Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2011, 11:58   #11
cris1983cris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2011
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1800
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Koledzy, jak smiesznie sie sklada po focusie stalem sie posiadaczem Mondeo 1.8 HE 125KM z Belgii, autko zadbane zrobilem nim jakos ze 3 tys. km i przy przebiegu 159000 km takie same objawy jak tu wyzej opisywane czyli uciazliwe szarpanie przy dodawaniu gazu gdzies od 1200-2700 obrotow. Jedyne co pomagalo jezdzic po miescie to utrzymywanie jednej predkosci gdyz podczas ruszania mozna nawet bylo zadusic auto tak szarpie. Wyslalem dzis auto do elektromechanika- zdiagnozowal to co sam myslalem czyli cewke zaplonowa. Zaklada mi jakis zamiennik za 160 zl niby dobrej firmy i przy okazji wymieniam swiece gdyz nie wiem kiedy byly zmieniane w moim aucie. Przewody niby okey, takze koszty:
- swiece BOSCHA : 120zl
- cewka (nie wiem jakiej firmy) : 160zl
- robocizna: 150 zl
Jak bedzie jezdzic okaze sie popoludniu- jak ktos ma problem z gotowka na juz poilcalbym probowanie z uzywana cewka byleby sie przekonac czy pomoze- koszt na allegro takiej cewki 60 zl z przesylka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cris1983cris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2011, 20:29   #12
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Cytat:
Napisał cris1983cris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- robocizna: 150 zl
za wymianę cewki i świec ? czy może za tą diagnozę. Masakra
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 20:49   #13
caone__18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Pionki
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

u mnie tez podszarpuje przy dodawaniu gazu i tego co widzialem to moja cewka tez jest spekana ale jak myslicie da rade jakos ja sprawdzic np. tak jak kable WN ciemne pomieszczenie i spryskac delikatnie woda zeby widziec czy bedzie przeskakiwac iskra?? jest sens czy nei barzo???
caone__18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 08:40   #14
Szefuncio
ford::beginner
 
Avatar Szefuncio
 
Zarejestrowany: 18-09-2010
Skąd: Warmia i Mazury
Model: Mondeo MK II
Silnik: 1.8 + Lpg
Rocznik: 1997
Postów: 44
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Kolego powiem Ci tak miałem to samo w Mondziu mk2 rocznik 97 silnik 1.8 + gaz sekwencja, przy dodawaniu gazu czy gwałtownie czy spokojnie zdarzało się że poszarpywał. Byłem u mechaniora przed chwilą, mówił że świece a miałem te: Motorcraft Platinum - AYFS 22FM (niby trwałe do 20 tyś km powinny dociągnąć przejechałem na nich 14 tyś km) i co Zonk. Kupiłem w sklepie zwykłe Motorcrafty za 15 zł sztuka, po teście w mieście objawów tych brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w weekend mam dłuższą trasę to przetestuje dokładnie sprawę czy to na 101% świece, spróbuj najpierw je wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szefuncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2012, 16:36   #15
Markoebelo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 110KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

witam , ja dzisiaj miałem ten sam problem z szarpaniem. POjechałem do mechanika który zakładał gaz, zmieniliśmy świece na oryginalne- dalej, potem dołożyliśmy kable NGK -dalej, okazało się że cewka , po wymienie szarpanie ustapilo. Kable zostawiłem stare bo mogłem oddac nowe. Zalozyl cewke jakas za 67 zł ale czuje ze pasowaloby kupic lepsza. czy macie jakies propozycje na dobra cewke poza oryginalna za 380 zl ??
pozdr
Markoebelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2012, 17:51   #16
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

kup visteona od mk2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 20:12   #17
bitmar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Witam.Mam taki sam przypadek z szarpaniem, z tym że ja już wymieniłem kable i cewkę i tutaj moje pytanie: czy cewka mogła być od nowości już uszkodzona i to nadal jej wina?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 16:24   #18
bielen1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Bieleń
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Witam objawy jak u mnie tyle ze ja jak chcialem za szybko zmienic bieg na wyzszy to samochod zrobil takie dwie zabki. Wymienilem dzisiaj cewke i pojechalem na sprawdzenie. Wrzucilem 5 przy 30/h i cuda samochod z trudem ale ciagnal bez szarpania pozdrawiam.
bielen1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 21:39   #19
marcin877
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-09-2012
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

witam mam ten sam problem w mk3 1.8 +gaz sekwencja przy ruszaniu szarpie wymienilem juz kable swiece i cewkie z nikad rzdnej poprawy...moze ma ktos jakis pomysl co mozna zrobic...
marcin877 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 15:32   #20
Stuntboy
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-01-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1800 110km
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: 1.8 szarpie podczas dodawania gazu

Witam, mam problem ze swoim Mondziakiem sprawa jest nastepujaca strasznie szarpie w czasie jazdy zakres szarpania od okolo 1200 do 3000 obrotów pojechalem na komputer wykazalo błąd z egr ale po wymianie egr nic sie nie poprawilo egr uzywany ale z 30 dniowa gwarancja na zimym silniku raz jest dobrze raz zle ale jak zlapie temperature jest masakra a i delikatne strzelanie z wydechu tego wczesniej nie bylo moze cos poradzicie nie wiem moze to kable cewka swiece przepływomiesz kurcze juz sam nie wiem a koszty sa niemilosierne POMOCY!!!!
Stuntboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.