Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2016, 19:42   #1
DaWcA97
ford::amateur
 
Avatar DaWcA97
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-12-2016
Skąd: Janikowo
Model: 121 mk3 (mazda)
Silnik: 1.25 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie "nagłe , chwilowe zamulenie podczas jazdy"

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jestem posiadaczem Mazdy 121 mk3 1997r. z 1.25 zetec 75KM . (Myślę ,że każdy wie ,że to jest bliźniak fiesty mk4 ) . I mam taki jeden mały problem . Jadę sobie spokojnie i są momenty gdzie nagle dochodzi do takiego zamulenia . Zero reakcji na gaz tylko buczenie i po chwili to ustaje . Przy niskich prędkościach dochodzi do szarpania . I tak przez dosłownie kilka sekund i ustaje . Problem powtarza się stosunkowo rzadko ale mimo wszystko jest . Może ktoś już się z tym spotkał i wie o co tutaj chodzi i jak temu zaradzić . Dodam jeszcze , że jest to sama benzyna . Z góry dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

DaWcA97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2016, 17:13   #2
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: "nagłe , chwilowe zamulenie podczas jazdy"

Sprawdż układ zapłonowy -,przerwy na świecach,przewody WN , i czy masz dobrą mase - silnik -karoseria - u mnie sie urwała.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2016, 19:58   #3
DaWcA97
ford::amateur
 
Avatar DaWcA97
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-12-2016
Skąd: Janikowo
Model: 121 mk3 (mazda)
Silnik: 1.25 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: "nagłe , chwilowe zamulenie podczas jazdy"

Generalnie, gdy była sytuacja kryzysowa , że nie dało się jechać to wieczorem sprawdziłem przewody zapłonowe i była dyskoteka iskier. Wymieniłem przewody i przy okazji świece zapłonowe i problem można powiedzieć , że został rozwiązany , ale zdarza się , że jeszcze zamuli . Myślałem też o aparacie zapłonowym , czy czasem nie generuje zbyt wysokiego napięcia i wtedy prąd przebije się przez izolację przewodów i stąd to zamulenie od czasu do czasu . Co o tym myślisz? A pro po masy to faktycznie muszę sprawdzić bo tego nie brałem pod uwagę .
DaWcA97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2016, 08:26   #4
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: "nagłe , chwilowe zamulenie podczas jazdy"

Po każdym myciu autka mi to robi - z 3km to muł - tak skojarzyłem, zobacz czy nie sączy się woda do środka od strony kierowcy - tam wiazka kabli idzie do bezpiecznikow u mnie to cały filc wywaliłem bo był ciagle mokry - i tak jak piszesz prawdopodobnie gubi i robi przebicie gdy kable wilgotne u mnie to co znalazlem to Ci opisałem .nawet otwór sciekowy pod szyba udrożniłem i nic nie dało - latem wymienię uszczelkę przedniej szyby.Pozdrawiam.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 07:49   #5
DaWcA97
ford::amateur
 
Avatar DaWcA97
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-12-2016
Skąd: Janikowo
Model: 121 mk3 (mazda)
Silnik: 1.25 zetec
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: "nagłe , chwilowe zamulenie podczas jazdy"

Mi po myciu nie zamula akurat . Ale być może gdzieś ta wilgoć może się zbierać i robić zamieszanie . Po świętach będę brał się do roboty ,może akurat się uda . Dzięki wielkie za pomoc i również pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DaWcA97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.