Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2011, 14:19   #2001
adadur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Model: inne
Silnik: TDI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

adadur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 07:07   #2002
macle
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Toruń
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI, ASZ - 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał adadur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diagnostyka piecyka:

Wybieramy moduł:
[08] - Heating/Air Conditioning
Wybieramy grupę błędów - 02:
Fault Codes - 02
wyświetli się okno, zapisujemy a następnie skasujemy błędy
a) używamy do zapisu: [Copy Codes] (zapis do pamięci podręcznej) lub [Save Codes] (zapis do pliku, najczęściej w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs
b) używamy do skasowania błędów: [Clear Codes - 05]
wychodzimy z grupy 02 i wchodzimy do grupy wartości mierzonych - 08
Meas. Blocks - 08 (Measuring Blocks - 0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wybieramy kolejno grupy 001, 002 i 003
obserwujemy lub wykonujemy logi (zapis do pliku w w C:\Ross-Tech\VCDS\Logs)

Opis grup wartości mierzonych
grupa 001 (dotyczy temperatur):
poz.1 - Napięcie zasilania (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Temp. spalania (temp. w komorze spalania, wymagana do ok. 330 st.C)
poz.3 - Temp. na wlocie (temp. płynu chłodzącego na wlocie do podgrzewacza)
poz.4 - Temp. na wylocie (temp. płynu chłodzącego na wylocie z podgrzewacza)
grupa 002 (dotyczy stanu pracy):
poz.1 - Stan podgrzewacza: załączony [ON] / wyłączony [OFF] (przy pracującym silniku min. 13V)
poz.2 - Zewnętrzny czujnik temp. załączony [ON] / rozłączony [OFF] (czujnik temp. - na podszybiu - załączy się poniżej +10 st.C)
poz.3 - nie używane
poz.4 - nie używane
grupa 003 (dotyczy czujników podgrzewacza):
poz.1 - Stan dmuchawy: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - Czujnik płomienia: załączony - jest płomień [ON] / wyłączony - brak płomienia [OFF]
poz.3 - Stan pompy paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane
A ja bym się jednak upierał, że
grupa 003 (dotyczy załączenia poszczególnych obwodów):
poz.1 - dmuchawa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.2 - świeca żarowej: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.3 - pompka paliwa: załączona [ON] / wyłączona [OFF]
poz.4 - nie używane

Ostatnio edytowane przez macle ; 07-10-2011 o 08:16
macle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 10:00   #2003
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał polo79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy Forumowicze - ponieważ dużymi krokami zbliża się zima muszę naprawić dogrzewacz silnika. Najlepiej było by udać się do Naszego Stefano ale niestety mam do niego ponad 300 km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy macie jakiś polecany Warsztat - Servis dogrzewaczy silników na terenie województwa łodzkiego ?
Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

[QUOTE=macle;1717176]
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawiam takie i inne sterowniki.



Stefano po Twoich wcześniejszych pejoratywnych wpisach na temat D5ZF (a zwłaszcza jego sterownikach) zaczynam się zastanawiać nad kupnem używanego po przeglądzie D5WZ (ten wg Ciebie jest OK!). W związku z tym mam pytanie, czy można go tak bezkarnie podmienić (mocowanie, tłumik, rura doprowadzająca powietrze, przewód paliwowy, a zwłaszcza przyłącze elektryczne). No właśnie, z mocowaniami to sobie chyba poradzę, ale jak z podłączeniem. Czy wtyczki w D5WZ i D5ZF są takie same, a jeśli nie to czy można przełożyć z D5ZF do D5WZ.
Stefano rozumiem, że jesteś gotowy pochylić się nad moim piecykiem. Powiem szczerze, że wyjazd do Ciebie to raczej nie wchodzi w rachubę (mieszkam pod Toruniem tak, że cała wycieczka to by było prawie 1000km), ale może mógłbym Ci wysłać przesyłką? No i czy jesteś w stanie oszacować na podstawie tych wszystkich moich opisów przybliżony koszt naprawy?

Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 07-10-2011 o 11:26
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 12:59   #2004
macle
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Toruń
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI, ASZ - 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).
macle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 16:56   #2005
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

[QUOTE=Stefano;1718231]Mogę ci wysłać sprawny piec-dogrzewacz D5WZ po kapitalnym przegłądzie, wyczyszczona komora spalania, nowa swieca, nowe sitko, gwarancja, a ty sobie sam przełożysz i odeslesz mi swój. Masz wiadomość na PW.

Cytat:
Napisał macle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Mozna zamienić piec D5ZF na D5WZ.
Wtyczka i gniazdo wchodzi ale trzeba zabezpieczyc dodatkową opaską, rozkład pinów ten sam. Mocowanie pieca, blachy, musszą byc z D5WZ pasują idealnie na otwory do auta z D5ZF. Piec trzeba jednak odwócic w mocowaniu blach o 180 st, aby pasowała dłuższa rurka ssąca z D5ZF, a jesli bez przekręcania to trzeba uzyc krótszej rurki z D5WZ. Paliwo /wężyk/ pasuje. Tłumik - faja też podpasuje, tylko trzeba jeszcze dołozyć dodatkowe podparcie dla niego, pod śrubę mocującą piec.

Jak chcesz to taki zestaw do samodzielnego zamontowania z piecem D5WZ i z instrukcją, ci wyslę.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja już też nad tym myślałem ażeby podjechać do ciebie,zrobić przekładke na inne i powrót do domu tylko nie mogę dostac wilnego ,,czy ew na priw mógłbyś napisać ile ew taka przekładka by kosztowała?? ja mam D5WZ
pozdrawiam
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 17:14   #2006
macle
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Toruń
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI, ASZ - 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał macle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciągle walczę z moim D5ZF ale powoli wymiękam, tak że jestem coraz bardziej zainteresowany D5WZ z pewnego źródła. Proszę o ofertę cenową (na forum lub na PM).
No tak niestety spełniły się moje najczarniejsze obawy, padł sterownik. Jak go nacisnę od spodu to jest OK przez jakiś czas, a jak naduszę w drugim końcu to znowu się krzaczy. Zacząłem już go bebeszyć , wyskubałem z góry całą zalewę ale nie wiem jak wyczyścić tą zalewę spomiędzy płytki a obudowy (może ma ktoś jakiś patent na to). Widzę, że sterownik jest o 3 lata młodszy od reszty ogrzewacza, co świadczy, że już był wymieniany i przekonuje mnie o konieczności ucieczki z D5ZF.
macle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2011, 21:17   #2007
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam,
możecie nakierować co oznacza poniższy błąd
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
Czytałem już troszkę nt tego błędu i podobno jest problem albo z wentylatorem, albo z połączeniem. Jestem laikiem w tych sprawach więc zwracam się do Was. Ostatnio jak podłączałem się do auta to wyskoczył taki sam błąd, skasowałem go, dogrzewacz się uruchomił parę razy, a później znów cisza i pokazał się powyższy błąd.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 00:49   #2008
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Masz problem z wentylatorkiem nadmuchu powietrza w piecyku. Rozbierz i ładnkie wyczysc. Ma chodzic b. lekko. W skrajnych wypadkach wymiana silniczka. ale to widac od razu że z niego nic nie będzie.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 20:46   #2009
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ja też dołączę się do tego błędu:
Control Module Part Number: 7M3 815 071
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001
Software Coding:
Work Shop Code:
5 Faults Found:
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit
01414 - Combustion-Air Blower (V6)
36-00 - Open Circuit

Tylko że u mnie jest tak że rano odpalam - działa jakby nigdy nic, po wyłączeniu silnika i z 10 min postoju dogrzewacz już nie odpala. Jeśli znowu stanę na parę minut i dalej ruszam to znowu to ustrojstwo chodzi bez przeszkód i tak w koło. Błędy można skasować ale znowu powracają.
Dodam, że mam walniętą uszczelkę pod głowicą tylko czy ona może być przyczyną takiego stanu? Czy coś innego.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 11-10-2011 o 20:48
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 22:07   #2010
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Odpowiedź jest jeden post wcześniej i 173 strony wcześniej , Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozbierz i wyczyść w razie potrzeby wymień silnik dmuchawy. Uszczelka i silnik nic nie mają do pieca
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.