Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2010, 15:39   #1
piotrmarczak
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Sanok
Postów: 69
Domyślnie AUY problem z obiegiem wody

mam problem z obiegiem wody samochud nagrzewa sie i przestaje grzac w srodku zauwazylem ze w zbiorniczku wyruwnawczym nie przelewa sie plyn czyzby pompa wody siadla czy moze niema sie przelewac jak jest u was

piotrmarczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 16:30   #2
markopolus
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 72
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

Ja też polonistą nie jestem ale jak się patrzy na to co napisałeś to się nóż w kieszeni otwiera.
markopolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 17:14   #3
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

1) jeżeli nie otworzy się termostat to nie będzie się przelewało

2) jeżeli dodatkowa elektryczna pompka obiegu cieczy jest niesprawna
(a jest na 99% niesprawna po przebiegu 200tyś)
to trzeba ją wymienić lub naprawić (szczotki się skończyły)

3) inne problemy raczej nie występowały


p.s. Dodatkowa pompka jest w okolicy filtra paliwa, trochę za zbiornicznikem cieczy, powinna po zgaszeniu auta lekko buczeć przez kilka minut, jeśli masz pod maską ciszę po zgaszeniu to pompka się skończyła.

Pozdro
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 17:15   #4
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

aaaa...zapomniałem ,celujący z ortografii, choć ja też walę byki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 17:47   #5
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

No to jeszcze poszukaj wątków o uszczelce pod głowicą jest to jeden z objawów ale zawsze możesz szukać pompy wody uszkodzonej.Ja niestety też się łudziłem ale przeszło dopiero po zdjęciu głowicy.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 20:25   #6
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

Cytat:
Napisał gelix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) jeżeli nie otworzy się termostat to nie będzie się przelewało

2) jeżeli dodatkowa elektryczna pompka obiegu cieczy jest niesprawna
(a jest na 99% niesprawna po przebiegu 200tyś)
to trzeba ją wymienić lub naprawić (szczotki się skończyły)

3) inne problemy raczej nie występowały


p.s. Dodatkowa pompka jest w okolicy filtra paliwa, trochę za zbiornicznikem cieczy, powinna po zgaszeniu auta lekko buczeć przez kilka minut, jeśli masz pod maską ciszę po zgaszeniu to pompka się skończyła.

Pozdro
Dziwi mnie skąd wiesz że kolega ma przejechane 200tyś ?? Skąd też wiesz że akurat po takim przebiegu szczotki się kończą ( przecież to zależy od tras jakie pokonujesz. Jeżdżąc większość po mieście te szczotki nie wytrzymają nawet 80tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Po drugie skąd wiesz że kolega ma dodatkową pompkę przecież w MK1 ich nie było. Co do innych problemów jest sporo np nagrzewnica , zapowietrzony układ chłodzenia uszczelka ale to by się objawiało jeszcze w inny sposób. Dodatkowo kolega nie napisał czy ma manuala czy klimatronica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 20:53   #7
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Smile Odp: AUY problem z obiegiem wody

Cytat:
Napisał markopolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też polonistą nie jestem ale jak się patrzy na to co napisałeś to się nóż w kieszeni otwiera.
A ja mam serdeczną prośbę do wszystkich na tym foróm którzy sie czepiają ortografii !!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."GRÓNT to sie dogadać,wyjaśnić,zrozómieć,objasnić,pomuc a nie nabijać sie z błęduw "bo my tó wsyscy se mamy pomagać!!taka jest ida tego foróm!!!!!Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 21:06   #8
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

Cytat:
Napisał gumiskrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do innych problemów jest sporo np nagrzewnica , zapowietrzony układ chłodzenia uszczelka ale to by się objawiało jeszcze w inny sposób. Dodatkowo kolega nie napisał czy ma manuala czy klimatronica
jeśli chodzi o uszczelkę przechodziłem to i niestety to jest jeden z pierwszych objawów padnięcia (niestety ), odpowietrzenie to niestety porażka układ się z jakiegoś powodu zapowietrza i gdzieś musi doić tlen z atmosferyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak i gdzieś musi kapać , jeżeli zbada przewód przelewowy znajdzie tam zgrubienie ko 10-15 cm od zbiorniczka z kryzą jest tam otworek ok 1 mm często się przytyka kamieniem ja u siebie wywaliłem całkiem i ładnie teraz siurka płyn do zbiorniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A czy ma manual czy klimatronika to jedno i to samo tylko inne sterowanie klapami guzik lub potencjometr, nie ma to nic do rzeczy. Po prostu niech opisze wszystkie objawy wtedy postaramy się Mu pomóc. Jak poczyta posty na forum to na pewno wzbogaci swoją wiedzę i będzie wiedział na co zwracać uwagę. wiedzę .
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 21:13   #9
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

i wlaśnie o to sterowanie chodziło napisał tylko tyle
Cytat:
samochud nagrzewa sie i przestaje grzac
może właśnie awaria sterowania tymi klapkami ?
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 22:26   #10
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: AUY problem z obiegiem wody

Poczekajmy!!!!Niech się określi co mu dolega dokładniej. Ja stawiam na nagrzanie dmuchanie ciepłym i nagle zimno a po ok 1 minucie 40 sek znowu letnie i ciepłe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a to jest na bank uszczelka.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.