Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2020, 10:24   #1
grzesiek1991
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-07-2017
Skąd: Rudnik k. Łosic
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

Witam. Nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Do rzeczy, posiadam S-Max 1.8 tdci 125 KM, od jakiegoś czasu zaczęły się sporadyczne problemy z odpaleniem samochodu, silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok. Z biegiem czasu problem zaczął narastać zdarzało się to po 3 razy z rzędu, dodam że nie za każdym razem, czasami przez tydzień był spokój. Dzisiaj przy próbie odpalenia samochodu trzeba było próbować w granicach 25 raz żeby samochód odpalił i pracował normalnie, komputer nie wykazuje żadnych błędów (FORSCAN). Czy ktoś miał podobny problem w tym silniku bądź w innym bo diagnoza może być podobna? Nastawiać się na wymianę pompy wysokiego ciśnienia bądź niskociśnieniowej ?

grzesiek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 14:20   #2
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci

Ja ostatnio mam podobny problem, ale raz w tygodniu mi się to zdarza, że muszę odpalać max do 4 razy, już prawie łapie ale jakby nie było zapłonu i gaśnie.
Ostatnio zauważyłem, że mam tak chyba przy niskim stanie paliwa, może woda w filtrze do spuszczenia ?
Pompę wymieniałem ostatnio ze względu na wyciek.
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 14:30   #3
grzesiek1991
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-07-2017
Skąd: Rudnik k. Łosic
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci

Ja ma wymieniony filtr paliwa z miesiąc temu, pompa paliwa wymieniona 2 lata temu, jeszcze zastanawiam się nad wymiana zaworów na pompie i ewentualnie wstawienia zaworka zwrotnego na przewód doprowadzający paliwo do pompy.
grzesiek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 14:54   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci

Cytat:
Napisał grzesiek1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ewentualnie wstawienia zaworka zwrotnego na przewód doprowadzający paliwo do pompy.
Ja zaczalbym od tego właśnie. Jak nie pomoże to trzeba zrobić próbę przelewowa wtryskiwaczy
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 14:56   #5
grzesiek1991
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-07-2017
Skąd: Rudnik k. Łosic
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

A jak się robi "próbę przelewową wtryskiwaczy" ? jestem w stanie zrobić to sam i ocenić czy trzeba kogoś kto ma pojęcie ?
grzesiek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 15:07   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

Cytat:
Napisał grzesiek1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak się robi "próbę przelewową wtryskiwaczy" ?
Banalnie proste. Znajdziesz pełno filmików na Youtube.
Zacznij od nieszczelności między zbiornikiem a pompą CR. To częsty przypadek w tego rodzaju rozwiązaniu pozbawionym pompy wstępnej w baku
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 17:58   #7
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

Cytat:
Napisał grzesiek1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Do rzeczy, posiadam S-Max 1.8 tdci 125 KM, od jakiegoś czasu zaczęły się sporadyczne problemy z odpaleniem samochodu, silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok. Z biegiem czasu problem zaczął narastać zdarzało się to po 3 razy z rzędu, dodam że nie za każdym razem, czasami przez tydzień był spokój. Dzisiaj przy próbie odpalenia samochodu trzeba było próbować w granicach 25 raz żeby samochód odpalił i pracował normalnie, komputer nie wykazuje żadnych błędów (FORSCAN). Czy ktoś miał podobny problem w tym silniku bądź w innym bo diagnoza może być podobna? Nastawiać się na wymianę pompy wysokiego ciśnienia bądź niskociśnieniowej ?
Odpalanie z kluczyka czy przycisk?? U mnie przy przycisku uszkodzony był przekaźnik w bagażniku po lewej stronie.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 13:59   #8
grzesiek1991
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-07-2017
Skąd: Rudnik k. Łosic
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

Odpalanie z kluczyka S-max I
grzesiek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 11:33   #9
grzesiek1991
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-07-2017
Skąd: Rudnik k. Łosic
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.

Problem rozwiązany. Wymieniłem zaworek zwrotny który był uszkodzony na wężu idącym do filtra paliwa i konkretne czyszczenie zaworu EGR bo najprawdopodobniej było to przyczyna problemu tak obstawiam. Temat można zamknąć.
grzesiek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.