Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2010, 16:33   #1
biiingoo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 12
Thumbs up Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

Padła mi niedawno pompka spryskiwaczy reflektorów. Okazało się, że wspomniana nie ma zamienników. Pozostawał jedynie oryginał.
Pompki wystepują w dwóch rodzajach:
- produkowana do maja 2005
- produkowana od maja 2005

Ja akurat posiadałem tę drugą. Różnią się jedynie wtyczką, no i.... oczywiście ceną. W momencie kiedy pisałem ten post, tańsza kosztowała ok 250 zł, nowsza już 365 zł. Są to najniższe ceny jakie udało mi się znaleźć.

Zacząlem szukać możliwości zmiany. Widziałem również, że są dostępne pytania ludzi o pompkę z grupy WV.

Okazauje się, że pomka bez problemu pasuje!!!

Co więcej, cena jej w portalu Alledrogo wynosi 45 zł (nowa - oryginalna). Pozostaje nam dokupić wtyczkę. Jest człowiek, który sprzedaje powyższy zestaw na 65 zł.

Pomka bez problemu pasuje w zbiornik płynu, nie wypada. Wszystkie mocowania są identyczne. Nic nie należy przerabiać, oczywiście poza wtyczką.

Dostęp do wtyczki jest utrudniony. U mnie po prostu stara wtyczka została na swoim miejscu. Instalacja została pociagnieta z wiązki głównej (pompki spryskiwacza, halogeny, itp.).

Wszystko działa jak należy. Różnica polega jedynie na zaoszczędzonych 300 zł.

biiingoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 18:01   #2
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów (ZAMIENNIK)

mam pytanie, co ten temat ma na celu? sorry, może źle się wyraziłem... nie ten dział
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 19:49   #3
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

Jak dla mnie chodzi o to ze kolega zauważył ze można troche kasy przyoszczedzić i sie z nami tym podzielił za co mu chwała, dodatkowo pyta sie prawdopodobnie z czystej ciekawosci czy da sie zdobyc zamnienniki po normalnych pieniądzach.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 20:02   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

mozna tez uzywke kupic i nic nie przerabiac, to nie jest cos co sie non stop kazdemu psuje, ale dobrze wiedziec zeod VW pasuje, moze napisz konkretnie od jakiego modelu ?
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 14:25   #5
biiingoo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów (ZAMIENNIK)

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanie, co ten temat ma na celu? sorry, może źle się wyraziłem... nie ten dział
Jak zawsze coś komuś nie pasuje...

Mówiąc szczerze nie wiem jakie tutaj są działy. Moim zamiarem była pomoc innym - ot co.

Skoro ktoś chce bardzo pytanie, to bardzo proszę, oto i one:
GDZIE MOGE KUPIĆ ZAMIENIK POMPKI DO SPRYSKIWACZA REFLEKTORÓW - INDEX: 1234161

Padło pytanie odnośnie modelu. Hmmm... to również uważam, iz zostało napisane. Mianowicie wspomniałem, że posiadam zamontowaną pompke od modelu po maju 2005. Biorąc pod uwagę, iż zaznaczyłem model MK3 to chyba wszystko powinno być jasne.

Jeśli jednak nie jest, to śpieszę wyjaśnić, iż chodzi o model produkowany w latach 2005-2007. W rzeczywistości chodzi mi jednak ogólnie o model MK3. MK3 miało pakowane 2 rodzaje pompek i jak juz wcześniej napisałem różnią się one jedynie wtyczkami.

Sam szukałem odpowiedzi w internecie, czy jest mozliwe zaadoptowanie innej pomki z innego samochodu. Do dnia dzisiejszego nikt poza mną nie zamieścił w internecie informacji czy jest to możliwe. Mimo, iż możliwe, że rzadko te pomki padają, to jednak pytań o zamienniki w necie jest sporo. Brak jednak odpowiedzi.

Odnośnie prośby o wskazanie dokładnie pompki...
Pompka do WV jest tożsama z pompkami z BMW i FORD Galaxy.
Ma oznaczenia katalogowe:
VW 3B7 955 681

BMW 67 12 8 377 613
67 12 8 362 157
67 12 8 377 430

FORD 1 209 387
1 112 804

Ktoś jeszcze wpomnił o asortymencie z second handu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jasne, w teorii wszystko pięknie wygląda. Jeżdzę fordami od lat 10, więc wiekszość szrotów w okolicy znam. Podzwoniłem i okazało się, że nie ma możliwości dorwania takiej pompki. Rozumiem jednak, że kolega 1olek sprawdził gdzie i za ile można taką używke dostać...

Zaznaczę, że numer katalogowy FORD: 6729803 (używka) jest jeszcze do kupienia na E"zatoka" UK za 39 funciaków + koszty wysyłki. W porównaniu z kosztem ok. 250 zł. wolę nówke sztukę.
Pompki o numerze katalogowym 1234161 nigdzie w używanych częsciach nie znalazłem.

Biorąc jednak cenę nowej: 365 zł (najtaniej w necie), to koszt używanej będzie oscylował w okolicach 200 zł.

Nie wiem zatem jaki jest sens w szukaniu zamiennika, skoro za 65 zł. można kupic oryginalną pompkę VW razem z wtyczką, w dodatku nową.

