Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2011, 08:43   #51
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie

I własnie o to chodzi, że tutaj tylko wymieniają pompy, wtryski, sterowniki i dalej wszystko nie gra jak należy. Myślę na 99%, że wina tkwi w tej interpretacji kodów. Ciekawe co będzie jak to o czym teraz się pisze stanie się faktem. Bo tak prawdę mówiąc, to można mieć pretensję do warsztatów za naciąganie klienta na niepotrzebne wydatki.
Pozdrawiam ,tak jak obiecałem spróbuje to udowodnić. Ale to wszystko trochę póżniej.

Piszę tu bo nie wiem jak mogę się z kontaktować z moderatorem Sławko w celu wyjaśnienia paru rzeczy, odnośnie tego co tu w temacie jest poruszane. Najlepiej by było na początek za pomocą maile. Mój jest podany w moich danych. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie proszę do mnie napisać.
Z poważaniem sjenit3


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 29-01-2011 o 21:08 Powód: Nie piszemy postów pod rząd !!!!!!!!!!
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 17:38   #52
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

kolego sjenit3 a do jakiego auta się odnosisz? do swojej Foki? masz jakiś problem czy tak czysto teoretycznie bierzesz udział w tej dyskusji?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 17:44   #53
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

To nie jest takie ważne do jakiej foki. Kody dotyczą tylko tej marki, a jeżeli jest inna odmiana to jest wyszczególnione. Jeżeli pomóc to nieważne czy mondeo, fokus itp.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 17:51   #54
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

ważne bo nie chce mi się dyskutować bez celu. szkoda mi czasu. jeśli masz problem to go opisz. poza tym temat dotyczy mondeo TDCI a ty masz Focusa TDDI
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 17:57   #55
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Jendrekmak zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, chłop chciałby rozpracować kody błedów w fordzie a ty widzisz problem. Widze twoje odpowiedzi chyba we wszystkich wątkach i chyba starasz się podbić ilość postów bo często poza spamem nic nie wnosisz do dyskusji.
Pozdrawiam.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 18:11   #56
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Panowie bądźmy cierpliwi, bo mi chodzi głownie, żeby to wszystko nie zostało zablokowane , żeby to było dla wszystkich widoczne. Bo już dziś ktoś napisał -stecus że nie wszystkie kody są takie same.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 18:51   #57
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te wszystkie błędy są powiązane z cewka zapłonu i są powiązane z każdym cylindrem
może i się wymądrzam ale jeśli ktoś pisze takie rzeczy i ma TDDI to ręce opadają


Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tutaj już sam się gubię czy w naszych motorach występuje cewka
w naszych występuje cewka jako element sterujący wtryskiwaczem ale w Twoim nie występuje bo masz pompę wtryskową a my mamy pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiem steruje komputer poprzez cewki we wtryskiwaczach


wszystko zawarte jest w wypowiedzi kolegi stecus
Cytat:
Napisał stecus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te błędy to typowy objaw pogubienia kodów wtryskiwaczy, mało warsztatów oprócz ASO radzi sobie z ponownym przypisaniem kodów. Ja pracuję w serwisie autoryzowanym przez boscha i powiem szczerze, że pomimo naprawdę niezłego sprzętu nie jesteśmy w stanie zakodować wtrysków. Co do cewki w dieslu, zależy jak to interpretować, przecież coś musi "otwierać" wtryskiwacz, tester diagnostyczny nie widzi wtryskiwacza tylko jego elektrykę, nieprawda ?
Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chłop chciałby rozpracować kody błedów w fordzie a ty widzisz problem
te kody w TDCI akurat są rozpracowane. OSIĄGNIĘTO GRANICĘ SPALANIA STUKOWEGO - co oznacza, że albo padł wtryskiwacz i komputer nie może nim sterować albo komputer nie może sterować poprawnie wtryskiwaczem bo "zgubił" kod/kody. w obu wypadkach wymagana jest interwencja poprze WDS/IDS bo inne komputery mają problem z poprawnym wpisaniem i weryfikacją kodu wtryskiwaczy

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 28-01-2011 o 18:56
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 20:23   #58
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze to mnie nie obchodzi czy ty masz taki a ja inny motor
to wpisz u siebie kody wtryskiwaczy do ECU. na tym między innymi polega naprawa przy tych kodach błędów.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 20:31   #59
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie

Ale czy ty rozumiesz, ze te błędy co są podane w tytule w ogóle nie istnieją w katalogu błędów FORDA. Mi Tylko o to chodzi, jak to jest możliwe,że komuś na kompie wychodzą te błędy, które nie istnieją.

Zrozum jeszcze raz,że mam przed sobą listę kodów Forda liczącą ponad 500 pozycji - nie ma takich kodów.
Kody OBD II
To co jest na forum zamieszczone to jest igła w stogu siana
I do tego dochodzą jeszcze kodu U, B, C

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 29-01-2011 o 21:01 Powód: Nie piszemy postów pod rząd !!!!!!!!!!
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 21:15   #60
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Błąd P2339,P2338,P2337,P2336 - nie można wykasować

Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrozum jeszcze raz,że mam przed sobą listę kodów Forda liczącą ponad 500 pozycji - nie ma takich kodów.
ja rozumiem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I do tego dochodzą jeszcze kodu U, B, C
no wiem (wiemy). i co z tego?
Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie to dziwi jedna rzecz ze te wszystkie błędy są powiązane z cewka zapłonu i są powiązane z każdym cylindrem.
gdzie przy tych błędach jest napisane o cewce zapłonowej? owszem tuż przed tymi numerami kodów w pozycjach P2299-P2335 jest opis "Ignition Coil X........" ale w tym temacie jest mowa o błędach o nr P2336-P2339, które brzmią "Cylinder #X Above Knock Threshold". jeśli w nich jest mowa o cewce to ja przepraszam wszystkich za zamieszanie i próby wyjaśnienia prostych czynności które trzeba wykonać w związku z tymi błędami.

wypisuję się z tej dyskusji bo.... pozdrawiam
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , migająca sprężynka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.