Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2012, 21:33   #11
ppaw01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

też miałem problem w focusie z regeneracją turbiny po 100 tysiącach. Od tej regeneracji zaczęły mi się problemy i częste wizyty u mechaników.
Trudno powiedzieć, co było przyczyną - jak sugeruje kolega "wrzoch" - nie jestem rzeczoznawcą. Ja tylko chcę jeździć samochodem.
Konsekwencją było sprzedanie Focusa i kupienie nowego C-maxa.
Pozdrawiam

ppaw01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 22:07   #12
luck48
ford::beginner
 
Avatar luck48
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Poznań/Lubsko
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

No Panowie powrót do tematu...
więc.. pierwsza turbina padła miesiąc po zakupie. wymiana na nową. druga padła 1,5 tygodnia później - wymiana na gwarancji na nową (wyciekał z niej olej) po miesiącu i ta padła tym razem uszkodzenie wirnika od strony spalin - zakup nowej (nie uwzględniona reklamacja). Przeczyszczenie silnika nowy olej i jazda. po ok 2 miesiącach znowu to samo również nie uznana reklamacja - wymiana na regenerowaną w tym rozłożenie połowy silnika na części pierwsze w celu szukania odłamku czegoś co powodowało uszkodzenia turbin - nic nie znaleziono. Przeczyszczono wszystko łącznie z intelkulerem i poskładali silnik. Po dwóch tygodniach na autostradzie KIBEL! terkotanie silnika spadek mocy itd. - diagnoza - dokumentnie rozkruszony w środku dół silnika - wniosek - Wymiana całego silnika na inny. Pytanie.. jeździć czy sprzedać w cholere to auto którego użytkowanie można by wstawić jako coś pomiedzy BMW 5 a Jaguarem. Pomijając wszytko również to, że wszyscy w okół mnie mówi no tak "Ford ****o word" - sprzedaj to padło, gów...o a nie samochód... Ja "robię" wszystko aby nim jeździć dlatego, że autem tym jak już jeździ to jeździ się fantastycznie i nie chciał bym tego zmieniać! ale sam już nie wiem.. ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź. ps. auto od uszkodzenia trzeciej tyrbiny robi mój znajomy który przykłada się do niego jak do swojego i też mu łapy opadają.

Bump: macie jakies fotki dotyczące tej śróby? sitki nie mam już od wymiany pierwszej turbiny. pompa oleju i inne podzespoły zostały wymienione razem z silnikiem. Pozostały tylko te stare które były w leprzym stanie.
ps. jak zapytać się o tą jakąś śróbę mechanika żeby wiedział o co chodzi i co by mial dokładnie zrobić?
luck48 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 22:27   #13
kecajm69
ford::beginner
 
Avatar kecajm69
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Praszka / Wieluń
Model: Fokus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 136km
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Masz widocznie pecha tak jak ja z Renault Scenic II. Wymieniłem w ciągu 1,5 roku turbo,robiłem silnik,i masę innych drobniejszych pierdół i kiedy mechanik powiedział mi że to turbo znów się poci sprzedałem Scenica i kupiłem C-maxa 2.0 TDCI i od 2 lat nie wiem co to naprawa auta. Z koro dobrze ci sie jeździ i jeszcze nie doprowadził cię do białej gorączki to kontroluj go i jeźdź bo mnie Scenic już tak w.....ł że nie czekałem nawet tygodnia i był już na sprzedaż.
kecajm69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 23:57   #14
pawel7799
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 28-10-2012
Model: c-max
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to kluczowy element w tych silnikach, przewod sruba i filtr ktory sie tam zapycha. potem placz ze turbina pada i panewki zacieraja
o kurcze, a myśałem ze panewki to już tylko w renówkach siadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego podaj co trzeba sprawdzić żeby bylo dobre smarowanie, śruba dolna z sitkiem juz wiem, ale ją wymienić czy tylko sitko usunąć? co z przewodem od turbo-jest na oko dość gruby... jakieś płukanie silnika itp? Autko z FAP
pawel7799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 11:32   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

rozne sa opinie, czesto ze wymiana bo puchnie od oleju i zmniejsza sie cisnienie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 20:36   #16
baca7
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2007
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Powiem tak - jak kupiłem swojego C-Maxa rok temu to mocno drążyłem temat padających turbin w 1.6 TDCI. Rozmawiałem z różnymi specami od turbin, serwisami Forda i przedstawicielami firmy Garrett w Polsce - wniosek był jeden. Za padnięte turbo odpowiada głównie słabe smarowanie - powody: zatykające się sitko w dolnej śrubie przewodu olejowego, zmniejszający się z czasem przepływ samego przewodu, zatkany smok w misce olejowej a także kiepska jakość oleju i zbyt rzadko wymieniany olej.
Pomimo tego, że moja turbinka pracowała wyśmienicie nie chciałem ryzykować i profilaktycznie zainwestowałem wymieniając przewód olejowy i śruby na nowe. Dodatkowo mechanik zrzucił miskę olejową i dokładnie umyliśmy smoka. Dzięki pomocy kolegi z forum udało mi się sporo zaoszczędzić - kupiłem wszystkie części nie w Fordzie tylko w ASO Citroen - dokładnie to samo a cena o wiele niższa. Do dzisiaj fura śmiga, że aż miło.
baca7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 21:56   #17
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Cytat:
Napisał baca7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupiłem wszystkie części nie w Fordzie tylko w ASO Citroen - dokładnie to samo a cena o wiele niższa.
Tu mnie kolega zaskakuje, co citroen sobie ceni za części w ASO niemiłosiernie . Ostatnio pytałem o tylnią kanape do citroena c3 2006r i kosztowała bagatelne 8500zł
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 20:33   #18
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

a czy ktos moze mi dokladnie powiedziec w którym mniejscu jest te sitko które filtruje olej idacy do turbo bo wlasnie kupilem c-maxa z silnikiem 1.6 z przebiegiem 200000 i nie wiem co z nim bylo robione
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 08:43   #19
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

na zasilaniu przewodem olejowym turbiny
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 17:55   #20
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Wymieniony silnik 1.6 TDCI 109Km co dalej?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu mnie kolega zaskakuje, co citroen sobie ceni za części w ASO niemiłosiernie . Ostatnio pytałem o tylnią kanape do citroena c3 2006r i kosztowała bagatelne 8500zł
To co kolega pisze to prawda. Nawet części do VOLVO z silnikami PSA są tańsze, niż do fordów z tymi samymi motorami, a to już jest co najmniej dziwne. Oczywiście mowa o częściach mechanicznych. Ford tańszy jest w salonie, ale nadrabia w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.