Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2023, 12:26   #1941
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,504
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Od dawna twórcy Forscana raportują że jest problem z pobieraniem plików przez niektóry komputery i wynika to z "niedziałania" przeglądarki IE.
Po prostu Forscan pobiera pliki w oparciu o IE.

Należy sprawdzić na swoim komputerze czy IE działa poprawnie, ewentualnie pozostawić je odpalone w tle.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 13:29   #1942
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Swoja droga lenistwo niektorych programistow czasami siega szczytu...
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 13:41   #1943
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,504
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lenistwo niektorych programistow czasami siega szczytu
Co to wnosi do tematu?

Optymalizacja to najgorsze co może być w IT.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 14:02   #1944
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

W zwiazku z tym ze jestem programista pociagne ten temat i pozwole sie nie zgodzic z powyzszym twierdzeniem. Pomijajac to, ze powyzsze nie nalezy do kategorii optymalizacji, przede wszystkim trzeba programowac z glowa. Tak aby zle decyzje nie produkowaly niepotrzebnego dlugu technicznego.
Uzywanie IE jako narzedzia do sciagania plikow to po prostu glupota z wielu powodow. Szczegolnie, ze kazdy jezyk oferuje biblioteke do tego dedykowanao. Mnie to smierdzi prototypem, ktory nikdy nie zostal zastapiony przez finalne rozwiazanie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 23-06-2023 o 16:38
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 14:12   #1945
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,504
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Poczytaj najpierw troszkę dlaczego tak się dzieje a potem się wypowiadaj nt. pracy innych.

Od razu uprzedzam, u mnie nie ma takich problemów, a nie pamiętam kiedy ostatni raz odpalałem IE.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 16:37   #1946
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoja droga lenistwo niektorych programistow czasami siega szczytu...
Szczerze - to nie bardzo jakoś dostrzegam "lenistwo programistów FORScana"...

Używam od dawna Windows 11 Pro 64-bity (21H2) i nawet nie byłem świadom, iż "istnieje problem pobierania plików z netu przez FORScan"... (nie bywam na forum FORScana bo nie bardzo mam tam po co bywać...).

Co prawda - jak widać powyżej - w stosownym katalogu "mam zdecydowanie więcej niż wszystko niezbędne do życia do końca życia"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale (jako, że mam FORScana "programującego moduły") czasem "dla sportu" naciskam guzik ścigania softów do upgrade i nigdy nie zauważyłem by to generowało jakieś problemy...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2023, 19:49   #1947
colorado30
ford::average
 
Avatar colorado30
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo sedan
Silnik: 2,0B
Rocznik: 1997
Postów: 88
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bylem kiedys przy serwisowym wypalaniu dpf i widzialem ze przygotowane byly gasnice i waz z woda. auto powinno stac na betonie. upewnic sie ze po nim nie lezy nic co by moglo sie zapalic.
podobno w przypadku Kugi istnieje nawet ryzyko stopienia tylnego zderzaka (tylny tlumik jest podobno montowany zbyt blisko zderzaka)

Nie polecam wypalania dpf kompem, różne cuda sie zdarzają od zapłonu do zerwanego rozrządu
__________________
Regulamin $23
colorado32@o2.pl
colorado30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2023, 23:15   #1948
abc1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Hej, z innej baczki, czy po zrobieniu zmiany za pomocą Forscan w BCMii w Mondeo MK4 dot. z wyłaczenia czujnika deszczu, mogą się w jakiś sposób pogłębić problemy z duszeniem silnika po odpaleniu?
Dodam, że od długiego czasu pojawia się u mnie problem że po odpaleniu obroty lekko falują przez ok. 30 sek po czym problem znika. Nikt nie potrafił znaleźć przyczyny wiec olałem. Ale po dokonaniu zmiany poprzez Forscan wydaje mi się że problem się pogłebił (silnik potrafi sie bardziej dusić po odpalnieu). Byłbym wdzięczny za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
abc1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2023, 10:09   #1949
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

bardzo watpie w taka zaleznosc. wlacz znowu czujnik deszczu i zobaczysz
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2023, 11:58   #1950
abc1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-10-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Możliwe że to niezwiazane ze sobą problemy tylko teraz jestem bardziej spotrzegawczy bo takie grzebanie w BCM powoduje wiekszenie wrażliwosci na wszelkie problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niemniej, po wyłaczeniu czujnika deszczu zaczęły mi się pojawiać jakieś dziwne błędy np. od HVAC, których wcześniej nie było. Po resetowaniu błedy powracały. Po przywróceniu poprzedniej konfiguracji problemy zniknęły.
No i się tak zasanawiam, bo na filmikach jedni używają w Forscan tylko przycisku WRITE, a widziałem też takich co używają później WRITE TO BACKUP. Czy ktos mógłby napisać które podjeście jest prawidłowe i wytłumaczyć dlaczego?
abc1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.