Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2021, 11:36   #7871
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4-5s to już raczej sportowe osiągi. Faktycznie to mega dynamikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:





yyyyyy. Arteon za 300k??? ja to jednak jestem biedak i szmaciarz bo na auto dla ludu mnie nie staćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Letam sportowe. Mam tyle w kombi w skodzie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 11:52   #7872
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niekoniecznie. Wielu też nie od strzała, ale miesięczne kupony byłbyś w stanie odcinać. Jak wejdzie wielki nieład to i to będzie problematyczne.
Ja kupując auto zawsze mam "w kieszeni" przynajmniej 75% jego wartości. Leasing biorę dlatego że mam go w koszcie w 3 lata a nie 5. Nie porwałbym się na zakup nowego auta nie mając odłożonych środków.

Niezmiennie jednak fascynują mnie tu dyskusje u różnicach rzędu 1s w przyspieszeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wy Panowie powinniście być co najmniej kierowcami fabrycznymi w stajniach F1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 11:58   #7873
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Przecież tu chodzi o elementarne manewry, np. włączanie się do ruchu czy sprawne ruszanie z podporządkowanej na skrzyżowaniu, a nie jakieś ściganie się. Ale najbardziej irytuje opóźnienie kickdownu przy wyprzedzaniu.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 31-08-2021 o 12:04
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 11:59   #7874
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupując auto zawsze mam "w kieszeni" przynajmniej 75% jego wartości. Leasing biorę dlatego że mam go w koszcie w 3 lata a nie 5. Nie porwałbym się na zakup nowego auta nie mając odłożonych środków.



Niezmiennie jednak fascynują mnie tu dyskusje u różnicach rzędu 1s w przyspieszeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wy Panowie powinniście być co najmniej kierowcami fabrycznymi w stajniach F1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mysle ze każdemu to przechodzi z czasem. Każdy kiedys sie staje tetrykiem i kupuje tojotke w hybrydzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 12:03   #7875
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież tu chodzi o elementarne manewry, np. włączanie się do ruchu czy sprawne ruszanie z podporządkowanej na skrzyżowaniu, a nie jakieś ściganie się. Ale najbardziej irytuje opóźnienie kickdownu przy wyprzedzaniu.

Bump: Przecież tu chodzi o elementarne manewry, np. włączanie się do ruchu czy sprawne ruszanie z podporządkowanej na skrzyżowaniu, a nie jakieś ściganie się. Ale najbardziej irytuje opóźnienie kickdownu przy wyprzedzaniu.
Mądrego dobrze posłuchać

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 12:16   #7876
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież tu chodzi o elementarne manewry, np. włączanie się do ruchu czy sprawne ruszanie z podporządkowanej na skrzyżowaniu, a nie jakieś ściganie się. Ale najbardziej irytuje opóźnienie kickdownu przy wyprzedzaniu.
Ponad 5 lat jeżdżę "mułowatym" Mondeo z CVT. Nigdy nie miałem problemów w włączeniem się do ruchu itp. Rozumiem, że koledze chodzi o sytuację w której to wbijamy się komuś przed nos bo "przecież mam furę z dobrym przyspieszeniem". Nie raz na jakichś drogach podmiejskich jakiś "miszcz" włącza się do ruchu tak że muszę ostro hamować. W tym przypadku racja....gdyby ów "miszcz" miał auto 1 sek wolniejsze to pewnie by nie uciekł a ja bym się w niego wpakował. Do normalnego włączenie się do ruchu wystarczy nawet rower bo włączamy się do tego ruchu wtedy kiedy są warunki. Fakt, czasem można stać na podporządkowanej tak długo że krew zalewa ale to już inny temat.

Bump:
Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mysle ze każdemu to przechodzi z czasem. Każdy kiedys sie staje tetrykiem i kupuje tojotke w hybrydzie
Wiesz...wakacje spędzałem na moto i tradycyjnie ze współtowarzyszami (innymi tetrykami) podróży musiałem myśleć za tych, którzy z prawego pasa włączają się na lewy bo wydaje im się że ich auto, które ma 1s lepsze przyspieszenie od innych, jest super dynamiczne. Otóż nie jest.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 12:24   #7877
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jak idiota za kierownicą to i pińcet kunia za mało. Taki zanim włączy się do ruchu na S-ce musi na pasie rozpędowym pasy zapiąć, kawę ustawić, a później bach przed ciężarówkę na tyle późno że ta hamuje, albo ucieka na lewy o ile jest wolny. Ostatnio na urlopie zrobiłem 3 tys , Pomorze-Podlasie-Małopolska-Bieszczady-Pomorze i szczerze mówiąc to gdyby nie wysoki poziom nieufności do innych kierowców miałbym sporo nieciekawych sytuacji. Generalnie jest źle, a jak wprowadzą nowe mandaty to będzie gorzej, bo przy fotoradarze / ogr 70 / nie będą zwalniać do 45 , a pewnie do 30.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 13:08   #7878
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponad 5 lat jeżdżę "mułowatym" Mondeo z CVT. Nigdy nie miałem problemów w włączeniem się do ruchu itp.
Wiem, że można się przyzwyczaić do tego laga.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 13:18   #7879
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież tu chodzi o elementarne manewry, np. włączanie się do ruchu czy sprawne ruszanie z podporządkowanej na skrzyżowaniu, a nie jakieś ściganie się
Niestety wielu z nas tak to sobie tłumaczy, przyznam sie niechętnie że ja tez
Do normalnego i bezpiecznego włączania sie do ruchu na drogach szybkiego ruchu w zupełności wystarczy 130-150 kunia. Czekam na samochód od lutego, który będzie miał więcej i tez tak wmawiałam sobie że to bezpieczniejsze i bla bla. Ale znam siebie i wiem że prawda może być zupełnie inna /Pisząc obiektywnie/
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 13:56   #7880
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety wielu z nas tak to sobie tłumaczy, przyznam sie niechętnie że ja tez
Do normalnego i bezpiecznego włączania sie do ruchu na drogach szybkiego ruchu w zupełności wystarczy 130-150 kunia. Czekam na samochód od lutego, który będzie miał więcej i tez tak wmawiałam sobie że to bezpieczniejsze i bla bla. Ale znam siebie i wiem że prawda może być zupełnie inna /Pisząc obiektywnie/
Mi chodziło o lag w skrzyni a nie moc.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.