Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2010, 08:16   #21
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Pozwolę sobie wrócić do zasadniczego tematu.
Otóż w tym tygodniu stwierdziłem niedogrzewanie silnika. Jak do tej pory (czyli przez ponad 6 lat) niezależnie od pory roku wskazówka wolniej lub szybciej zawsze osiągała prawie pion (czyli za dwie dwunasta). W tym i innych tematach wielu użytkowników boryka się z problemem wymiany dużego lub małego termostatu. Ja tak sobie myślę, że mały termostat nie decyduje o tym czy wskazówka osiągnie pion. Natomiast decyduje o czasie kiedy silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Jeśli zaś tak jak u mnie nagle wskazówka osiąga tylko pierwszą kreskę (1/4 wskaźnika), a od momentu uruchomienia zimnego silnika chłodnica z rurą od termostatu robi się ciepła to oznacza że duży termostat jest niesprawny w pozycji otwartej.
W tym przypadku ja zacznę od wymiany dużego termostatu. Zastanawiam się tylko czy zrobić to samemu.
Zapytuję ja więc was czy następuje duży wyciek płynu przy wymianie tego dużego termostatu ? Nie mam warunków do spuszczania płynu w garażu. A nie chciałbym nadto usyfić silnika i miejsca garażowego.


Ostatnio edytowane przez Bierut ; 22-11-2010 o 08:18
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 11:45   #22
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

trochę na pewno poleci ale czy to będzie litr czy dwa litry to ciężko powiedzieć.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 12:01   #23
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Wielkie dzięki.
Chyba jednak podjadę do warsztatu. W ABSCar za wymianę życzą sobie 50 zł + ich termostat 93 zł. Jeśli mamy swój to wymiana 75 zł. Czyli wychodzi na to samo bo normalnie termostat Motorcrafta to wydatek 68 zł. Chyba, że zakupimy zamiennik. Vernet można dostać za 30 zł.

A może ktoś zna lepszy warsztat jak najbliżej Rembertowa ?
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 12:11   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

po tym jak się czyta o termostatach to chyba wolę oryginał bo większa pewność jak to działa
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 12:57   #25
marswiatek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Ja kupiłem oryginał i sam zmieniłem. To tylko trzy śrubki do odkręceniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(skrót do foto jest w historii tego postu). Trzeba tylko akumulator wyjąć, żeby było miejsce do manewrowania kluczem no i mieć nasadkę. Płynu wyciekło około 1,5l do 2l. Tyle dolałem żeby było do maxa na zbiorniczku wyrównawczym. Lałem powoli bo nie mogłem odkręcić zaworku odpowietrzającego w pompie wody ale to nie jest taki duży problem. Trzeba tylko później włączyć silnik i obserwować czy spada poziom w zbiorniczku wyrównawczym. Układ sam się odpowietrzy.

Do małego termostatu trzeba ściągnąć kolektor dolotowy, ale to też nie jest duży problem. Ja przy okazji wymieniłem uszczelki pod kolektorem dolotowym. 14/szt razy 8 oryginalne. Trzeba też mieć zgrabne paluszki żeby nie odkręcać przewodów do wtrysków.

Będzie OK próbuj sam!!
marswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 13:31   #26
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Kurde ale jaja z tymi termostatami. Sam nie wiem czy też mam do wymiany czy nie. Temp na dworze 6C a auto po spokojnym przejechaniu 20km nie przekracza 1 kreski na wskaźniku płynu chłodzącego.
Z tym że duży już wymieniałem, a mały o tej porze roku to nie zbyt przyjemna sprawa.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 14:15   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

u mnie przy jeździe po mieście w zależności od sytuacji wskazówka stoi w pionie po porannym uruchomieniu (staram się nie przekraczać 2000-2500 obrotów) w ciągu 7-10 km. póki co to jeszcze nie mam podgrzewacza elektrycznego ale pracuję nad uruchomieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 14:45   #28
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 264
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurde ale jaja z tymi termostatami. Sam nie wiem czy też mam do wymiany czy nie. Temp na dworze 6C a auto po spokojnym przejechaniu 20km nie przekracza 1 kreski na wskaźniku płynu chłodzącego.
Z tym że duży już wymieniałem, a mały o tej porze roku to nie zbyt przyjemna sprawa.
Tak jak pisałem wcześniej przy sprawnym układzie wskazówka zawsze powinna osiągnąć pion. Na dodatek gdy osiągnie nigdy nie powinna sie wahać. Nawet przy wielkich mrozach. Oczywiście dyskusyjna jest sprawa po jakim czasie to nastąpi. Przy takiej pogodzie jak teraz to kilka kilometrów i minut (no może nawet kilkanaście) powinno wystarczyć.
Ja zrobiłem swoim przez 8 lat ponad 230 tyś.km. I do zeszłego tygodnia właśnie tak było.
Ja jednak zdecydowałem się zmienić "duży" w zakładzie. Jak nie pomoże to w drugiej kolejności wezmę się za "mały".
Dzięki temu forum namierzyłem polecany zakład Zibcar na Nadnieprzańskiej. Umówiłem się na środę. Wstyd się przyznać, ale od kilku lat mieszkając w Rembertowie prawie co tydzień tamtedy przejeżdzałem i nie zwróciłem na niego uwagi i jeździłem do ABSCaru.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 22-11-2010 o 14:49
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 16:40   #29
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie przy jeździe po mieście w zależności od sytuacji wskazówka stoi w pionie po porannym uruchomieniu (staram się nie przekraczać 2000-2500 obrotów) w ciągu 7-10 km. póki co to jeszcze nie mam podgrzewacza elektrycznego ale pracuję nad uruchomieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pochwal się jak zrobisz podgrzewacz, umieść foty i schematy. Sam kiedyś założyłem temat o tym.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2010, 19:35   #30
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem wcześniej przy sprawnym układzie wskazówka zawsze powinna osiągnąć pion. Na dodatek gdy osiągnie nigdy nie powinna sie wahać. Nawet przy wielkich mrozach. Oczywiście dyskusyjna jest sprawa po jakim czasie to nastąpi. Przy takiej pogodzie jak teraz to kilka kilometrów i minut (no może nawet kilkanaście) powinno wystarczyć.
Dokładnie jak pisze Bierut. Dodam jeszcze, że po ponownym odpaleniu auta, po postoju około 40 minutowym, wskazówka nadal powinna "stać" w pionie.
Moje autko, dziś sprawdziłem przy 4 stopniach, osiąga taki stan po 2,5 do 3 przejechanych kilometrów. No ale ja mam podgrzewacz w układzie chłodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała definitywnie masz problem z termostatem. Nie możliwe, żeby po przejechaniu 20 kilometrów, poziom na wskaźniku osiągnął tylko jedną kreskę.
Ja gdy zostawię samochód na mrozie z włączonym silnikiem, np. -15 stopni jak w zeszłym roku, na około 15 minut, to wskazówka "stoi"w pionie.
Dodam na zakończenie, ze nigdy nie wyłączam nawiewów do wewnątrz samochodu. On i bez tego, szybciutko się nagrzeje .

A na zakończenie jeszcze jedno. Temat ten jest wałkowany za każdym razem, gdy nastają chłody. Może warto wiec przeszukać forum .
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.