkreceniu korka poziom wzrasta , zero mazi na korku, bagnecie WYCIEKI nie znalezione poziom po przejechaniu ok 10km spada z max do ponizej minimum . Wczasie testu na wycieki zostaswilem cisnieniomierz na zbiorniczku z nabitym cisnieniem sciognolem po ok 10 min , po wyjechaniu strasznie kopcil masakra az minelo dop po ok 2 km jak by plyn poszedl do wydechu . Ptanie czy mozliwe jest by plyn poszedl do turbo ? bo w okolicach ukladu chlodzenia turbo sa slady plynu.
wojta2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.