Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2007, 21:55   #11
kostner
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Postów: 119
Domyślnie

Slawomir ja wymienialem od strony rozrzadu. Odkrecilem tylko srube od kola pasowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do simmeringa. KICHA !! Wymienilem dzisiaj na orginal Fordowski zalozony prawidlowo odpalilem i sie po 3 min lal po bloku olej. Tragedia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moze ktos wie w czym problem ??

Kumpel mowi ze trzeba wal robic bo za duze bicie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale to narazie domysl jutro sprawdzimy zegarem.

Wie ktos moze jak zdjac druga zebatke na wale na ktorej uszczelnia simmering ??

kostner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 22:07   #12
slawomir_s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2004
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 34
Domyślnie

Teraz piszesz ze założyłeś oryginalny fordoski - czyli bez sprężynki.....a trzeba trochę dłużej odczekać nie 3 min tylko 2-3 godziny zanim guma na nim sie odkształci i będzie przylegać do walu. A jeszcze co do oryginalnych simeringów - jak jest porysowany wał w miejscu simeriungu to lepiej zastosować zamiennik ze sprężynką.

Slawek
slawomir_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2007, 22:53   #13
kostner
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Postów: 119
Domyślnie

No dizisiaj zalozylem orginalny fordowski. wiec mowisz ze nalezy odczekac 2-3h masz na mysli na pracujacym silniku czy zostawic na zgaszonym silniku zeby sie dopasowal ?? Z tego co widze to simmering uszczelnia zebatke napedzajaca pompe wtryskowa - a ta jest z aluminium - co mnie wogoole dziwi
kostner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 12:21   #14
slawomir_s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2004
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 34
Domyślnie

Wiatm

Oczywiście ze na wyłączonym silniku...bo by przecież ciekł. Piszesz "Z tego co widze to simmering uszczelnia zębatkę napędzająca pompe wtryskowa - a ta jest z aluminium - co mnie wogoole dziwi" on przecież nie uszczelnia zębatki... tylko wał główny(styka sie z powierzchnią wału, a zębatka pompy i rozrządu są zakładane na wpust na wał) no chyba że coś źle zakładasz i dlatego cieknie - ale jak potrafileś rozłożyć to wszystko aby sie tam dostać to nie biorę tego pod uwagę.

Slawek
slawomir_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2007, 22:58   #15
kostner
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Postów: 119
Domyślnie

No nie wydaje mi sie ze jest tak jak mowisz. Zebatka napedzajaca pompe i powierzchnia o ktora opiera sie simmering jest z jednego kawalka - przynajmniej tak wyglada po dosc intensywnych ogledzinach. Zreszta jak kupowalem s-ring to przyjrzalem sie na ekranie na "rozkladowce" jak to wyglada i na 90% tak jak mowie.

Teraz pomyslalem ze moze przy odkrecaniu sruby mocujacej kola zebate do walu cos narobilem. A odkrecilem ja nastepujaco:

w plaskowniku 2 dziury pasujace pod otwory mocujace kolo pasowe napedu alternatora - plaskownik przykrecilem do flanszy kola zebatego napedu rozrzadu na wale, zaparlem ten plaskownik noga o wachacz i kluczem ciagnalem do siebie ciezko bylo ale poscilo - i moze to byl blad i poprostu cos tam skrzywilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kostner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2007, 20:12   #16
slawomir_s
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2004
Skąd: Stalowa Wola
Postów: 34
Domyślnie

Witam

I jak zrobione czy dalej cieknie????.... bo jest jeszcze coś o czym nie pisałeś a ma znaczenie w tym przypadku. Po pierwsze sprawdziłem...masz racje simering dotyka kola zębatego (kolo ma taki kołnierz) ale to kolo wewnątrz powinno mieć oring - i może tu leje sie olej - brak oringu - wypadł przy rozbieraniu....może przy zakładaniu sie podwinął czy coś takiego - albo już jest do wymiany.

Slawek
slawomir_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2007, 23:23   #17
kostner
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-04-2004
Postów: 119
Domyślnie

Czesc odpowiadam dopiero teraz bo od ostatniego postu auto stalo i czekalo na swoja kolej ktora wlasnie nadeszla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Otooz dzisiaj mechanik zalozyl nowy siemering ale nie zdazylem auta odpalic. Odpale jutro rano. Na pewno cieklo na siemeringu bo widzialem na wlasne oczy. CO do zebatki na ktorej opiera sie siemering niestety nie udalo mi sie jej sciagnac ale z niej nic nie cieknie wszystko jest szczelne. Luzu na wale tez nie ma wiec jedyne co moze byc to wyrobiona powierzchnia na ktorej jezdzi siemering. Dzisiaj o 8 sie okaze.

[ Dodano: 20-10-2007, 14:37 ]
No i wszystko cacy !! Autko chodzi nic nie cieknie. Okazalo sie ze ja ghupi za gleboko ten siemering wbijalem - do samego konca i zatykalem otwor przelewowy czy jakis odpowietrznik. SIemering nalezy wbic tak aby jego czolo bylo na rowno ze sciana bloku silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kostner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.