Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2013, 17:54   #191
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał Towarzysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam powershifta, nie narzekam jak załaduje kickdowna to czasami lekko szarpnie między 1-2 a tak to w ogóle nie czuć. Nigdy tak nie miałem aby mi się coś "nie załączało" ;o
Miałem tak samo 2-3 miesięce przed tym jak mi się skrzynia skończyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 08:23   #192
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

To teraz ja odgrzewam kotleta- ostatni post ponad 360 dni temu więc:
Czy ktoś już robił remoncik Durashifta?
W 5k zł idzie się zmieścić ?
Wiem że fabrycznie nowa skrzynia to 6500+vat z montażem i 2 letnią gwarancją (sprawdzone , stan na 23/10/2014) -opłaci się to to remontować?
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO

Ostatnio edytowane przez Szym0n ; 23-10-2014 o 12:38
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2014, 20:13   #193
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Może odbiegnę trochę od tematu, ale nie chcę zakładać nowego.

Do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem tego automatu czyli durashift awf 21 montowanego w mondeo mk4 2.3 benzynie. Jakiś diabeł mnie skusił robić aktualizację oprogramowania modułów dostępnych w samochodzie (czyt. upgrade'u softu ) w tym również skrzyni biegów. Jakie było moje zdziwienie kiedy po aktualizacji skrzynia zaczęła gwałtowniej zmieniać biegi auto miało lepsze odejście, ale z aktualizacją doszły również problemy. Polega to na tym że zimna skrzynia zaraz po ruszeniu z miejsca przyhamowuje samochód ( i to nie w trakcie zmiany biegu). Tak po przyhamowywuje parę razy po czym jest już normalnie. Zaczynam żałować tego upgrade'u. Dodam, że problemów przed jego zrobieniem nie sprawiała skrzynia żadnych. A wykonywany był z innej przyczyny.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany mi pomóc albo coś doradzić wytłumaczę więcej dolegliwości.
Z góry dziękuję bardzo za okazaną mi pomoć.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:45   #194
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany mi pomóc
W stolicy kolega mayak zna się na tym możesz go zapytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 08:41   #195
Robunio4
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-05-2014
Skąd: wawa
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2,3 Benzyna+LPG 160KM Automat
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

ajro. Gdzie robiłeś aktualizację oprogramowania skrzyni biegów i Cię to kosztowało?
Różne opinie słyszałem o upgrade'u softu skrzyni biegów i nie wiem, czy warto?
Możesz coś więcej napisać, jakie problemy napotkałeś i co oprócz przyspieszenia zauważyłeś?
Robunio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 09:50   #196
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał Robunio4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ajro. Gdzie robiłeś aktualizację oprogramowania skrzyni biegów i Cię to kosztowało?
Różne opinie słyszałem o upgrade'u softu skrzyni biegów i nie wiem, czy warto?
Możesz coś więcej napisać, jakie problemy napotkałeś i co oprócz przyspieszenia zauważyłeś?
Ja robiłem w Auto Plazie na Sokratesa i wszystko przebiegło bez problemów.
Skrzynia zaczęła pracować płynniej, znikło szarpanie na dohamowywaniu pomiędzy dwójką i jedynką.
Ja uważam że warto było, choć przyznaję że równocześnie z kulturalniejszą pracą skrzyni nie jest już ona tak "ostra" jak wcześniej. Coś za coś.
Koszt - mnie policzono z dużym rabatem ze względu na inne rozliczenia pomiędzy Auto Plazą, a mną.
Standardowo kosztuje to jak za diagnostykę komputerową + jakieś grosze za upgrade softu. Jeżeli żaden upgrade nie zostanie znaleziony płacisz tylko za diagnostykę.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 17:26   #197
gumis88
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ja robiłem upgrade softu w module skrzyni (durashift awf 21) i silniku u kolegi mayak jakieś 3 tyg. temu i jestem zadowolony.
U mnie historia zaczęła się od tego że jak temperatura na dworze tej zimy zaczęła spadać poniżej 3st. C to skrzynia bardzo często szarpała przy redukcji na wolnych prędkościach (z 2 na 1 najprawdopodobniej) i generalnie jakoś tak mało płynnie zmieniała biegi.
Zacząłem wtedy myśleć o ponownej wymianie oleju w skrzyni i aktualizacji softu (robiłem już raz wymianę 3 litrów 1,5 roku temu przy 130kkm) . Czytałem też gdzieś na forum że przyczyną takiego szarpania może być słaby akumulator ale byłem co do tego sceptyczny.
Niemniej jednak ponieważ miałem stary akumulator i samochód kiepsko mi palił pierwsze co zrobiłem to wymieniłem akumulator. Zdziwiłem się mocno ale po zmianie akumulatora zniknął problem szarpania przy redukcji. Jednakże skrzynia dalej pracowała nie tak płynnie jak przed zimą i dodatkowo doszedł nowy objaw - szarpanie gdy samochód stoi na D lub R na hamulcu (2 razy w ciągu tygodnia).
Tak więc zrobiłem wymianę oleju i parę dni po tym upgrade softu. Po tym skrzynia znowu zaczęła działać bez zarzutu i działa już tak od 3 tygodni.
Jeśli chodzi o wymianę to taka ciekawostka. Jak wymieniałem olej za pierwszym razem (130kkm) to olej spuszczany praktycznie nie różnił się od wlewanego. Teraz przy 160km olej wyglądał na przepracowany i był zdecydowanie ciemniejszy od nowego.

