Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2011, 18:58   #1
luke79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Jędrzejów
Model: FOCUS Mk2
Silnik: 1,6 TDCI 109
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Wymiana chłodnicy klimy

Stwierdzono w mojej foce dziure w chłodnicy. Chce zakupic ta [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pomierzylem i wszystko sie zgadza tylko ze tak jakby ktos narysowal odwrotnie. Gdzies sa nabite numery OE na chlodnicy. Czy musze ja wyciagnac zeby znaezc ten numer?

luke79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 20:52   #2
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

To jest na pewno chłodnica klimy do Foki II.

Kupowałem u nich 2 miesiące temu dokładnie tę chłodnicę . Szybko się uwinęli z wysłaniem i wszystko pasuje.

Nie przejmuj się rysunkiem po prostu rzut od strony kabiny.
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2011, 13:53   #3
storky
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Gdańsk
Model: FFII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

To jakaś epidemia chyba, u mnie również rozszczelniona chłodnica klimy.

Jak będziesz wymieniał, to napisz na koniec jak, gdzie i za ile.
Też mnie to czeka.
storky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2011, 17:45   #4
luke79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Jędrzejów
Model: FOCUS Mk2
Silnik: 1,6 TDCI 109
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Cytat:
Napisał Hawkbrd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest na pewno chłodnica klimy do Foki II.

Kupowałem u nich 2 miesiące temu dokładnie tę chłodnicę . Szybko się uwinęli z wysłaniem i wszystko pasuje.

Nie przejmuj się rysunkiem po prostu rzut od strony kabiny.
THX za info. Uspokoiłes mnie. Zaraz zamawiam bo cena niezla choc pewnie chinol.
Napisze ile mnie calosc wyniosla w przyszlym tygodniu.
luke79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 10:39   #5
Booogie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Hawkbrd, kupowales dokladnie taka chlodnice? wszystko ladnie dziala? jakos na dniach musze kupic chlodnice mojej zonce do TDCi i się rozglądam, ale boje się, że te chińskie wynalazki się rozszczelnią. myślałem o czymś takim - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ale cena jest nie najmniejsza. z drugiej strony jak mam kupowac kolejna za pol roku to tez nie wiem czy nie wole wydac wiecej... ech, dylematy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Booogie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 18:38   #6
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Kupując ta chłodnice za taką cenę nie spodziewam się żywotności kilkunastoletniej. Mam zamiar pojeździć jeszcze moja foka z 2 latka myślę ze tyle wytrzyma. Szczelność sprawdzona, trzyma, na razie działa nie myślę wydając 300 zł ze to będzie działało wieki.

Zresztą chłodnica klimy w mojej foczce jest na przodku jak wiesz pewnie. Każdy kamyczek, mucha, cokolwiek wali w nią na 1 rzucie.
Oryginał straciłem właśnie przez kochanych drogowców naprawiających drogi posypując je syfem (kamyczkami czy czymś) który drze wszystko dookoła.


Oryginał w ASO to koszt około 1500 zł wiec wydaj te 300 i nie będzie żal.
Kupisz używkę - sam wiesz (lub nie wiesz) co kupisz.


luke79 - ważne przy montażu zwróć uwagę na wymianę uszczelek (oringów)
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM


Ostatnio edytowane przez Hawkbrd ; 22-07-2011 o 18:45
Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2011, 21:27   #7
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Kolega zamontował chłodnicę za 300zł. do Opla pół roku temu. Rozerwała się aktualnie na długości 10cm. Teraz kupuje jakąś za 900zł. Za badziewie za ,mniejsze pieniądze będziesz płacił podwójnie. Policz 2x300+2x150=900zł na rok !!!. Gwarancji i tak nie uznają,zwalą na uszkodzenie mechaniczne.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2011, 11:03   #8
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Cytat:
Napisał driver110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega zamontował chłodnicę za 300zł. do Opla pół roku temu. Rozerwała się aktualnie na długości 10cm. Teraz kupuje jakąś za 900zł. Za badziewie za ,mniejsze pieniądze będziesz płacił podwójnie. Policz 2x300+2x150=900zł na rok !!!. Gwarancji i tak nie uznają,zwalą na uszkodzenie mechaniczne.
Wiesz co równie dobrze możesz gdybać i napisać za pol roku 300+150+900+150 .....
Jak napisałem wcześniej nie liczę na 100 letnia gwarancje i 1000 lat pracy chłodnicy.
Foczkę mam od roku i tez straciłem chłodnice klimy przez kamyki na drodze które ja poszatkowały. A co do kolegów - mój znajomy kupił taką chłodnicę za 270 zł do swojej foczki i jeździ już 3 rok ... nic się nie dzieje
Równie dobrze możemy gdybać następne pół roku. Może jutro wyjadę i padnie, może nie...

Pytając w pierwszym poscie kolega jak i pozostali są świadomi ze to nie oryginał i domyślają się pewnie ze to nie dożywotnie urządzenie.
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 18:01   #9
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Szanowny" Hawkbrd" wyrazilem opinię na temat chińskich części zamiennych. Jest to moja opinia i wielu moich kolegów;
Nie zapomnij wrócić do tematu i napisać kiedy Twoja "chłodnica" padła.!
Może luke79 kupi jednak porządną część.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 18:37   #10
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy klimy

Cytat:
Napisał driver110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szanowny" Hawkbrd" wyrazilem opinię na temat chińskich części zamiennych. Jest to moja opinia i wielu moich kolegów;
Nie zapomnij wrócić do tematu i napisać kiedy Twoja "chłodnica" padła.!
Może luke79 kupi jednak porządną część.
Cytat:
Napisał driver110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega zamontował chłodnicę za 300zł. do Opla pół roku temu. Rozerwała się aktualnie na długości 10cm. Teraz kupuje jakąś za 900zł. Za badziewie za ,mniejsze pieniądze będziesz płacił podwójnie. Policz 2x300+2x150=900zł na rok !!!. Gwarancji i tak nie uznają,zwalą na uszkodzenie mechaniczne.

To nie jest twoja opinia tylko to co słyszałeś od kolegi który kupił do OPLA chłodnicę. Równie dobrze jak byś czytał ze zrozumieniem w moim poście kolega za 270 zł kupił do FORDA jeździ już 3 rok na chinolu.
Jeśli już siejesz sarkazmem przeczytaj ze zrozumieniem post luke79 pierwszy, początkowy. Może zrozumiesz jeśli nie twój problem.


A teraz niespodzianka dla Ciebie. Szukając chłodnicy kilka miesięcy temu kupiłem tę na allegro. Pojechałem do warsztatu i koleś zaproponował "dobrą" chłodnice za 700 zł. Ok pomyślałem zobaczę co maja i wiesz co koleś przyniósł - nawet pudełkiem się nie różniła od tej którą kupiłem za 250 czy jakoś tak. Dokładnie to samo z wyraźnym logiem i napisem firmowym.
Na tym kończę ten temat. LUKE79 daj znać co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Pozdrawiam.
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.