Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2012, 18:57   #1
Gorrion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Skąd: Warszawa/Puławy
Model: Focus MkII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Huczenie przy skręcaniu w lewo

Zwracam się z pewnym problemem, otóż niedawno wymieniłem opony z zimowych (Fulda Kristall Montero 3 195/65/R15) na letnie Continental ContiPremiumContact2 195/65/R15 i od razu po wymianie zauważyłem że opony bardzo huczą podczas skręcania w lewo, trochę podczas jazdy na wprost, natomiast podczas skrętu w prawo jest cicho. Na pustej drodze zrobiłem mały test (slalom) i przy skręcaniu w lewo huk jest bardzo głośny, odgłos charakterystyczny dla opon dlatego właśnie opony podejrzewałem jako pierwsze. Mam również wrażenie, że natężenie tego huczenia zależy trochę od rodzaju asfaltu (na niektórych huczy bardziej, na innych mniej). Dodam jeszcze że zamieniłem przednie koła miejscami i dalej huczy przy skręcie w lewo.

Wiedzę o mechanice mam dość ogólną więc wybrałem się na przejażdżkę z mechanikiem, który od razu stwierdził że to przednie prawe łożysko i trzeba je wymienić.

Niue chciał bym wydawać kasy na łożysko i robociznę na marne więc zwracam się z pytaniem do bardziej zaznajomionych z tematem, czy to możliwe że to jednak nie łożysko? Bo trochę dziwne że od razu po wymianie opon zaczęło huczeć... Jeżeli to jednak wina opon to czy da się to jakoś wizualnie, organoleptycznie stwierdzić? Jeżeli jednak łożysko to czy na pewno prawe przednie, może od razu wymienić oba przednie? (chociaż wolał bym nie...) No i ostatnie pytanie, czy to łożysko będzie odpowiednie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gorrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 21:48   #2
lechoslawa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Miałem to samo,na 100% przednie prawe łożysko i niema potrzeby wymiany lewego jeżeli przy skręcie w prawo nie huczy.Do wymiany potrzebna jest prasa.
To jest to łożysko [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
lechoslawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 23:07   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Łożysko na 100%.
Czy lewe, czy prawe - tego nie wiadomo. Teoria o odciążaniu koła przy skręcie w jakąś stronę jest o kant...:-)

Najlepsze, 100% metoda:
- Podnosisz koło
- Zakręcasz kołem
- Kładziesz łapę na sprężynie. Jeżeli czujesz wibracje, to łożysko out.

Dla porównania możesz sobie drugie sprawdzić, żeby ocenić które jest OK, a które NOK.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 06:47   #4
Gorrion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Skąd: Warszawa/Puławy
Model: Focus MkII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Re: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Dzięki za pomoc, w takim razie kupuję łożysko.
Gorrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 10:52   #5
d64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Zastanawia mnie że dopiero po zmianie opon zaczęło być słychać. Zanim zaczniesz zakupy sugeruję wykonać test łożysk metodą opisana przez „maureliusz’a”. Miałem podobna sytuację i okazało się że to jednak opony. Dodatkowo miałem efekt że podczas przyspieszania ściągało mnie na prawo i to dość mocno. Przełożyłem opony i jak rękom odjął.
d64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2012, 22:24   #6
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Żeby było śmiesznie...u mnie też zaczęło buczeć, huczeć dopiero na nowych kapciach. Czemu? Do dzisiaj nie wiem. Też myślałem, że to opony, wyważenie, zbieżność i straciłem na to kupę czasu. Wystarczyło pomacać sprężynę i diagnoza gotowa. To chyba łatwiejsze niż sprawdzanie opon...

A to ściąganie w prawo...to już historyczna sprawa w fordach :-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 07:29   #7
Gorrion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Skąd: Warszawa/Puławy
Model: Focus MkII
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Dzięki za pomoc, sposób z "macaniem sprężyny" się sprawdził, wyczułem wibracje na sprężynie przy prawym kole, wymieniłem łożysko i już nic nie huczy ;-)
Gorrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 21:15   #8
timoto
ford::amateur
 
Avatar timoto
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus II FL kombi
Silnik: 1.8TDCI/115KM
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Zwracam się do was z problemem, otóż jadąc samochodem skręcając w prawo lub slalom lewo prawo słyszę wyraźne buczenie dobiegające z prawego koła !!! tylko kiedy skręcam w prawo. Odgłos ten przypomina charakterystyczny dźwięk po ząbkowanych opon jednak opony muszę wykluczyć ponieważ hałas ten występuje na dwóch nowych kompletach opon.
Oczywiście byłem w serwisie wulkanizacyjnym aby sprawdzili opony i wszystko z nimi jest ok. Opony były również zamieniane na osi i zawsze jest huczenie z prawej strony.
Dodam też że byłem już u dwóch mechaników, obydwaj postawili na prawe łożysko które oczywiście zostało wymienione, a buczenie w dalszym ciągu nie ustąpiło. Geometria kół/ zbieżność została zrobiona no i przy okazji wymienione zostały klocki i tarcze przód.


Czy macie jakieś pomysły co to może być ???
timoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 11:58   #9
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby było śmiesznie...u mnie też zaczęło buczeć, huczeć dopiero na nowych kapciach. Czemu? Do dzisiaj nie wiem. Też myślałem, że to opony, wyważenie, zbieżność i straciłem na to kupę czasu. Wystarczyło pomacać sprężynę i diagnoza gotowa. To chyba łatwiejsze niż sprawdzanie opon...
może przez to że stare opony były już idealnie "ułożone" do geo zawieszenia
czego nie można powiedzieć o nowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 20:13   #10
dragon666666
ford::average
 
Imię: Fred
Zarejestrowany: 11-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus, S-Max
Silnik: 1.6 TDCi, 2.0 TDCi
Rocznik: 2005,2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Huczenie przy skręcaniu w lewo

mnie tez ostatnio dopadla przypadlosc huczenia z prawej strony podczas skrętu w lewo. Prostum sposobem na sprawdzenie jest podniesienie auta na lewarku/podnosniku, wylaczenie trakcji, odpalenie auta, 3 bieg powoli puszcam sprzegło dodaje gazu i od razu gasze auto na luzie. Od razu słychac czy huczy łożysko. U mnie niestety bardziej huczało podczas jazdy z prawej strony natomiast jak sie okazało do wymiany sa dwa łożyska.
dragon666666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.