Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2017, 19:18   #1561
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał kirhoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Viaken 1170 z zaleceń producenta ma chodzić na com 1-3 i speed 2000000 którą ustawia się w elmconfig. A jak masz ustawiony czas opóźnienia bo powinien być 1 Spróbuj to ustawić tak jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic z tego, wszystko pozmieniane jak wyzej i dalej to samo.

Bump:
Cytat:
Napisał Mruczus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Katalog, w którym masz rozpakowane wszystkie pliki z archiwum wrzuć na dysk inny niż systemowy (np. D:,) bo czasami są problemy z prawami dostępu wynikającymi z NTFS-u. No i nie zagnieżdżaj tego katalogu głębiej - niech będzie bezpośrednio na D: (D:\stn1170-4.2.4\StnFirmwareUpdater.exe).

Upgrade wykonałem na Win10 64bit ze sterownikami FTDI v2.12.24.0 (plik archiwum: CDM v2.12.24 WHQL Certified.zip ze strony producenta).
Kabelek podpięty jest u mnie na COM13 i na tym porcie działa w ELMConfig i FORScan.
Ustawienie prędkości w aplikacji do flashu: 38400.
Ustawienia COM-a w menedżerze urządzeń: 9600, 8, N, 1.
Ustawienia VIAKENA-a w ELMConfig i FORScan: 2000000.

Po upgrade sprawdziłem działanie w ELMConfig i FORScan - odczytuje wszystkie moduły i kasuje błędy. Na razie nie sczytywałem konfiguracji, bo nie miałem takiej potrzeby.
Sprawdziłem również komunikację na androidzie: FORScan Lite działa.
Również nic, tez mam win10 64

ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 19:45   #1562
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również nic, tez mam win10 64
A w jaki port USB masz wpięty kabel: USB 2.0 czy USB 3.0/3.1?
Jeżeli wpinałeś w USB 3.0/3.1, to spróbuj w USB 2.0.
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 19:51   #1563
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Mruczus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w jaki port USB masz wpięty kabel: USB 2.0 czy USB 3.0/3.1?
Jeżeli wpinałeś w USB 3.0/3.1, to spróbuj w USB 2.0.
Teraz 2.0, wczesniej 3.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba juz wszystkiego probowalem
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 20:25   #1564
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał kirhoff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Viaken 1170 z zaleceń producenta ma chodzić na com 1-3 i speed 2000000
Gdzie jest dostępna taka informacja? W instrukcji, jaką mam dołączoną do kabla jest mowa o zakresie portów od 1 do 4 oraz o ustawieniach zaawansowanych dla odbioru i transmisji (1024 B), a także czasie opóźnienia (1 ms). Nie ma mowy o konieczności zmiany prędkości interfejsu na 2 Mbps. Jest wręcz informacja, że interfejs ma ustawioną domyślną prędkość 38400 bps i zmieniać ją należy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Czy takie zalecenia zatem daje ktoś z twórców ELMConfig lub FORScan? U mnie od początku wszystko chodziło na ustawieniach domyślnych i nie trafiłem na problemy w żadnym z tych programów.

Cytat:
Napisał QUIET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czym różni się prędkość programowa ustawiona przez terminal od tej ustawionej w menadżerze urządzeń czy też elmconfigu
W menedżerze urządzeń określasz domyślne ustawienia prędkości transmisji dla portu szeregowego. Ma to jednak znaczenie tylko wtedy, gdy podłączane urządzenie korzysta z tych ustawień. Jeśli jednak aplikacja sterująca urządzeniem jest w stanie zmienić (narzucić) inną prędkość, wtedy ustawienia z menedżera są nieistotne.

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba juz wszystkiego probowalem
Panowie, tylko po co ta walka? Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już wspominał, że po aktualizacji firmware można spotkać się z fakapem w aucie, więc po co na siłę ryzykować?
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 22:08   #1565
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic z tego, wszystko pozmieniane jak wyzej i dalej to samo.
A jak sprawdzałeś prędkość w ELMConfig-u? Odczytałeś tylko 2000000bps z górnej belki (tu zawsze pokazuje 2000000bps), czy zrobiłeś w pierwszej kolejności "Adapter setup" i "Open port" jak na załączonym zdjęciu?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg elmconfig.jpg (68.9 KB, 281 wyświetleń)
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 22:10   #1566
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Jest znikome prawdopodobieństwo, że przy rozpakowywaniu z archiwum "coś" zmieniłoby zawartość lub strukturę pliku, ale możesz to wykluczyć sprawdzając sumę kontrolną pliku "stn1170-4.2.4.bin".
Moja suma kontrolna SHA1 tego pliku to: 60ffafd0c6b68d7c4e1536dadf45389cef994d29
Program do liczenia sum masz tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ chyba nie istnieją podróbki Viakena, może problem wynika z jakiś zapamiętanych ustawień i zapisanych w pamięci kabelka.
W starych ELM-ach opartych na PIC-ach reset pamięci robiło się przez zwarcie którejś nóżki chipsetu do masy. W tym chipsecie pewnie robi się to podobnie, ale niestety ta opcja jest ostatecznością, ponieważ wiąże się z utratą gwarancji (trzeba zerwać plombę). No i trzeba by dokładnie przeanalizować dokumentację chipsetu, co by nie zrobić przez przypadek z kabelka warzywka.

