Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2011, 20:27   #1
Ukashq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Witam! Szukalem podobnego tematu i nie znalazlem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam kłopot z silnikiem: zwykle jak jezdze po miescie i wciskam ostro gaz to ladnie przyspiesza i nie ma problemow. Dzis 3-razy zrobilo mi sie tak, ze gdy wyprzedzalem na 5-biegu wciskam gaz i nagle zapala sie kontrolka swiec zarowych i silnik ma mniejsza moc. Po ponownym uruchomienie jest OK. Co to moze byc? Zawor ERG? Powtarzam, ze jezdzac po miescie dynamiczniej bylo Ok, a dzis troche pojezdzilem i 3 razy to sie stalo!
Prosze o pomoc. Pozdrawiam!

Ukashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 20:41   #2
agin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-05-2006
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Przyczyn może być kilka lub nawet kilkanascie. Bez podpiecia pod komp to zgaduj zgadula.
agin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 20:46   #3
kammm
ford::beginner
 
Avatar kammm
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 15-12-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Przyczyn może być dużooooooooo dosłownie multum ( przykładowo wtryski mogą nawalać w wypadku TDCi, a to już bardzo kosztowna sprawa ). Podstawowe pytanie kiedy wymieniany był filtr paliwa ? Jak dawno to polecam wymiane.
kammm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 15:34   #4
asia2372
ford::amateur
 
Imię: Joanna
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDi Ghia
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Witam!!!
Ja też miałam taki problem.... U mnie wystarczyło wymienić pedał gazu i wszystko jest oki. Teraz śmiga bez problemu
asia2372 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 17:06   #5
Ukashq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Cytat:
Napisał asia2372 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!!!
Ja też miałam taki problem.... U mnie wystarczyło wymienić pedał gazu i wszystko jest oki. Teraz śmiga bez problemu
tylko, że mi jak zapalają się kontrolki świec żarowych to silnik permamentnie traci moc do momentu uruchomienia go ponownie. Ponadto głośniej wtedy chodzi - klekocze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oby to było co piszesz a nie wtryski... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ukashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 21:39   #6
hulina
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2011
Skąd: małopolska
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Witam jestem posiadaczką forda fokusa 1,8 tddi i mam podobny problem zaczyna migać kontrolka od świec żarowych i auto traci moc nie dodasz gazu a gdy go zgasisz i zapalisz to wszystko ok i coraz częściej się tak zdarza nie tylko na 5 ale i na mniejszych biegach foczka była sprawdzana na komputerze i nic nie wykazało mechanicy stwierdzil że może byc to pedał gazu ale nie są pewni Poradzcie
hulina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 08:08   #7
asia2372
ford::amateur
 
Imię: Joanna
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDi Ghia
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: TDCi 1.8 Turbo sie wylacza w czasie jazdy

Cytat:
Napisał hulina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jestem posiadaczką forda fokusa 1,8 tddi i mam podobny problem zaczyna migać kontrolka od świec żarowych i auto traci moc nie dodasz gazu a gdy go zgasisz i zapalisz to wszystko ok i coraz częściej się tak zdarza nie tylko na 5 ale i na mniejszych biegach foczka była sprawdzana na komputerze i nic nie wykazało mechanicy stwierdzil że może byc to pedał gazu ale nie są pewni Poradzcie
Witam!!!
U mnie też Ford Focus 1,8 tddi
Właśnie to samo się działo w czasie jazdy. W trakcie jechania przy braku reakcji pedału gazu i zapaleniu się kontrolki od świec musiałam go w trakcie jazdy zgasić i odpalić od nowa.Byłam go sprawdzić pod komputerem i tez nic nie wyszło ale znajomy mechanik mi powiedział ze to możne być uszkodzony pedał gazu i trafił, wymieniłam pedał i teraz nic się nie dzieje.( Pedał gazu jest elektroniczny który ma takie płytki)tak to mi wytłumaczył- które u mnie były już po wycierane i nie miały styku i się tak działo.

Teraz śmiga bez zarzutu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez asia2372 ; 26-05-2011 o 08:11
asia2372 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.