Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2012, 13:13   #131
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał conci1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam DS.
Odczucia mam jak najbardziej pozytywne. Nigdy wcześniej nie jeździłem automatem. Teraz to bym się nie zamienił. W moim odczuciu biegi zmienia tak jak trzeba, nigdy nie narzekałem na brak mocy w trakcie manewrów.

kuba
Dzięki za odp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 13:43   #132
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak "dziennikarz" przed rozpoczęciem testu już miał wyrobione zdanie to nic na to nie poradzisz. Wiesz Skoda=VW, więc jak Ford moze miec cos lepszego od "kultowego" VW`eja - steoreotypów nie zwalczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawe czy w ogóle on je testował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jaki masz automat? DS czy PS? i jakie masz odczucia (subiektywne ofcourse) co do niego?
Też słyszałem raz opinie od fana Passata, że automat Mondeo jest be ... czytając opinie tutaj dochodzę do wniosku, że to faktycznie bzdury
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 14:48   #133
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Może ktoś jeszcze mi powiedzieć ile biegów ma Durashift, oczywiście do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 10:26   #134
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Pytałem w ASO odnośnie wymiany oleju w automacie.
Sugerowali wymianę (płukanie+podciśnienie) za ok 1100zł po 120 tys km.
Ja przy 140 tys na razie tego nie robię i nie wiem czy się zdecyduję ruszać coś co chodzi dobrze. Ale muszę tez więcej poczytać na forach amerykańskich, bo tam jak wiadomo mają największe doświadczenie jeśli chodzi o pojazdy wyposażone w automatyczne skrzynie i ich serwis
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 22:19   #135
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał cysior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytałem w ASO odnośnie wymiany oleju w automacie.
Sugerowali wymianę (płukanie+podciśnienie) za ok 1100zł po 120 tys km.
Ja przy 140 tys na razie tego nie robię i nie wiem czy się zdecyduję ruszać coś co chodzi dobrze. Ale muszę tez więcej poczytać na forach amerykańskich, bo tam jak wiadomo mają największe doświadczenie jeśli chodzi o pojazdy wyposażone w automatyczne skrzynie i ich serwis
Rozmawiałem kiedyś ze specem od automatycznych skrzyń biegów odnośnie wymiany oleju. Mówił, że co 40-60 tyś km wymienia tyle oleju ile się*uda wylać, bez płukania. W ten sposób skrzynia nie pracuje na zużytym oleju, a wymiany nie są*takie drogie jak przy płukaniu skrzyni.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2012, 07:10   #136
piciuuu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał allybee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć patrząc na różne opinie, to szybciej padnie mi silnik 2.0TDCi 130KM (bo w automacie nie ma 140KM, tylko 130) niż ta skrzynia.
Jesteś w błędzie, mam MK4 z automatem 140KM. Też słyszałem opinie że te skrzynie się nie psują, sam mam to autko dopiero od miesiąca więc za dużo na temat awaryjności nie mogę powiedzieć. To mój pierwszy automat i na 100% następne auto będzie też w leniuchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szkoda tylko że spalanie takie wysokie (11l/100km w mieście ale nie jeżdżę ekonomicznie)
piciuuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2012, 07:36   #137
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Re: Odp: Re: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmawiałem kiedyś ze specem od automatycznych skrzyń biegów odnośnie wymiany oleju. Mówił, że co 40-60 tyś km wymienia tyle oleju ile się*uda wylać, bez płukania. W ten sposób skrzynia nie pracuje na zużytym oleju, a wymiany nie są*takie drogie jak przy płukaniu skrzyni.
W ten sposób to udaje mu się wymienić góra z 1/3 z całości oleju, reszta starego zostaje w trybach itd. To coś jak jeżdżenie z dolewkami a nie wymiana.
W przypadku silnika jest inaczej, grawitacyjnie sam schodzi prawie cały...
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2012, 17:53   #138
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
W ten sposób to udaje mu się wymienić góra z 1/3 z całości oleju
bez przesady chyba prędzej 2/3
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 10:40   #139
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Re: Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez przesady chyba prędzej 2/3
Gdybasz bardziej niż ja...
Moja poprzedniczka Civic 2007 miała 5.9 litra oleju w automacie, natomiast dało się wymienić 2,4 L jest to nawet w instrukcji. Czy w Fordzie są znacznie większe proporcje - watpie..
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 10:16   #140
kstilger
ford::beginner
 
Avatar kstilger
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Model: Focus 04-08 4 Door Estate CVT Auto Transaxle ZF
Silnik: 1.6L Duratorq TDCi (110PS) - DV6 @296Nm @138HP
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Rozglądam się, za 2-3 letnim Mondeo mk4 z którymś z mocniejszych TDCI, koniecznie z automatem powershift i mam trochę mętlik. Sprzedawcy często sami nie wiedzą czy to jest PS czy DS. Czy mogę Was prosić o info czy można łatwo rozpoznać PS np. po wyglądzie dźwigni lub jakoś ze zdjęcia - zauważyłem, że część PS ma napis PS na gałce a część nie... Oczywiście wiem, że mogę się tego dowiedzieć, po VIN ale część sprzedających nie podaje a tak wstępną selekcję mógłbym robić bez pytania się o brakujące daneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kstilger ; 23-07-2012 o 11:06
kstilger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.