Ostatnio edytowane przez gumis88 ; 31-01-2015 o 17:45
gumis88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 18:03   #198
Jamszoł
ford::beginner
 
Avatar Jamszoł
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,3
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Uff - przebrnąłem przez cały temat , było co czytać
Na razie u mnie nic się nie dzieje - nie wyczuwam nic niepokojącego przy ruszaniu , w trakcie jazdy - hamowania czy postoju
Byłem u mnie w ASO - przy okazji spytałem o wymianę oleju
Odpowiedzieli , że producent nie przewiduje wymiany a ewentualne dolanie - jeśli jest go mało a filtra oleju nie ma
Mam najechane w tej chwili
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I nic przy niej nie było robione (mam wydruki wszystkich obsług z ASO - przeglądy regularnie co 20000 km od samego początku do zakupu przeze mnie autka )
I mam nadzieję , że będzie tak jeszcze długo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jamszoł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 19:53   #199
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Angry Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam
Trochę długo się nie odzywałem gdyż sądziłem, że nikt mi nie odpowie za szybko. Ja upgrade softu całego samochodu zrobiłem zaraz po jego zakupie. I od razu zacząłem tego żałować, gdyż samochód zaczął szarpać przy ruszaniu tak przez pierwsze 100m, dodatkowo doszło zjawisko polegające na tym, że przy jeździe na ostatnim 6 biegu i chęci delikatnego przyspieszenia auto nie przyspieszało, tylko od razu robiło redukcję do 5. Strasznie mnie to wkurzało. Dzwoniłem do wielu serwisów, każdy twierdził, że skrzynia się kończy i zalecano mi najpierw wymianę oleju. Jakoś się tego strasznie bałem i nie podjąłem się wymiany. Dopiero w jednym serwisie a mianowicie w Mysłowicach dowiedziałem się, że po aktualizacji sterownika silnika ( bo skrzynia ponoć w tym modelu nie jest odosobniona od silnika i posiada ten sam sterownik ) należy wykonać za pomocą komputera tzw. adaptację. W końcu zdecydowałem się ją wykonać. Koszt to 150zł. Samochód zaczął się zachowywać całkowicie normalnie. Jest jednak jeszcze jeden problem związany z tą adaptacją mianowicie zauważyłem, że jeśli tylko braknie mi prądu choćby na chwilkę odłączę akumulator, całą tą procedurę adaptacji szlag trafia. I auto znowu jeździ źle. I znowu trzeba wydać 150zł żeby jeździło poprawnie. Czemu ta adaptacja znika ( tak choćby nie ma pamięci ) i po odłączeniu akumulatora w celu uleczenia samochodu trzeba ją wykonać ponownie. Czy u was też występuje takie zjawisko? Dodam, że wydałem już na nie 450zł a czeka mnie kolejny raz po tym jak rozładowałem akumulator przy nie udanej próbie uruchomienia auta tej zimy. Kosztowne toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy nie powinno to siędzieć na stałe nawet bez zasilania. Trochę się rozpisałem ale, liczę na waszą opinię. Pozdrawiam ajro
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 11:18   #200
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

A tak próbowałeś? Nie wiem co prawda jak skasować stare ustawienia, no ale jeśli u Ciebie wylatują same, to może to zadziała

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.