Dlatego odradzam ją, ale dla porządku trzeba było tutaj o niej wspomnieć. Niech fachowcy z większym doświadczeniem wypowiedzą się w tej kwestii.

Cytat:
Napisał arpo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, tylko po co ta walka?
Ano po to, że gdybyśmy wszyscy mieli takie podejście do tematu jak Kolega, to byśmy w dalszym ciągu byli w epoce kamienia łupanego i jeździli takimi samochodami jak Flinstonowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poważnie: to, że występują jakieś problemy w komunikacji z Focusem, to nie znaczy, że będą występować w Mondeo albo S-Maxie - trzeba przetestować i jak będzie źle, to wrócić do firmware 3.3.1.
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2017, 23:47   #1567
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Racja, zatem jako wyzyskiwacz zdobyczy nauki grzecznie czekam na wyniki pionierów z testów na MK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 06:34   #1568
ptaqx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benzyna 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 45
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak sprawdzałeś prędkość w ELMConfig-u? Odczytałeś tylko 2000000bps z górnej belki (tu zawsze pokazuje 2000000bps), czy zrobiłeś w pierwszej kolejności "Adapter setup" i "Open port" jak na załączonym zdjęciu?
Ale po co mi w ogole ELMconfig do wgrania firmware?

Bump:
Cytat:
Napisał Mruczus007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest znikome prawdopodobieństwo, że przy rozpakowywaniu z archiwum "coś" zmieniłoby zawartość lub strukturę pliku, ale możesz to wykluczyć sprawdzając sumę kontrolną pliku "stn1170-4.2.4.bin".
Moja suma kontrolna SHA1 tego pliku to: 60ffafd0c6b68d7c4e1536dadf45389cef994d29
Program do liczenia sum masz tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ chyba nie istnieją podróbki Viakena, może problem wynika z jakiś zapamiętanych ustawień i zapisanych w pamięci kabelka.
W starych ELM-ach opartych na PIC-ach reset pamięci robiło się przez zwarcie którejś nóżki chipsetu do masy. W tym chipsecie pewnie robi się to podobnie, ale niestety ta opcja jest ostatecznością, ponieważ wiąże się z utratą gwarancji (trzeba zerwać plombę). No i trzeba by dokładnie przeanalizować dokumentację chipsetu, co by nie zrobić przez przypadek z kabelka warzywka.

Dlatego odradzam ją, ale dla porządku trzeba było tutaj o niej wspomnieć. Niech fachowcy z większym doświadczeniem wypowiedzą się w tej kwestii.


Ano po to, że gdybyśmy wszyscy mieli takie podejście do tematu jak Kolega, to byśmy w dalszym ciągu byli w epoce kamienia łupanego i jeździli takimi samochodami jak Flinstonowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak poważnie: to, że występują jakieś problemy w komunikacji z Focusem, to nie znaczy, że będą występować w Mondeo albo S-Maxie - trzeba przetestować i jak będzie źle, to wrócić do firmware 3.3.1.
Kabelek kupilem z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tydzien temu wiec oryginalny i nowy.

Bump:
Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale po co mi w ogole ELMconfig do wgrania firmware?

Bump:

Kabelek kupilem z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tydzien temu wiec oryginalny i nowy.
Sumę kontrolną mam identyczną.

Ostatnio edytowane przez ptaqx ; 20-02-2017 o 06:37
ptaqx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 12:19   #1569
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale po co mi w ogole ELMconfig do wgrania firmware?
Po to żeby sprawdzić jaką masz ustawioną prędkość transmisji. Tą samą prędkość musisz ustawić podczas zmiany firmware, bo jeżeli ustawisz inną prędkość lub AUTO to pojawi się błąd podczas zmiany firmware.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 22:01   #1570
Mruczus007
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 seria 66
Silnik: 2.3 Duratec-HE 161KM, AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał ptaqx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sumę kontrolną mam identyczną.
Na jaką prędkość masz ustawiony kabelek?

Tutaj masz link do programu, którym sprawdzisz jaką prędkość transmisji ma ustawioną Viaken:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Możesz nim również zmieniać prędkość na inną (w sumie to samo możesz zrobić przy pomocy adaptacji w ELMConfigu) i sprawdzić, czy na którejś nie zaskoczy upgrade.

Ostatnio edytowane przez Mruczus007 ; 20-02-2017 o 23:33 Powód: Uzupełnienie
Mruczus007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.