Kolega 1olek nadmienił, że nie jest to rzecz co się non stop psuje... Może i tak, jednak nie wiem co ta uwaga ma wnieść do dyskusji... Często czy nie - nie wiem. Wiem jednak, że mi padła i inni mają problem podobny. Rozumiem jeśli kolega zrobiłby awanturę mojej pompce, że ta raczyła się zapsuć. W innym przypadku uwagi nie rozumiem (gdyby chciał to dodam, że owa leży jeszcze na dywaniku pasażera - adres parkingu na priv). Skoro inni mają problem, to mozliwe, że inni w przyszłości mieć będą. Dla nich właśnie postanowiłem napisac ten post, by bez sensu nie wydawać kasy na emblemat FoMoCo, gdy cena jest o 800% wyższa niż u szanowanej konkurencji...

AAA, na sam koniec oddam informację dla Pań czy Panów idealnych, inaczej zwąc upierdliwców. Pompki nie są identyczne. Różnią cię przewężeniami obudowy (sądzę, że w gruncie rzeczy jest to różnica dokładnie taka sama jak między Colą a Pepsi). Jednak co najważniejsze, wszystkie wtyki i mocowanie są takie same. Średnica pompki VW jest może o pół milimetra węższa (w miejscu mocowania w zbiorniczku płynu). Nic to jednak nie zmienia. Na 100% nie wypadnie choć nie wchodzi w mocowanie zbiorniczka aż tak ciasno jak pompka FORDa.

Przepraszam również za sarkazm zawarty w moich wypowiedziach. Frustrujące jest jednak czytanie postów (na zasadzie dopierdzielę się). Człowiek stara się zrobic cos dla innych, a jako odpowiedź uzyska jedynie informację:
-nie ten dział
-pada rzadko
-mozna używkę kupić
Może waszą niespożytą energię wykorzystajcie na pomoc innym - bo chyba po to forum powstało, a nie na czepianiu się detali... i zwracaniu non stop uwag.

Ostatnio edytowane przez biiingoo ; 07-10-2010 o 15:45
biiingoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 08:35   #6
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów (ZAMIENNIK)

Cytat:
Napisał biiingoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zawsze coś komuś nie pasuje...

Przepraszam również za sarkazm zawarty w moich wypowiedziach. Frustrujące jest jednak czytanie postów (na zasadzie dopierdzielę się). Człowiek stara się zrobic cos dla innych, a jako odpowiedź uzyska jedynie informację:
-nie ten dział
-pada rzadko
-mozna używkę kupić
Może waszą niespożytą energię wykorzystajcie na pomoc innym - bo chyba po to forum powstało, a nie na czepianiu się detali... i zwracaniu non stop uwag.
spoko, ja nie mówię, że to co napisałeś jest do du... itp, ale jest regulamin i pomyśl jaki panowałby na forum bu... i czy cokolwiek byś znalazł gdyby nikt nie pilnował tu porządku, zrozumiesz to jak będziesz dłuższy czas korzystał z forum i co 2 dzień widział ten sam nowo założony temat itp, a jak nie zrozumiesz to będzie jak było.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 08:40   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

no nie mów, że robiłeś to dla innych? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale lubię jak ktoś się angażuje więc życzę cierpliwości i nie dawaj się wciągać w zbędne dyskusje. poza tym uzupełnij profli bo jeśli będziesz potrzebował pomocy to łatwiej będzie coś doradzić. a przy okazji to pompka może i pasuje ale zestawy spryskiwaczy (a w zasadzie same spryskiwacze) grupy VW np. do Octavii niestety nie pasują do Mondeo.

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak będziesz dłuższy czas korzystał z forum i co 2 dzień widział ten sam nowo założony temat
oj w... mnie to jak nic innego. powoli odechciewa się zaglądać na forum przez takie sprawy

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 08-10-2010 o 08:42
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 21:57   #8
Rades
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

Panowie! Kolega biiingoo odwalił kawał dobrej roboty, co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Wczoraj padła mi ta pompka, w serwisie chcą 460 pln netto! Wpisuję do googla i proszę, wyskakuje post kolegi - wszystko na talerzyku.

Oby więcej takich inicjatyw :-) Dzięki!

A tak na marginesie - cola bardzo się różni od pepsi ;-)
Rades jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 17:40   #9
marcin89
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 63
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

a ja mam pytanie do kolegi, juz o sama wymiane pomki, chodzi mi o to jak sie tam sprawnie dostac? czy trzeba zdejmowac zderzak, czy moze nie.
Jakis czas przed swietami padlo mi spryskiwanie lamp, ni czorta nie wiemy dlaczego... było i nie ma. sprawdzilem bezpieczniki, chcialem sprawdzic czy pompka sie nie zatarła ale jakos sie tam nie moge dostac bez rozkrecenia wszystkiego. Mondeo z maja 2005.
__________________
Mondeo 2.0 TDCi 2005 -->Nasze Titanium, Nissan Note 1,5 dCi 2008, FSO 125p 87' [bo cos trzeba w zyciu kochac]

Naruszenie regulaminu par.23 i 24
marcin89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 09:46   #10
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Pompka spryskiwaczy reflektorów - czy są zamienniki?

Prawe przednie koło i nadkole, po co ruszać zderzak.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.