Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2014, 18:02   #571
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał michal81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też czasami występuje lekkie poszarpywanie. Ostatnio nawet mocniej szarpnęłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jechałem A2 na 6 biegu, Tiry się wyprzedzały i musiałem zwolnić, noga z gazu, obroty spadły właśnie gdzieś w okolice 1600 obr/min i gdy droga zrobiła się wolna, zacząłem przyspieszać i wtedy zaczęło szarpać dość mocno, redukcja biegu i już było ok. Dodatkowo w tym przedziale obrotów, o którym piszesz, kiedy silnik jest w trakcie rozgrzewania lubi nieprzyjemnie zaklekotać. Gdy silnik jest zupełnie zimny, powiedzmy, przez pierwsze 3 km i gdy się rozgrzeje na maksa chodzi ładnie w całym zakresie obrotów.
Jeszcze nie diagnozowałem tego, ale obstawiam egr, albo wtrysk. Spotkałem się kiedyś z opinią, że TTTM, ale nie sadzę:>
z takimi objawami byłem jakiś czas temu w ASO i stwierdzili, że to egr i wymienili a poza tym to TTTM. Niestety niewiele to pomogło.
Dziś byłem na wymianie klocków w nieautoryzowanym warsztacie i /chyba szef/ po krótkiej przejażdżce stwierdził, że na pewno coś jest nie tak z pracą silnika i nie powinno być takiego "telepania" całą budą. Dziś już nie miałem czasu, ale planuję umówić się do niego na diagnostykę.

pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 22:41   #572
michal81
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-06-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
planuję umówić się do niego na diagnostykę.
Daj znak jak się czegoś dowiesz
michal81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2014, 22:44   #573
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał michal81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znak jak się czegoś dowiesz
oczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 19:13   #574
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

[QUOTE=pwroblew;2300337]z takimi objawami byłem jakiś czas temu w ASO i stwierdzili, że to egr i wymienili a poza tym to TTTM. Niestety niewiele to pomogło.


ile zapłaciłeś za EGR ? w 1,8 jest dosyć drogi
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 19:18   #575
pwroblew
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 07/2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

[QUOTE=simpson;2300925]
Cytat:
Napisał pwroblew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z takimi objawami byłem jakiś czas temu w ASO i stwierdzili, że to egr i wymienili a poza tym to TTTM. Niestety niewiele to pomogło.


ile zapłaciłeś za EGR ? w 1,8 jest dosyć drogi
miałem szczęście - ostatnim rzutem na taśmę załapałem się jeszcze ne gwarancję ford protect. ale musiałem się nieźle wykłócać, że się należy bo ford zmienił warunki w międzyczasie.
pwroblew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 19:20   #576
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam. Od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju czas nagrzewania się silnika w moim Mondeo. w tamtym roku wymieniłem termostat na nowy oryginalny no ale poprawa była znikoma jednak nie wiem czy to jest normalne by mimo że wskazówka temperatury ledwo drgnęła a rura biegnąca od termostatu do chłodnicy była ciepła tak jakby termostat już się otworzył co zapewne powoduje znacznie wolniejsze nagrzewanie silnika. Zwracam się z prośbą do forumowiczów z pytaniem jak u Was jest z tym, czy rura od termostatu też jest ciepła mimo że silnik nie osiągnął nominalnej temper.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 19:46   #577
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie

Cytat:
Napisał jendrusi85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od jakiegoś czasu nie daje mi spokoju czas nagrzewania się silnika w moim Mondeo. w tamtym roku wymieniłem termostat na nowy oryginalny no ale poprawa była znikoma jednak nie wiem czy to jest normalne by mimo że wskazówka temperatury ledwo drgnęła a rura biegnąca od termostatu do chłodnicy była ciepła tak jakby termostat już się otworzył co zapewne powoduje znacznie wolniejsze nagrzewanie silnika. Zwracam się z prośbą do forumowiczów z pytaniem jak u Was jest z tym, czy rura od termostatu też jest ciepła mimo że silnik nie osiągnął nominalnej temper.
zrob zdjecie która to jest rura to sprawdze u siebie. Ubmnie 2 x wymienailem termostat i raz lepiej raz gorzej. Pisalem kiedyś o xaleznosci z wylaczonym ogrzewaniem- silnik lapie temp. Jakies 50% szybciej i później wskazówek tak się nie waha

Wystukane z Galaxy S4 za pomoca Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 20:05   #578
jendrusi85
ford::average
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 27-04-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 100
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Taka dosyć gruba rura idzie od termostatu w górę do chłodnicy. Ogrzewanie na pewno ma wpływ na temperaturę silnika ale wcześniejsze otwieranie termostatu na pewno znacząco wpływa na wolniejsze nagrzewanie silnika. Teraz pytanie czy ten typ tak ma czy coś jest nie tak.
jendrusi85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 15:49   #579
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Sprzedałem swoje MKIII 2.0 PB szukam MKIV z silnikiem 1.8 TDCI rocznik 2007/08, ma ktoś porównanie tych dwóch aut pod względem przyśpieszenia i głośności w trasie?
Jaki koszt wymiany rozrządu, turbiny i dwumasy?
Dzięki za odpowiedzi.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 16:00   #580
otomondek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: L-ko
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCi 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam!!!
Mam do was pytanie?
Od czasu do czasu zapala mi sie ikona silnika w mondeo mk4 1.8 125KM 2008. Po podłączeniu pod kompa okazuje się, że to egr się wiesza. Kompem można to skasowac od razu, ale wiadomo każde podłączenie kosztuje. Czasami przy dłuższej jeździe sama zgaśnie. Czy macie jakiś sposób na wyczyszczenie egr-a? Bo ponoc nie można go wyciągnąc bo jest wprasowany w kolektor, a jego wymiana łączy się z wymianą kolektora koszt ponad 2000zł. Jak macie jakiś sposób będę wdzięczny za pomoc!
otomondek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.