Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2015, 12:59   #1
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Witam

Przeczytałem kilka tematów odnośnie sprzęgła, ale nie znalazłem identycznego problemu.
Od dość dawna bo od ponad roku, gdy odpalam auto zimne to póki trzymam wciśnięte sprzęgło jest cisza, gdy je puszcze słyszę wyraźne chrobotanie, dobiega ono z okolic lewego przedniego koła, czyli gdzieś z okolic sprzęgła. Objaw nasila się w sezonie zimowym, w lecie praktycznie go nie słychać.
Na filmiku słychać chrobotanie jak sprzęgło puszczone, jak wciśnięte to jest cisza.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dodam, że budą nie trzęsie, biegi wchodzą bez problemu, żadnych stuków przy odpalaniu czy gaszeniu (póki co wykluczam dwumasę).Czy to może być wysprzęglik z łożyskiem oporowym tak chroboczący ? Czy coś innego?
Ponadto zastanawiam się czy sprzęgło się nie ślizga, gdyż nie ma takiego zrywu jak kiedyś, mimo że silnik jest po kapitalnym remoncie i ostro wkręca się na obroty.

lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2015, 13:23   #2
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

sprawdz na poczatek poziom oleju w skrzyni,mozesz miec "susze"i uszkodzony uszczelniacz polosi lub przedni uszczelniacz walka sprzeglowego przez ktory znika olej-piszesz ze nie ma zrywu
lozysko wysprzeglika pracuje tylko jak wcisniesz pedal,jak go puscisz nie powinno wogle sie obracac-chyba ze masz zapowietrzone -to tez mozesz sprawdzic .
jak dwa powyzsze beda ok to dwumasa do wymiany najlepiej razem z wysprzeglikiem zeby nie rozbierac 2 razy auta

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 01-01-2015 o 13:28
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2015, 20:31   #3
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Dariusz dzięki za odpowiedź, powiedz mi proszę jeszcze czy uszkodznenie dwumasy może uziemić auto ? Czy w momencie uszkodzenia można jeszcze jakoś dojechać. Nie uśmiecha mi się blisko 2500-3000zł wydawać na coś co jedynie póki co słyszę , no nie wliczając niewielkiego dyskomfortu z brakiem zrywu (jestem raczej spokojnym kierowcą). Jutro zrobie test sprzęgła, z 4 biegu będę puszczał na ręcznym zobaczymy czy zgaśnie od razu czy będzie się ślizgać.
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2015, 23:35   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Cytat:
Napisał lewar81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o póki trzymam wciśnięte sprzęgło jest cisza, gdy je puszcze słyszę wyraźne chrobotanie,
chalasuje skrzynia napędzana od silnika. zazwyczaj łożysko na wałku głównym. nie widze związku z dwumasą
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 00:15   #5
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Mysle ze Rafal ma racje ,dwumase mozna by wykluczyc.sprawdz to sprzeglo na recznym jezeli bedzie sie slizgac, to tak czy siak musisz zdejmowac skrzynie
a jak ja zdejmiesz (ty lub twuj mechanik)to moze sprawdzic cala reszte :dwumase,tarcze docisk i lozysko ktore sugeruje Rafal
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 08:37   #6
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Dzięki za odpowiedź,
Panowie chyba Rafał ma rację, dzisiaj wrzuciłem ręczny, 3 bieg i powoli sprzęgło, i puściłem pedał do około 2/3 wysokości i silnik się dusił, a na zdrowy rozum już dawno powinien zgasnąć, podobnie zrobiłem na 4 biegu, tutaj wytrzymał do około połowy wysokości sprzęgła. Zresztą mam wrażenie jak jadę że jak wcisnę gaz, to obroty ładnie idą do góry ale auto zbiera się powoli.

Ehhh... czyli do wymiany kompletne sprzęgło a docisk także ? Jakie firmy czy LUK jest dobry ? Wiem że SACHS topowy ale podobnie i jego cena.
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 10:03   #7
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

prosze o poradę czy taki zestaw będzie dobry czy jeszcze trzeba coś dokupić przy wymianie sprzęgła?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy może ten, chyba wzbogacony o wysprzęglik hydrauliczny:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez lewar81 ; 02-01-2015 o 10:05
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 10:18   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

Na zdrowy rozum, to tarcza sprzęgła jest do wymiany wtedy, jeżeli po włożeniu biegu całkowicie puścisz pedał sprzęgła, a samochód ledwo chce ruszyć.
Jeżeli samochód jedzie, to nie ważne czy sprzęgło bierze przy podłodze, czy w 1/3 wysokości.
A to że słabiej jedzie, to szukaj przyczyny gdzie indziej, a nie w sprzęgle.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 14:24   #9
lewar81
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Szczecin
Model: Smax 2011
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za radę, popatrzę jeszcze jak się zachowuje, może rzeczywiście za dużo oczekuję od tego auta i chciałbym aby się mocniej zrywał, mimo to podjadę do jakiegoś mechaniora niech się wsłucha w ten odgłos.

Zastanawia mnie dlaczego po rozgrzaniu auta praktycznie tego chrobotania nie słychać ? Możliwe że coś się wygrzeje, dosmaruje i dlatego cichnie ?
lewar81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 17:40   #10
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Sprzęgło - czy to jego koniec ?

na pewno sprawdz poziom oleju w skrzyni,to mozesz zrobic sam
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.